Luxemburg: tweede lokale radio op lokale proefmux
In het Groothertogdom Luxemburg is een tweede lokaal radiostation mogen toetreden tot de lokale proefmux die sinds oktober 2021 aan de gang is in Medernach. Na Radio R.O.M., dat vanuit Medernach zelf opereert, is via de proefmux in blok 12C nu ook Country Radio 103.9 uit Gilsdorf te horen. Hetzelfde ensemble wordt vanaf nu ook uitgezonden vanuit de locatie Gilsdorf-Broderbour (foto boven), bij Diekirch, in het noorden van het Groothertogdom. Country Radio 103.9 werd opgericht in augustus 2018 en is verbonden aan de Country Store, een winkel gespecialiseerd in Amerikaanse c&w-toebehoren. De zender startte op 94.7 MHz, maar kreeg in mei vorig jaar een nieuwe frequentie en ook een hoger vermogen. De lokale proefmux in Luxemburg staat los van de landelijke multiplex die oorspronkelijk voor vorig jaar gepland stond, maar die intussen al enkele keren werd uitgesteld.
MNM is op zoek naar nieuw talent
Hebt u een aangename stem? Een vlotte babbel? Of bent u een krak in het nemen van foto’s? Kan u vette audio- of videomontages maken? Belangrijk zijn: passie, alle digitale platformen van MNM maximaal inzetten, video-skills bezitten en in staat zijn om zelf actief mee te brainstormen en te werken aan nieuwe online tools. Verder mag er geen bloed, maar moet er muziek door uw aderen stromen. Ook noodzakelijk zijn het hebben van een goeie uitspraak en in staat zijn om werk achter de schermen te combineren met microfoonervaring. Tot slot vindt u ook vlot uw weg doorheen alle mogelijke nieuws- en informatiebronnen om de juiste mensen telefonisch te strikken. U komt altijd de informatie te weten die u nodig hebt. Hier inschrijven.
Zelfs Waalse belangstelling voor Antwerpse Minerva-problemen
Een week zonder Radio Minerva in de pers? Da’s precies hetzelfde alsof er niks meer zou geschreven worden over corona, Poetin of een nieuwe binnenlandse politieke rel. Zelfs de RTBF trok intussen richting Antwerpse linkeroever om poolshoogte te nemen van de problematiek. Het resulteerde in een niet onaardig stuk over de ellende die de Antwerpse radiomakers moeten doorstaan op de pagina’s van de RTBF: “La radio mythique anversoise est menacée après 40 ans d’existence”. (BDGO)