RadioVisie

  • .
    .

Het Radiodagboek van 2 juni

RadioVisie’s Radiodagboek brengt u dagelijks een overzicht van het radionieuws op deze dag sinds 1900.

2002: Het netwerk van Radio Contact kampt sinds gisteren met een gigantische computerpanne. Op de diverse lokale afdelingen zijn enkel de reclamepingels te horen.

2003: Radio Contact Vlaanderen trekt Bjorn Verhoeven als programmaleider aan. Hij werkte voor TOPradio, voor VTM, voor Kanaal 2 en voor ‘Top Of The Pops’ bij Qmusic. 

2004

– Antwerpen 1, het regionale radiostation dat gisteren met testuitzendingen startte, ruilt Mike Oldfields ‘Tubular Bells’ in voor non-stop muziek. Het format, geïnspireerd op het Nederlandse Sky Radio bevat hedendaagse softpop hits afgewisseld met bestsellers uit de jaren 80 en 90. Tussendoor is er een aankondiging (van Ann Ceurvels) dat vanaf de zomer de officiële programmering begint.

– Het ‘BIPT’ verzegelt de zender van 4FM in het Brabantse Sint-Pieters-Leeuw. De antenneopstelling en het tot 50 W verlaagde zendvermogen kloppen niet met de eerder gemaakte afspraken. 

2006: De 39-jarige Tom Willems is de nieuwe voorzitter van de ‘Vereniging van de Vlaamse Radio- en Televisiepers’. Hij vervangt Jaak Vandyck, die elf jaar lang dit mandaat uitoefende.

2003: Sky Radio en ID&T Radio verdwijnen tussen 15.50 uur en 17.10 uur uit de ether door een blikseminslag op de zendmast in Hilversum.

2004:

– Marjon Keller stopt bij RTL FM. Fabienne de Vries is haar vervangster. De ex-tv-presentatrice bij V8 en bij TMF werkte voor Radio 538. Zij werd even als plaatsvervangster van Ruud De Wild bij 3FM getipt.

– 100% NL, eigendom van het Finse bedrijf ‘RadioCorp Oy’, vraagt de Rotterdamse Bestuursrechter de vernietiging vóór 21/6/2004 van de vergunning voor RTL FM. Men eist de voorlopige toekenning van het omstreden landelijke FM-frequentiepakket.

– Robin Velderman en Menno Barreveld vertrekken bij Yorin FM. Door de komst van Robert Jensen en van Rob Stenders werd de verlenging van hun contract erg onzeker.

2005: 

– Radio Veronica krijgt 92,5 MHz als kabelfrequentie voor Breda en voor de wijde omgeving.

– Het gebruik van ‘Tien’ voor de nieuwe tv-zender van ‘Talpa’ wordt door de rechter in kort geding verboden. ‘SBS’ begon tegen de maatschappij van John de Mol een proces omdat ‘Tien’ teveel leek op de naam van het digitale station ‘TV10’ waarvan ‘SBS’ de naam vooraf had geboekt.

– Leo van der Goot verlaat aan het einde van dat jaar ‘RTL-Nederland’. De voormalige medewerker bij Radio Noordzee Internationaal en bij Radio Veronica verschilde met de directie van inzicht over het te voeren beleid bij de diverse televisiestations.

2006:

– Robert Jensen en Jan Paparazzi keren niet meer terug op de radio. Zij concentreren zich op de televisieshow Jensen!, dat bij RTL goede kijkcijfers haalt.

– Menno de Boer verlaat Radio 538 om bij SLAM!FM muzieksamensteller en presentator te worden. 

2006: Paul ‘Cubby’ Bryant wordt vanaf 31/7/2006 de sidekick van ochtend-dj Whoopi Goldberg bij het New Yorkse KTU. Het zusterstation van Z100 moet een namiddagjock zoeken want ‘Cubby’ verzorgt op 23/6/2006 voor de laatste keer de ‘drivetime’.

RadioVisie op deze dag in de voorbije jaren


Spotlight
Het Radiodagboek van 7 september
7 september 2025 - 00:00
Het Radiodagboek van 6 september
6 september 2025 - 00:00
Het Radiodagboek van 5 september
5 september 2025 - 00:00
Het Radiodagboek van 4 september
4 september 2025 - 00:00
Het Radiodagboek van 3 september
3 september 2025 - 00:00
Het Radiodagboek van 2 september
2 september 2025 - 00:00
Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!