RadioVisie’s Radiodagboek brengt u dagelijks een overzicht van het radionieuws op deze dag sinds 1900.

1977: Er zijn moeilijkheden met de generator op de ‘MV Mi Amigo’. Radio Mi Amigo komt pas om 9.30 uur in de lucht.
1981: 181 personen moesten op 11/2/1981 voor een Gentse rechtbank verschijnen. Ze worden van illegale medewerking aan Radio Mi Amigo beschuldigd. Door het groot aantal gedagvaarden wordt de zitting naar 27/2/1981 verschoven.
1985: De juridische diensten blijven het op Radio Maeva munten. Het station wordt in de Witte Villa te Asse voor de 19de keer in beslag genomen en verzegeld. De apparatuur, de platendraaiers, het studiomengpaneel en de platen worden meegenomen. Men knipt de kabels naar de imposante mast door.
1992: De RTBF opent in Namen de eerste digitaal uitgeruste radiostudio.
1999: Radio Donna zendt continu uit.
2000:
– Interne spanningen leiden tot het vertrek van directeur Peter Sweeck bij NRJ-Vlaanderen.
– Kabelradio Hitmix S&Si heet vanaf nu Rockmix. Men mikt op de groep tussen 25 en 44 jaar.
2003:
– De topman van ‘RTL’ Didier Bellens volgt John Goossens op. De baas van Belgacom overleed onverwacht in november 2002.
– Radio 538 gaat ook van start via de Vlaamse kabel. In een eerste fase zijn de Nederlandse programma’s te horen. Projectleider Wim van Putten overweegt evenwel om ook ‘lokale’ presentatoren in te schakelen.
2007: Het marktaandeel van 4FM steeg tijdens de laatste drie maanden van 2006. Het radiostation van ‘Talpa Network’ won 1,8%. Qmusic en Radio Donna streden nog steeds voor de titel ‘populairste hitradio’. Net zoals bij vorige periode trok Qmusic aan het langste eind. In Wallonië bleef Bel RTL, ondanks het verlies van 0,7%, koploper met 18,9%. Radio Contact verstevigde haar tweede plek met een winst van 1,2%. Het regionale netwerk VivaCité van de RTBF daalde met 2,4%, waardoor het door het oldiesnetwerk Nostalgie werd ingehaald.

1970:
– Lex Harding volgt bij Radio Veronica Jan van Veen op als presentator van de ‘Veronica Top 40’. Dit is het begin van een succesverhaal. Rob Out wordt de nieuwe programmaleider.
– De ‘Mebo II’ keert na 5 maanden voor de Nederlandse kust terug. Er zijn testuitzendingen op 200 m (middengolf).
1977: De vraag van de ‘VOO’ (‘Veronica Omroep Organisatie’) om C-omroep te worden, krijgt een negatief antwoord. De reden is het onvoldoende aantal leden met een omroepkaart.
1991: Naast Radio 10 Gold opent de ‘Arcadegroep’ een tweede station op de kabel namelijk Power FM. Voorlopig krijgen de luisteraars non-stop hits. Men zal in een later stadium presentatoren als Wim Rigter, Edwin Evers en Rob Stenders aanwerven. Deze laatste houdt het EEN uitzending vol. Hij stapt op wegens onenigheid over het muziekbeleid.
2003: Jan van Veen brengt tussen 22.00 uur en middernacht een ‘Candlelight special’ bij de Utrechtse Radio M. Hij leest afgewisseld met de meest romantische ballads de Valentijns-gedichten van luisteraars voor.
2004:
– Sky Radio zendt tussen 22.00 uur en middernacht de ‘Valentijn Top 30’ uit. ‘Everything I Do, I Do It For You’ van Bryan Adams uit 1991 geniet bij de samenstelling een enorme voorkeur.
– Het tijdschrift ‘Weekend’ haalt zwaar uit naar de ochtendpresentator bij Noordzee FM Gordon. Zijn grappen worden als ‘schunnig’ en ‘zonder niveau’ omschreven.
– Geruchten melden belangstelling van de publieke popzender 3FM voor Rob Van Someren. In 1999 ruilde hij het radioleven om voor de provider World Online. In de zomer van 2003 ging de presentator van ‘Somertijd’ in op een aanbieding van Radio Veronica om de namiddag op te vullen. Door de terugkeer van Jeroen van Inkel werd zijn zendtijd echter tot drie uur ingekort.
– Adam Curry, Michiel Veenstra, Arend Langenberg en een paar technici vertrekken naar Irak voor ‘Operation Iraki Sunrise’.
2008: ORN (13%), Radio 2 (12,1%), Radio 538 (10,6%) scoorden uitstekend in december 2007 en in januari 2008. Vooral de ‘Top 2000’ zorgde voor een spectaculaire stijging van het marktaandeel voor Radio 2 met 1,5%. Sky Radio haalde 10,3%. Dit alles volgens het ‘Bureau Intomart’.

