RadioVisie

  • .
    .

Het Radiodagboek van 17 oktober

De geschiedenis heeft haar rechten. Die van vroeger, maar ook de gebeurtenissen uit een recenter verleden. Daarom hebben we het Radiodagboek’ vernieuwd. Een hele stevige update. We gaan verder dan ooit terug in de tijd en sluiten zo dicht mogelijk aan bij het heden. Dit is de radiogeschiedenis zoals ze zich afspeelde tussen 1900 en 2022.

Ook dit is geschiedenis

1978: Marc Jacobs van Radio Mi Amigo vestigt een nieuw verblijfrecord. Hij vertoeft 109 dagen op de ‘MV Mi Amigo’, een dag meer dan Tony Allan, die toen voor Radio Caroline werkte.

1979: Bij de BRT start één van de langst durende stakingen ooit. De uitzendingen worden regelmatig onderbroken en door non-stop muziek vervangen. De vakbonden eisen een kaderuitbreiding in verband met de invoering van de 38-uren werkweek. Men vraagt ook een optrekking van de laagste lonen. De beheerraad van de BRT heeft oren naar de voorstellen, de regering echter niet.

2003:

– Minister voor Media Marino Keulen reikt de eerste 124 vergunningen voor de lokale stations uit.

– Ron van de Plas leidt de commerciële afdeling van Maeva FM. Ook het aantrekken van lokale FM-partners gebeurt onder zijn leiding

2006: Leen Demaré stopt bij Radio Donna en trekt naar het commerciële 4FM. De ex-presentatrice bij Radio 1 was gedurende 21 jaar bij de openbare omroep. Ann Reymen wordt haar opvolgster.

1986: De zeezender Radio Monique meldt dat de FM-uitzendingen kunnen beginnen.

2001: Het Commissariaat voor de Media legt Jeroen van Inkel een boete van 20.000 gulden (9.075 euro) op. Aanleiding vormt de in januari 2001 gehouden Ferrari-actie waarbij hij het automerk extra in de kijker zette. Bovendien was zijn plan om de snelheidsboetes van de winnaar te betalen een doorn in het oog van de Nederlandse justitie.

2003:

– Adam Curry stopt door tijdsgebrek en door de lange verplaatsingen met het omstreden ‘Sterrenbeurs’ op tv.

– Koen van Huijgevoort trekt naar het alternatieve Kink FM. De ex 3FM-medewerker vult het blok tussen 09:00 en 12:00 uur op. 

1988: Hoofdtechnicus Peter Chicago keert op de ‘MV Ross Revenge’ terug. Hij krijgt de opdracht om de 50 kW zender op te starten. Zo kan Radio Caroline op AM 558 kHz vervolgen terwijl Radio 558 naar AM 819 kHz verhuist.

RadioVisie op deze dag in de voorbije jaren


Het Radiodagboek van 8 september
8 september 2025 - 00:00
Het Radiodagboek van 7 september
7 september 2025 - 00:00
Het Radiodagboek van 6 september
6 september 2025 - 00:00
Het Radiodagboek van 5 september
5 september 2025 - 00:00
Het Radiodagboek van 4 september
4 september 2025 - 00:00
Het Radiodagboek van 3 september
3 september 2025 - 00:00
Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!