RadioVisie

  • .
    .

Blad 614: Tipik, Sky Radio, Beste Buren

Actueel Blad deejays internetradio Nederland Wallonië

Communicatiebureau Tipik en RTBF leven voortaan respectvol samen

De RTBF kondigde eind augustus de fusie aan van haar tv-kanaal La Deux en het radiostation Pure tot Tipik, één crossmediaal merk voor jongvolwassenen. Een aankondiging die het gelijknamige communicatiebureau Tipik nogal verraste. De RTBF gaf toe dat ze niet de hoffelijkheid had om het communicatiebureau vooraf op de hoogte te brengen van hun naamwijziging. Beide partijen hebben nu een akkoord bereikt over het gebruik van de merknaam Tipik. “We gaan ondubbelzinnig op weg naar een respectvol samenleven en sluiten toekomstige samenwerkingen niet uit. We vonden een evenwichtige overeenkomst die ons in staat stelt het merk Tipik te gebruiken in onze respectievelijke domeinen: RTBF voor zijn nieuw jongerenmerk en Tipik Communication voor zijn communicatieactiviteiten die voornamelijk bedoeld zijn voor bedrijven en de institutionele wereld. We respecteren elkaars plaats op onze respectievelijke markten en voorkomen zo verwarring bij de verschillende doelgroepen.”

Kerst komt vroeg dit jaar bij Sky Radio

Met nog 87 dagen tot de feestdagen kunnen kerstliefhebbers alweer terecht bij Sky Radio voor non-stop kersthits. ‘Sky Christmas’, start dit jaar eerder dan ooit en is nu al te beluisteren via Nederland.FMJUKE en de gratis Sky-app. Hiermee wordt ingespeeld op de behoefte van het gezellige ‘samen-gevoel’ dat Kerstmis met zich meebrengt. Door de coronacrisis en de daarbij komende social distancing lijkt dit geen overbodige luxe, zo blijkt uit onderzoek van Talpa Network. Een derde van de Nederlanders boven de achttien jaar heeft extra zin in kerst door de coronacrisis en een kwart is zelfs van plan om extra uit te pakken met de feestdagen.

Op welk ‘Hollands’ woord bent u jaloers?

U kan er niet omheen: in Vlaanderen hebben we woorden en uitdrukkingen waar ze in Nederland toch een beetje jaloers op zijn. Zoals ‘goesting’ hebben in iets: dat is toch niet hetzelfde als gewoon ergens ‘zin’ in hebben. Maar omgekeerd zijn er ongetwijfeld ook woorden waar wij de Nederlanders om benijden. Jan Hautekiet zoekt het zaterdag aanstaande uit in ‘De Taalstaat’, samen met de belangrijkste Nederlandse presentator Frits Spits aller tijden. Een titel die hij vorig jaar trouwens helemaal officieel kreeg van onze bovenburen. Verschillen en andere gewoontes, vanuit de groot-Dietse gedachte dat we, ondanks die geografische grens tussen ons beiden, dezelfde taal spreken. Uw suggesties worden nu al ingewacht bij Radio 1.


1 Reactie
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Claude Van Isterdael
Claude Van Isterdael
29 september 2020 - 20:15 20:15

Ik hoor dat Radio 10 soul binnenkort (1 oktober ?) niet
meer via het internet te horen zou zijn en verhuizen naar Juke een gratis Nederlands radio, podcast en muziekplatform in HD kwaliteit (320 KBPS), mijn internettuner werkt via V-Tuner, dus dag Radio 10 en al de themakanalen die tot op heden nog te beluisteren zijn, weet iemand daar meer over ??

Blad 2573: Kees Borrell, Mediahuis, Szabad Európa

Blad 2573: Kees Borrell, Mediahuis, Szabad Európa

• Kees Borrell is niet meer • Mediahuis-kranten kregen Luister-knop • VS trekt stekker uit Hongaarse tegenstem
Blad 2572: Joe, bel RTL, Dorien Matthijs, BRUZZ, Oorkondes

Blad 2572: Joe, bel RTL, Dorien Matthijs, BRUZZ, Oorkondes

• JOE en bel RTL openden kerstkanaal • Dorien is nieuwe dj bij Qmusic • Ontslagen bij BRUZZ • Oorkondes: Vlaamse podcastprijzen uitgereikt
Blad 2571: RTV Noord, Caroline North, Billboard, Spotify

Blad 2571: RTV Noord, Caroline North, Billboard, Spotify

• Nederland: RTV Noord getroffen door hackers • UK: Caroline North ook op de Kanaaleilanden • VS: Billboard weert (te) oude liedjes • VS: Doet Spotify aan ‘payola’?
Blad 2570: DAB+ in Luxemburg, Michiel Koudstaal, Rick Dees

Blad 2570: DAB+ in Luxemburg, Michiel Koudstaal, Rick Dees

• Luxemburg: landelijke DAB+ gestart met testuitzendingen • Nederland: ere-award voor overleden Michiel Koudstaal • VS: leuke babbel met Rick Dees
Blad 2569: Radio Zuidrand, JOE, 192TV, BNR

Blad 2569: Radio Zuidrand, JOE, 192TV, BNR

• Radio Zuidrand laat scholieren radio ontdekken • Cleymans & Van Geel starten radioshow bij JOE • Nederland: geen oude Top 40’s meer bij 192TV • Nederland: BNR Dutch Podcast
Blad 2568: Crooner Radio, De Tijdloze, Australië

Blad 2568: Crooner Radio, De Tijdloze, Australië

• Frankrijk: het mysterie Crooner Radio • Canon van De Tijdloze wordt salontafelboek • Australië: nieuwe nationale producten op DAB+
Populair bij RadioVisie
Van hubris en nemesis

Van hubris en nemesis

Hans Knot Column: Hilversum III in 1969
Don`t copy text!