RadioVisie

  • .
    Spotlight
    .

Het Radiodagboek van 10 september

RadioVisie’s Radiodagboek brengt u dagelijks een overzicht van het radionieuws op deze dag sinds 1900.

1976: Tijdens een hevige storm op de Noordzee sneuvelen de ankerketting en de patrijspoort van de ‘MV Mi Amigo’. Het schip slaat om 20:30 uur op drift. Het studiogerief, de singles, de lp’s, de bibliotheek en de slaapkamers staan onder water. Radio Mi Amigo moet noodgedwongen vanuit de studio van Radio Caroline uitzenden. 

2001: Radio Contact reageert verbaasd over de toekenning van de tweede vergunning voor een landelijke commerciële radio aan 4FM. Vooral het feit dat men voor het onderdeel ‘ervaring’ slechts 15 op 20 kreeg, kon bij de groep rond de blauwe dolfijn niet door de beugel.  

2004: Het netwerk C-Dance start een procedure tegen de mini erkenningsronde, die tussen februari 2004 en mei 2004 werd gehouden. Toen werden de achttien frequenties die tijdens de eerste toekenningen nog niet ingevuld waren, herverdeeld. 67 dossiers werden ingediend, 17 kregen een goedkeuring. Enkel de frequentie in Nieuwpoort werd niet toegekend. C-Dance, dat veertien aanvragen stuurde, voelt zich door het ‘VCM’ geviseerd omdat geen enkel ingediend dossier een vergunning kreeg. 

2020: Siska Schoeters, Otto-Jan Ham, Linde Merckpoel, Tomas De Soete en Vincent Byloo keren (even) terug naar de avondspits van Studio Brussel tussen 16.00 uur en 19.00 uur. Zij vervangen de collega’s, die door de positieve test op het coronavirus, in quarantaine vertoeven.

1970: De tender van Radio Capital, de ‘MV Kangaroo’ brengt technisch personeel en de nodige vervangstukken naar de ‘MV King David’. Tijdens een grondige inspectie blijkt dat de ronde antenneconstructie zwaarder beschadigd is dan gedacht. Hierdoor moet men het zendschip naar de haven van Zaandam brengen. Vermits het zware anker niet kon gelicht worden, brandt men de ketting door.

2000: 

– Radio Veronica FM zegt dat Robert Jensen vanaf 1/10/2000 opnieuw ‘Jensen in de Ochtend’ zal presenteren.

– De ‘Volkskrant’ onthult dat Radio 3FM in een zware identiteitscrisis verkeert.

2001: Business Nieuwsradio stopt om 10.00 uur voor twee weken op AM 1395 kHz. Door de verplaatsing van de zender naar de Trintelhaven moet de ontvangst in het noorden en in oosten veel verbeteren. De programma’s lopen via de FM-frequenties gewoon verder.

2020: Omroep Max bij NPO Radio 5 viert Tineke de Nooij (79). Ze staat 60 jaar in het radiovak. Men brengt op 26/9/2020, na een podcast, een show met onder meer alles over de periode bij de zeezender Radio Veronica.

1944: Groot Hertogdom Luxemburg

De geallieerden, die steeds meer terrein op de Duitse bezetter winnen, nemen de zender van Radio Luxemburg weer in gebruik.

2021: China

Radio China International (RCI) staakt de korte golf uitzendingen naar West-Europa. Die liepen vanuit Shtërmen, ten zuiden van de zendlocatie van Radio Tirana in Cërrik (Albanië). De Aziatische grootmacht huurde ook een middengolfzender in dezelfde omgeving maar dit werd in 2019 stopgezet.

Spotlight

RadioVisie op deze dag in de voorbije jaren


Inschrijven
Abonneren op
guest

0 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Het Radiodagboek van 28 september
28 september 2025 - 00:00
Het Radiodagboek van 27 september
27 september 2025 - 00:00
Het Radiodagboek van 26 september
26 september 2025 - 00:00
Het Radiodagboek van 25 september
25 september 2025 - 00:00
Het Radiodagboek van 24 september
24 september 2025 - 00:00
Het Radiodagboek van 23 september
23 september 2025 - 00:00
Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!
0
Deel hier gerust uw gedachtenx