RadioVisie

  • .
    .

Het Radiodagboek van 8 juni

RadioVisie’s Radiodagboek brengt u dagelijks een overzicht van het radionieuws op deze dag sinds 1900.

1982: De politie, de BOB en de RTT bezoeken om 9.15 uur de studio van Radio Maeva in Ukkel. De zender wordt opnieuw meegenomen.

2000: Corinne De Permentier en Dirk Van Mechelen zijn weer in het nieuws. Het ministeriële ‘mediakoppel’ (Wallonië en Vlaanderen) geraakt maar niet uit de discussie rond de radiofrequenties die de Nozema ten behoeve van twee landelijke commerciële stations in Vlaanderen begon.

2001: Mediaminister Dirk Van Mechelen laat bij de Vlaamse regering het haast volledige frequentieplan goedkeuren. Zijn Waalse opponent Hervé Hasquin besluit de Raad van State in te schakelen om het besluit te laten vernietigen.

2006: Radio Extra Gold, dat sinds enkele dagen over twee FM-frequenties in West-Vlaanderen beschikt, wil regionaal uitbreiden.

2011: De Vlaamse Regulator voor de Media (‘VRM’) trekt de vergunning van de ‘vzw Nieuwsradio’, bekend als Radio Y, Radio Extra Gold en Radio Mi Amigo in. Men zond té lang uit vanaf de toegestane locatie, de watertoren in Koolskamp.

2012: R. het Radiohuis van de VRT wordt aan de achterzijde van het Leuvense stadhuis geopend. Een radio- en een publieksstudio, redactieruimte voor Radio 2 Vlaams-Brabant en vergaderfaciliteiten bieden mogelijkheden om radio te maken tussen de mensen.

2019: Radio VRW (Wellen, 104,9 MHz) en Radio Trudo (Sint-Truiden, 106,3 MHz) zijn terug nadat de nieuwe zendmasten werden geplaatst. Beide stations waren sinds de nacht van 7 op 8/3/2019 uit de lucht toen een hevige windstoot een enorme ravage aanrichtte.

1960: De studio’s van Radio Veronica in het gebouw van de ‘Filmliga’ verhuizen naar de Zeedijk in Hilversum. 

2001: XFM start om 14.00 uur via het kabelnet van ‘UPC’ in Zuidoost-Brabant. Men draait voor Noord-Brabant, Limburg en Zeeland voornamelijk non-stop dancemuziek.

2003: Radio 1, de nieuws- en sportzender van de publieke omroepen, dient bij minister van Economische Zaken Laurens Jan Brinkhorst een aanvraag voor extra steunfrequenties in. 

2005:

– Cobus Bosscha, de ‘KRO’-medewerker die in 2004 3FM moest verlaten, trekt naar Radio M. Tijdens de jaarlijkse vakantie van Riks Ozinga zal hij de ochtend verzorgen. Indien de invalbeurt goed verloopt, wordt hij de vaste presentator van het vrijgekomen blok.

– Margreet van Gils, de nieuwslezeres bij Rob Stenders in de ochtend, verlaat Yorin FM. Zij gaat gedurende een jaar op wereldreis.

– Winston Gerschtanowitz, die kort bij Noordzee FM was, vertrekt naar ‘Talpa TV’. Hij tekent een contract voor drie jaar.

1980: Duitsland

De in Kiel gezonken ‘MV Galaxy’ van Radio London wordt geborgen. Het schip wordt te koop aangeboden.

RadioVisie op deze dag in de voorbije jaren


Het Radiodagboek van 6 september
6 september 2025 - 00:00
Het Radiodagboek van 5 september
5 september 2025 - 00:00
Het Radiodagboek van 4 september
4 september 2025 - 00:00
Het Radiodagboek van 3 september
3 september 2025 - 00:00
Het Radiodagboek van 2 september
2 september 2025 - 00:00
Het Radiodagboek van 1 september
1 september 2025 - 00:00
Populair bij RadioVisie
Is de VRM slechts een papieren tijger?
Totale make-over voor Zoe FM

Totale make-over voor Zoe FM

Don`t copy text!