RadioVisie

  • .
    .

Het Radioblad: donderdag 22 februari 2018

Joe gaat kopje onder

Het was alweer een tijdje geleden dat we nog een stuntman aan het werk ‘zagen’ op de… radio. Peter Van de Veire en David Van Ooteghem hadden er een tijdlang een patent op. De traditie wordt nu verder gezet door het namiddag/avond duo van Joe; Raf Van Brussel en Rani De Coninck. Ze haalden hun inspiratie uit Tourneé Minérale. R&R (Raf en Rani dus) presenteren op 28 februari samen… onder water. Om te vieren dat ze nog steeds in goede of zelfs in een betere conditie zijn na een maandje zonder alcohol. Eergisteren werd er geoefend. En dat ging blijkbaar prima. Deed je ook mee aan de geen-alocohol-actie en wil je dit afsluitend programma meemaken, dan kan dat. Misschien. Op de Joe-website staat een audiofragment van een bepaald lied, maar het gaat kopje onder. Wie de titel kent, laat zijn gegevens achter en wacht tot hij (misschien) wordt uitgenodigd. Hier meedoen.

Bijna helemaal terug op AM

Radio Bloemendaal is vanaf komende zondag weer te horen op 1116 AM. Door de storm van 17 januari kwam één van de twee zendmasten naar beneden en over het zenderhuis heen gevallen. Vorige week zijn werkzaamheden gestart om het bovenste gedeelte van deze mast op te ruimen en met reservedelen gedeeltelijk weer op te bouwen. Omdat de zendinstallatie in het voorjaar van 2019 geheel moet worden ontmanteld, was het niet duidelijk of in de tussentijd opnieuw via de middengolf kon worden gestart. KPN bood Radio Bloemendaal evenwel een helpende hand. Het station, gestart in 1924, is de oudste omroep van Nederland. Iedere zondag zijn er tussen 09:00 en 20:00 uur diensten te horen vanuit de lokale Dorpskerk. Ook op dinsdag wordt er van 12:00 tot 13:30 uur een dienst uitgezonden. (radio.nl)

Zo zal het nieuwe VRT-gebouw eruitzien

VRT heeft nieuwe foto’s gepubliceerd waarop hun nieuwe onderkomen, een ontwerp van de architectenbureaus Robbrecht en Daem en Dierendonckblancke, is te zien. Het nieuwe omroepgebouw zal eveneens een cultureel en ontmoetingscentrum worden om zoveel mogelijk publiek aan te trekken. In principe wordt er nog dit jaar begonnen met de bouw, drie jaar later moet alles en iedereen verhuisd zijn. Robbrecht en Daem realiseerde eerder al het Concertgebouw in Brugge en is ook bekend als ontwerper van de stadshal in Gent. Het nieuwe gebouw zal een stuk kleiner zijn. Zo’n 55.000 in plaats van 95.000 vierkante meter. Een kleiner gebouw betekent evenwel niet dat er veel minder medewerkers aan de slag zullen zijn, maar wel dat er flexibeler zal omgesprongen worden met ruimte. Er hangt een kostenplaatje aan vast van 105 miljoen euro, exclusief BTW en erelonen. Meer foto’s en details vind je hier.

© G2 Architectural Graphics for TBM Robbrecht en Daem – Dierendonckblancke – VK – Arup


Blad 2649: DAB+ Tsjechië, Morandini, Nielsen, Radio Noordzee

Blad 2649: DAB+ Tsjechië, Morandini, Nielsen, Radio Noordzee

• Tsjechië: operatoren plannen zenders vanuit Duitsland • Frankrijk: Bolloré op de rooster voor aanblijven Morandini • VS: tegenklacht Nielsen tegen Cumulus Media • Nederland: Radio Noordzee start met Top
Blad 2648: Chris Van den Abeele, IPTV, DAB+ in Ierland, Qmusic

Blad 2648: Chris Van den Abeele, IPTV, DAB+ in Ierland, Qmusic

• Radiojournalist Chris Van den Abeele (61) overleden • Internetproviders moeten illegale IPTV blokkeren • Ierland: proef-DAB+ breidt fors uit • Dubbel jaarloon voor Stijn dankzij Qmusic
Blad 2647: Balearen, Wallonië, Noordrijn-Westfalen

Blad 2647: Balearen, Wallonië, Noordrijn-Westfalen

• Balearen: eerste officiële regionale DAB+ start schoorvoetend • Wallonië: weer zeven optimalisaties in FM-band • Noordrijn-Westfalen: drie extra radiostations op DAB+
Blad 2646: Radio Veronica, maRadio, Bose, MENTpopradio

Blad 2646: Radio Veronica, maRadio, Bose, MENTpopradio

• Nederland: meer 80’s bij Radio Veronica • Wallonië: nieuwe campagne digitale radio • Bose stopt cloudondersteuning SoundTouch • Meer synergie tussen MENTpopradio en MENTpop(tv)
Blad 2645: Bart Arens, WILLY, Hitradio Ö3, Johan Visser

Blad 2645: Bart Arens, WILLY, Hitradio Ö3, Johan Visser

• Nederland: Bart Arens wint laatste RadioRingen • Willy week lang Belgisch • Oostenrijk: Hitradio Ö3 onbedreigd marktleider • Johan Visser keert terug met Stuurboord
Blad 2644: Radio Rand, Paris Radio Show, Audacy

Blad 2644: Radio Rand, Paris Radio Show, Audacy

• Radio Rand verhuist naar CC Westrand • Frankrijk: radiobeurs in Parijs • VS: ingrijpende herstructurering bij Audacy
Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!