RadioVisie

  • .
    .

Hoe Mark Coenegracht vorig jaar het (media)hachje van Sven Pichal redde

Radio2 was een jaar geleden wel degelijk van plan om een streep te trekken onder ‘De Inspecteur’, zodra de vernieuwde ochtend met Peter Van de Veire van start zou gaan. Dat zegt Mark Coenegracht in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen van ‘De Mediawatchers’, de wekelijkse HLN-podcast.

Die podcast gaat, hoe kan het anders, in de eerste helft volledig over de zaak Sven Pichal. De media- en showbizzjournalist van HLN klapt hierin een beetje uit het bed. Coenegracht omschrijft zijn jarenlange band met Pichal als “een professionele relatie met een vriendschappelijke kant”. “Nu blijkt dat hij een wolf in schapenvacht was voel ik me bedrogen en verraden”, zegt hij. Een citaat dat ons echter speciaal opviel is waar Coenegracht vertelt dat hij Pichal een jaar geleden nog een ‘hand- en spandienst‘ verleende.

Toen in augustus vorig jaar de komst van Peter Van de Veire naar Radio2 werd aangekondigd, bleef iedereen opvallend in het ongewisse over wat er in januari zou gebeuren met ‘De Inspecteur’. Iedereen, behalve Sven Pichal zelf, die – volgens Coenegracht – van de Radio2-bazen te horen had gekregen dat ze na Nieuwjaar een streep wilden trekken onder het consumentenprogramma. Op vragen van de media antwoordde Radio2 toen letterlijk “dat er nog geen beslissing was gevallen“.

“Hij [Sven Pichal] heeft dan contact met ons opgenomen, terecht ook. We hebben hem toen ook geholpen, in die zin dat we toen een stuk [in de krant] hebben gemaakt om aan te dringen dat De Inspecteur zou blijven, omdat dat een programma was met meerwaarde”, zo vertelt Coenegracht. “Daar zijn toen heel veel reacties op gekomen en de Radio2-top heeft toen inderdaad beslist om De Inspecteur te verlengen, een uurtje later weliswaar, tussen 9 en 10 uur.”

Deze bekentenis – of anekdote, zo je wil – illustreert uiteraard hoe showbizzjournalistiek veelal verloopt en hoe mediafiguren deze of gene kanalen inzetten voor hun persoonlijke agenda’s. Nu ja, elke journalist weet dat een telefoontje dat begint met “moet ge nu iets weten, maar ge weet het niet van mij, hé” vrijwel zeker een leuk verhaal oplevert.

Wie het bewuste ‘getelefoneerde’ artikel, van precies één jaar geleden, er op naslaat, leest daarin dat Het Laatste Nieuws ‘De Inspecteur’ zelf om toelichting vroeg, “maar Sven Pichal gaf niet thuis en ook de Radio2-bazen wilden geen commentaar of uitleg geven“. RadioVisie citeerde het bewuste artikel op die 1ste september.

Enkele uren en een storm op de sociale media later trok de Radio2-top haar staart al in. Rond 16 uur volgde dan het bericht dat De Inspecteur in het nieuwe schema (dat op 23 januari inging) tussen 9 en 10 uur zou komen. Nog een escalerende zaak – na de uitdijende hetze over het afschaffen van het provinciaal ontkoppelde ochtendblok – kon Radio2 missen als kiespijn.

Coenegracht hecht overigens niet al te veel geloof aan de belofte van Radio2-baas Rino Ver Eecke dat er vanaf oktober een nieuw consumentenmagazine zal komen. “Uiteraard zal de VRT nog wel een consumentenrubriek hebben in de toekomst. Al zal die eerder weggestoken worden in andere programma’s, denk ik, en ook veel meer naar de digitale kanalen [worden geleid]. Ik lees nu al tussen de lijnen dat ze het her en der in rubrieken gaan steken.”

Spotlight

De volledige podcast is hieronder te beluisteren.


1 Reactie
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Marc
Marc
1 september 2023 - 16:15 16:15

“Wij willen geen soort test aankoop op de radio. Dat kost geld, dat brengt niks op als je spaart voor je pensioen”

~ les casseurs ~ we willen geen rechtgeaarde meer zien werken, alleen corrupte klieks …

Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!