RadioVisie

  • .
    .

Blad 228: Radioplayer, MNM, TM Dallas

Actueel Blad jingles Nederland portal USA VRT

Nederlandse radiospelers wachten niet op Radioplayer

Er is in de Nederlandse radiomarkt weinig interesse in het opzetten van een sectorbrede radiospeler als het onlangs ook in Vlaanderen gelanceerde Radioplayer, waarbij radiostreams en radio-Podcasts worden gebundeld op een neutrale en universele basis. Dit blijkt uit een rondvraag van NederlandsMediaNieuws bij radiopartijen. Nederlandse radiobedrijven wijzen op het bestaan van Talpa Network’s JUKE en andere commerciële platforms zoals TuneIn en Nederland.FM, maar bovenal hun eigen omgeving. Bij de gesprekken over sectorbrede afspraken tussen marktpartijen wordt wel gesproken over een gezamenlijke radiospeler zoals bij televisie via NLziet bestaat.

MNM Start To DJ: en toen waren ze al met vier

Na Arthur Lewis en DJ Ellyts heeft MNM de volgende twee finalisten bekendgemaakt  voor de negende editie van MNM Start To DJ. Zij mogen warmlopen voor de finaleweek van 12 tot en met 15 augustus vanuit Ipanema bij Versuz in Hasselt. Kandidaat 3 is Manu van Aalst (alias Manuals, 20) uit Boom. Manu studeert muziekmanagement aan de PXL-Music in Hasselt. Hij begon al op zijn achtste met de knoppen te spelen van een oud mengpaneel, en op 14-jarige leeftijd kocht hij zijn eerste Pioneerset. De vierde kandidaat is Tijl Itterbeek (alias TWALLIE, 21) uit Dilbeek. Tijl studeert net als Ellyts, event- en projectmanagement aan Arteveldehogeschool in Gent en zoekt zijn inspiratie onder meer bij Freaquency en Lennert Wolfs. Morgen brengen we de laatste twee finalisten.

TM Dallas gaf zijn archief een make-over

Het toonaangevende TM Studios in Dallas vernieuwde zopas zijn website. Alle oude(re) pakketten van de laatste 10-15 jaar kregen een nieuwe plek, telkens voorzien van een lyric-sheet (een opsomming van alle teksten van alle jingles in het pakket) en een download-knop voor een demo. TM Studios noemt die afdeling vanaf nu TM Heritage (erfgoed). De oude(re) jingledemo’s die eerder onder een andere naam verschenen hebben nu elk een eigen afkondiging met de huidige bedrijfsnaam TM Studios gekregen. Voor de echte verzamelaars een reden om die pakketten nog even opnieuw te downloaden. O ja, ook alle logo’s van de pakketten staan nu online. Ook al zo’n hebbeding. (jingleweb.nl)


Spotlight
Blad 2573: Kees Borrell, Mediahuis, Szabad Európa

Blad 2573: Kees Borrell, Mediahuis, Szabad Európa

• Kees Borrell is niet meer • Mediahuis-kranten kregen Luister-knop • VS trekt stekker uit Hongaarse tegenstem
Blad 2572: Joe, bel RTL, Dorien Matthijs, BRUZZ, Oorkondes

Blad 2572: Joe, bel RTL, Dorien Matthijs, BRUZZ, Oorkondes

• JOE en bel RTL openden kerstkanaal • Dorien is nieuwe dj bij Qmusic • Ontslagen bij BRUZZ • Oorkondes: Vlaamse podcastprijzen uitgereikt
Blad 2571: RTV Noord, Caroline North, Billboard, Spotify

Blad 2571: RTV Noord, Caroline North, Billboard, Spotify

• Nederland: RTV Noord getroffen door hackers • UK: Caroline North ook op de Kanaaleilanden • VS: Billboard weert (te) oude liedjes • VS: Doet Spotify aan ‘payola’?
Blad 2570: DAB+ in Luxemburg, Michiel Koudstaal, Rick Dees

Blad 2570: DAB+ in Luxemburg, Michiel Koudstaal, Rick Dees

• Luxemburg: landelijke DAB+ gestart met testuitzendingen • Nederland: ere-award voor overleden Michiel Koudstaal • VS: leuke babbel met Rick Dees
Blad 2569: Radio Zuidrand, JOE, 192TV, BNR

Blad 2569: Radio Zuidrand, JOE, 192TV, BNR

• Radio Zuidrand laat scholieren radio ontdekken • Cleymans & Van Geel starten radioshow bij JOE • Nederland: geen oude Top 40’s meer bij 192TV • Nederland: BNR Dutch Podcast
Blad 2568: Crooner Radio, De Tijdloze, Australië

Blad 2568: Crooner Radio, De Tijdloze, Australië

• Frankrijk: het mysterie Crooner Radio • Canon van De Tijdloze wordt salontafelboek • Australië: nieuwe nationale producten op DAB+
Populair bij RadioVisie
Van hubris en nemesis

Van hubris en nemesis

Don`t copy text!