RadioVisie

  • .
    .

Het Radiodagboek van 6 oktober

De geschiedenis heeft haar rechten. Die van vroeger, maar ook de gebeurtenissen uit een recenter verleden. Daarom hebben we het Radiodagboek’ vernieuwd. Een hele stevige update. We gaan verder dan ooit terug in de tijd en sluiten zo dicht mogelijk aan bij het heden. Dit is de radiogeschiedenis zoals ze zich afspeelde tussen 1900 en 2022.

Ook dit is geschiedenis

1973: Bart van de Laar presenteert het eerste vooraf opgenomen programma als Radio Mi Amigo op de ‘MV Mi Amigo’.

1977: Een tender uit Frankrijk brengt eindelijk olie en voedsel naar de ‘MV Mi Amigo’. De Nederlandse dj’s bij monde van Frank van der Mast spreken een gesproken brief met allerlei klachten voor directeur Sylvain Tack in.

2020: 6 van de 14 vrijwilligers bij Radio MFY (Helchteren) testen positief op het coronavirus. Een deel van de dj’s maakt van thuis uit programma.

2003: Bij de ‘Paul Jambers-Quiz’ op Noordzee FM is Robert Jensen absoluut niet mals voor Leen Demaré en voor Radio Donna. De medewerk(st)ers van de VRT worden haast met ‘kinderlokkers’ vergeleken. ‘De presentatrice van ‘Vrouwentongen’ zie je volgens Jensen ‘met de dag verzuren’.

2020: De eerste programmaleider bij de zeezender Radio Veronica, Tony Vos (89), sterft. Hij startte in 1960 en bleef tot 1965. De ex-echtgenoot van Tineke de Nooij presenteerde programma’s zoals de ‘Jukebox’ en het ‘Jazzjournaal’. Als producer stond hij aan de wieg van de carrières van Boudewijn de Groot en Cuby+Blizzards.

2021: Wilfred Genee maakt zijn vertrek bij de ochtendshow op Radio Veronica bekend. Hij krijgt volgend jaar een dagelijkse avondshow op tv. Dit is niet met het huidige werk te combineren.

1964: De Britse fortpiraat Radio Invicta zendt de klok rond uit. Het is een primeur in de geschiedenis van de Engelse zeezenders.

1966: Radio Essex op AM 1349 kHz wordt ‘Britain’s Better Music Station’.

1973: Radio Northsea international op de ‘MV Mebo II’ gaat om 3.00 uur uit de lucht voor de vervanging van een stroomgenerator.

2013: De nieuwe eigenaar van Smooth Radio ‘Global Radio’ sluit Smooth 70s. Capital XTRA wordt geïntroduceerd.

1991: Israël

Een Israëlische rechtbank veroordeelt Abie Nathan, de eigenaar van ‘The Voice Of Peace’, tot 2 jaar cel. Hij had op 29/6/1991 een illegale ontmoeting met PLO-leider Yasser Arafat. Tijdens de periode van zijn straf zal ‘The Voice Of Peace’ niet uitzenden.

RadioVisie op deze dag in de voorbije jaren

Spotlight

Spotlight
Het Radiodagboek van 6 september
6 september 2025 - 00:00
Het Radiodagboek van 5 september
5 september 2025 - 00:00
Het Radiodagboek van 4 september
4 september 2025 - 00:00
Het Radiodagboek van 3 september
3 september 2025 - 00:00
Het Radiodagboek van 2 september
2 september 2025 - 00:00
Het Radiodagboek van 1 september
1 september 2025 - 00:00
Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!