1922: Nadat het bedrijf van Guglielmo Marconi in 1920 dagelijks met een uur durend muziekprogramma als 2MT of ‘2 Emma Writtle’ testte, starten de echte uitzendingen.
1967: Het magazine ‘Disc and Music Echo’ brengt een speciale Valentijns-editie uit. Men roept Kenny Everett van Radio London tot de vijfde populairste dj in Groot Britannië uit. Op nummer 8 staat zijn collega Tony Blackburn.
1971: Radio Northsea International test op de ‘Mebo II’ voor de Nederlandse kust. Stevie Merike en Alan West melden dat men snel via FM, AM en via korte golf terug keert.
1985: Laser 558, dat op de ‘MV Communicator’ met een tijdelijke antenne en met een laag vermogen werkt, verwelkomt Erin Kelly als nieuwe dj.
1995: TalkRADIO UK vervangt BBC Radio 1 op AM 1053 kHz en op AM 1089 kHz De programmering bevat een aantal shockjocks als Caesar The Geezer. Na een reeks klachten worden ze afgevoerd. Simon Bates, Sean Bolger, Anna Reaburn, Mike Allen, Paul Ross, Nick Abott, Carol McGiffin, James Whale en Mike Dickin volgen hen op.
2008: Lisa I’Anson, ooit bij MTV, start bij Magic 105.4 in Londen. De voormalige dj bij Kiss FM en bij BBC Radio 1 brengt elke zondagmiddag tussen 16.00 uur en 19.00 uur ‘Stressbusters’.
2011: Het netwerk The Breeze neemt in Bristol Star 107.2 over. Het station draait net zoals in Southampton ‘The Smoothest Sounds’.

2011: Kiss 105,3 MHz (CISS in Ottawa, Canada) boycot Carrie Underwood. Men beschuldigt de countryzangeres ervan om ijshockeyer Mike Fisher van de ‘lokale’ Senators naar de Nashville Predators getransfereerd te hebben.
2019: Eigenaar ‘Cumulus’ verkoopt, om de zware schuldenlast te verminderen, het bekende New Yorkse WPLJ Power 95,5 aan de ‘Educational Media Foundation’ (‘EMF’), die K-Love wordt. 94.7 Nash FM (WNSH) wordt aan ‘Entercom’ overgelaten.

1977: Libië
Na veel verwarring mogen de ‘Mebo II’ en de ‘Angela’ (Mebo I) in de haven van de Libische hoofdstad Tripoli aanmeren. Daar worden de bemanning en de kapitein door enkele matrozen van de Kaap Verdische Eilanden en door een Nederlandse bevelvoerder vervangen.
1986: Spanje
Nadat de motorproblemen op de ‘MV Nannell’ hersteld zijn, wordt het schip zeewaardig verklaard. Men trekt zonder dralen naar Pasajes de San Juan in Noord-Spanje. Op de scheepswerven van ‘Atlantico’ volgen de verdere verbouwingen tot zendschip.
RadioVisie op deze dag in de voorbije jaren
- Blad 2360: WFM, Cream, DAB+ in Turkije - 14 februari 2025
- Het Radiodagboek van 14 februari - 14 februari 2025
- 5 jaar Tomorrowland One World Radio, een bijzonder Vlaams radioverhaal - 14 februari 2024
- Blad 1700: Liam Van Haverbeke, Norbert, De Twintigers - 14 februari 2023
- Nederland: is het einde van de nachtprogramma’s in zicht? - 14 februari 2023
- Terugkeer PROS al onmiddellijk gesaboteerd - 14 februari 2023
- Blad 1404: Country Radio, MNM, Minerva - 14 februari 2022
- Drie jaar One World Radio - 14 februari 2022
- Adscan, de impactbarometer voor tv- en radiocampagnes - 14 februari 2022
- Dit was RadioVisie’s week 6 in 2021 - 14 februari 2021
- Oilsjt Mjoezik en Snoepman.be maken kinderen gelukkig… - 14 februari 2021
- Graven in het RadioVisie-archief (7) - 14 februari 2021
- Hans Knot Column: Radiopiraten hadden een totaal ander idee - 14 februari 2021
- Radio 1: ‘Amsterdam’ op 1 in ‘Belpop 100’ - 14 februari 2021
- Blad 411: Akkerdjie, Culture Club, Ajoin Music - 14 februari 2020
- Wat heeft tv-nieuws met radio te maken? Wel… (video) - 14 februari 2020
- Commissie Media: vragen over vergunningen Qmusic, Joe en Nostalgie - 14 februari 2020
- Hans Knot Column: Ging Margriet Piening namens Nederland naar Knokke? - 14 februari 2020
- Het is vandaag 14 februari… 1986 (audio) - 14 februari 2020
- Het Avondblad van 14 februari 2019 - 14 februari 2019
- RadioVisie’s DAB+ weekrapport (3) - 14 februari 2019
- Dick is (nog steeds) radio actief – 22 (video) - 14 februari 2019
- DAB+ in Wallonië: (nog) onbekend en onbemind - 14 februari 2019
- De Eregalerij: ode aan de auteurs achter K3 - 14 februari 2019
- De voorbije week in 60 berichten - 14 februari 2018
- Het Radioblad op 14 februari 2018 - 14 februari 2018
- Nu registreren voor Belgian Radio Day - 14 februari 2018
- Kolder en Klodder (10) - 14 februari 2018
- Zwitserland aan kop van DAB+-peloton (video) - 14 februari 2018
- 2006: Geslaagde postume hulde Sylvain Tack - 14 februari 2006