Verkeersinformatie, één van die dingen waar je mee moet leren leven als luisteraar. Zit je zelf niet in het verkeer, dan werkt dat soort informatie vaker storend dan verhelderend. Ben je wel op weg, dan hoor je het bulletin misschien nog net op tijd om een portie verkeersellende te ontlopen, al heb je meer kans dat je al gewoon middenin de file staat.
Is verkeersinfo dan overbodig? Helemaal niet en iedere nationale radiozender doet dan ook z’n best om er zo efficiënt mogelijk mee om te gaan. VRT heeft een eigen verkeersredactie en werkt samen met Touring Mobilis. Qmusic en Joe doen het op hun manier. Eerder deden ze beroep op de diensten van TomTom, maar daar is nu verandering in gekomen.
En het is meteen een primeur. Hun verkeersoverzicht wordt voortaan gebaseerd op de gegevens van Waze, de steeds populairder wordende navigatie-app die gratis kan worden geïnstalleerd op een smartphone. Volgens de commerciële radiozenders van de Medialaan, zou Waze veel accurater zijn in het melden van verkeersproblemen. Via de app is het immers mogelijk rapporten te zien van miljoenen lokale Wazers. Die info wordt omgezet in verkeersinformatie.
An Caers (radiodirecteur): “Radio wordt vaak en veel beluisterd in de wagen. Naast veel muziek en fijne babbels is het dé manier om op de hoogte te blijven van het meest actuele nieuws en verkeer. Het is cruciaal voor onze vele luisteraars dat deze info gedetailleerd en accuraat is. En wie levert die info beter dan de weggebruiker zelf? We zijn dan ook blij dat we met Qmusic en Joe als eerste in Vlaanderen aan de slag gaan met dé referentie op markt, Waze”.
Qmusic en Joe, brengen om het half uur een verkeers-update.