RadioVisie’s Radiodagboek brengt u dagelijks een overzicht van het radionieuws op deze dag sinds 1900.

1956: Naar aanleiding van de mijnramp Bois-du-Cazier in Marcinelle, waarbij 262 dodelijke slachtoffers vallen, lanceert de Franse radiozender Europe 1 een grootschalige actie om de getroffen families te ondersteunen. Chauffeurs rijden door heel Frankrijk om geld in te zamelen. De actie brengt 25 miljoen Belgische frank op.
2000: Tussen de kleinere netwerken Radio Atlantis en C-Dance komt het tot een open oorlog. De rivaliteit begon nadat de afdeling van C-Dance in Wuustwezel (Radio Saffier), besloot om met Radio Atlantis in zee te gaan. De programma’s van de Antwerpse zender worden gesaboteerd en door het signaal van de concurrent vervangen.
2021: RTL België, dat door ‘DPG Media’ en ‘Groupe Rossel’ wordt overgenomen, boekte in de eerste helft van 2021 een winst van 15 miljoen euro. Dat is vijf keer hoger dan in 2020. De inkomsten uit tv- en radioadvertenties stegen met 22,7% tot 81 miljoen euro. De publiciteitsmarkt voor de tv in Franstalig België won trouwens in de eerste jaarhelft 31,6%

1964: Joost den Draaijer van Radio Veronica neemt tijdens het concert van The Rolling Stones in het Scheveningse Kurhaus een fragment op. Het wordt een samenvatting van een kwartier.
1972: Radio Veronica test voor de eerste keer via AM 539 m, dat tot AM 538 m werd gedoopt. Het enige station, dat men buiten de uitzenduren in de achtergrond kon horen, was Radio Greifswald.
1977: De ‘Norderney’, het ex-zendschip van Radio Veronica, verlaat de haven van Zaandam en laat het anker voor de kust van Scheveningen vallen. Daar wordt het gebruikt voor de uitzendingen rond ‘The Day The Music Died’. Er wordt via radio en televisie veel aandacht aan de geschiedenis van de West-Europese zeezenders geschonken.
1994: Happy RTL wordt RTL Rock Radio.
1998: Radio 10 Gold viert de 10de verjaardag op het schip ‘Fortuna’. Het wordt een speciale uitzending met presentatoren zoals Ad Bouman en Ad Roland.
2005:
– Het commissariaat voor de Media verklaart het bezwaarschrift, dat de ‘NOS’ op 1/2/2005 indiende over het uitzenden van de ‘Top 2000’ via DAB gegrond. Dankzij de informatie mag het themakanaal starten.
– Patrick Kicken volgt als ochtendman de bij Radio Veronica vertrokken Jeroen van Inkel op.
2006: 3FM-dj Annemieke Schollaardt brengt om 16.00 uur de eerste uitzending van Uruzgan FM. Elke werkdag zal ze het programma voor militairen op vredesmissie in Uruzgan, Afghanistan en in andere delen van de wereld presenteren.
2020: NPO Radio 1, NPO Radio 2 en NPO 3FM kampen met een storing door het koelingssysteem op de servers. BIj NPO Radio 1 was er vanaf 17.30 uur tot 18.00 uur non-stop muziek. NPO Radio 2 en NPO 3FM weken uit naar het oude AKN-gebouw en vervolgden daar hun programma’s.

1977: Libië
De ‘MV Silvretta’ (‘Mebo II’) en de ‘MV Angela’ (‘Mebo I’) lichten het anker in de haven van Tripoli en varen naar Benghazi.
1991: Polen
De hoogste radiomast ter wereld stort neer. De in 1974 voltooide radiomast bij Konstantynów, Polen had een ongeëvenaarde hoogte van 646,38 meter en werd gebruikt voor de radio- en televisieuitzendingen in Warschau. Bij onderhoudswerken, tijdens het verwisselen van tuidraden, breekt de constructie in twee door een plotse rukwind. Er raakte gelukkig niemand gewond. Twee leden van het verantwoordelijke bouwbedrijf krijgen later gevangenisstraffen.
2016: Verenigde Staten
De conservatieve talkshowjock Rush Limbaugh verlengt zijn contract met ‘iHeartMedia’ met nog eens vier jaar. Hoeveel hij gaat verdienen, is niet bekend.

1983: Na een vierdaagse reis gaat de ‘MV Ross Revenge’ in het ‘Kentish Knock’ voor anker. De terugkeer van Radio Caroline nadert.
1985: De Britse ‘DTI’ (‘Departement of Trade and Industry’) zendt het schip, de ‘MV Dioptric Surveyor’ naar de ‘MV Communicator’ (Laser 558) en naar de ‘MV Ross Revenge’ (Radio Caroline). Men moet in het kader van de operatie ‘Eurosiege ’85’ de bevoorrading bemoeilijken.
1988: Er wordt op de ‘MV Ross Revenge’ een vierde studio in gebruik genomen.
2019: ‘Bauer Media Group’ gaat nog meer lokale shows op haar lokale FM-stations in het noorden van Engeland en de regio Birmingham schrappen. Er komt vanaf 2/9/2019 een gezamenlijke middagshow met Wes Butters op 11 lokale radiostations: Metro Radio (Newcastle), TFM (Noord Yorkshire), Rock FM (Preston), Radio City (Liverpool), Hallam FM (Sheffield) , Radio Aire (Leeds) , Viking FM (Hull) en de vier Free Radio stations in de regio Birmingham.
RadioVisie op deze dag in de voorbije jaren
- Bart D.R., de (zoveelste) trial by media van een deejay - 8 augustus 2025
- Het Radiodagboek van 8 augustus - 8 augustus 2025
- Blad 1835: Amerikaanse AM, NPO Radio 1, DPG Media - 8 augustus 2023
- 50 jaar geleden: hoe DJ Kool Herc de hiphop uitvond - 8 augustus 2023
- Blad 1552: Radio Minerva, Spotify, RTL - 8 augustus 2022
- Dit was RadioVisie’s week 31 in 2021 - 8 augustus 2021
- Offshore radio-dj’s in de rij voor reünie (video) - 8 augustus 2021
- Noorwegen: lokale radio overleeft op bingo - 8 augustus 2021
- Blad 568: Lo Radio, Radio Louisa, RTL - 8 augustus 2020
- Hans Knot Column: Reclamespot inclusief ploppende microfoon en schurende tape - 8 augustus 2020
- Het is vandaag 8 augustus… 1978 (audio) - 8 augustus 2020
- Blad 229: Australië, L’essentiel Radio, MNM - 8 augustus 2019
- Dossier 100 jaar RCA, deel 3: The sky is the limit - 8 augustus 2019
- Dick is (nog steeds) radio actief – 47 (audio) - 8 augustus 2019
- Het is vandaag 8 augustus… 1983 (audio) - 8 augustus 2019
- Het Avondblad van 8 augustus 2018 - 8 augustus 2018
- Schietpartij bij community radio beroert media - 8 augustus 2018
- Juridische strijd over DAB+ barst los - 8 augustus 2018
- LRM Radio: de vrije vogel vliegt verder - 8 augustus 2018
- Plaatje maar weer – 25 (video) - 8 augustus 2018
- Het Franse DAB+-stappenplan (video) - 8 augustus 2018
- 1979: Mi Amigo hoopt op een lange toekomst - 8 augustus 2018
- 2007: Luisteraars niet gek op verkeersinfo in dj-stijl - 8 augustus 2007