RadioVisie

  • .
    .

Het Avondblad van 17 augustus 2018

Actueel Blad lokale radio overlijden reclame tv USA VRT

Oud-radiomaker Rik Joossens is niet meer

klik om te vergroten

In de parochiekerk Heilige Familie in Brasschaat vindt morgen, zaterdag 18 augustus, om 11:00 uur de uitvaart plaats van Rik Joossens (foto boven: Polderke.com). De oud-radiomaker overleed op zaterdag 11 augustus, na een slepende ziekte. Hij zou op 20 augustus 80 jaar zijn geworden. Van 1982 tot 2005 was hij hét boegbeeld van de Brasschaatse Radio Omroep (BRO). De radiostiel kreeg hij al in de jaren ’60 onder de knie als medewerker van Omroep Antwerpen, waar hij destijds grote namen als Jacques Brel, Petula Clark, Bette Midler, Toon Hermans en Godfried Bomans voor zijn micro kreeg. Oorspronkelijk was de BRO trouwens een initiatief van vier ex-medewerkers van de BRT. De heel gepassioneerde Joossens maakte in die kwarteeuw voor de BRO letterlijk duizenden reportages en interviews. In de jaren ’70 nam “de zingende presentator”, zoals Rik toen door het leven ging, op het Monopole-label zelfs een handvol Vlaamse plaatjes op (inzetfoto).

De opkomst van de ‘flop accounts’

Dat jongeren hun nieuws niet meer halen bij traditionele media, dat is al langer geweten. Radio, televisie, kranten, het is aan hen verspild. En om die reden zijn de traditionele media de plekken gaan opzoeken waar het jonge volkje zich ophoudt: de sociale media. Met Twitter en Facebook voorop, waar teasers naar artikels geplaatst worden, gevolgd door Snapchat, voor het hele jonge volkje dat zich steeds meer afwendt van de ‘oude’ sociale media, Twitter en Facebook. Maar ook daar tekent zich opnieuw een (r)evolutie af. Volgens The Atlantic zouden tieners namelijk hun nieuws tegenwoordig steeds vaker halen bij flop accounts. Dat woord kende u niet? Als u hier verder leest, komt u er vanzelf achter. 

Aretha stopte zelfs soul in cola!

Gisteren overleed soulzangeres Aretha Franklin op 76-jarige leeftijd. Een trieste aanleiding om ook eens een ‘bruggetje’ te maken naar de televisie. Haar songs werden immers ook vaak gebruikt in de wereld van de reclame. Vorig jaar was er nog de geslaagde spot voor het watermerk Contrex en waarvoor gebruik werd gemaakt van het lichtjes, geweldige ‘(You Make Me Feel Like) A Natural Woman’. Maar ook Snickers, Pepsi en American Express gebruikten haar muziek. De ‘beste zangeres ooit’, slaagde er zelfs in om een commercial voor Coca Cola boordevol ‘soul’ te stoppen. En deze (lange) spot werd wel exclusief voor de Amerikaanse radio gemaakt. 


Spotlight
1 Reactie
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Patrick Moedbeck
Patrick Moedbeck
17 augustus 2018 - 19:45 19:45

Wij hebben jarenlang geluisterd naar de oldies van BRO (Brasschaatse Radio Omroep) toen uitzendend op 105,2 FM (op ons bureau met zicht op het Kempisch dok). Het gerucht deed toentertijd de ronde dat er ook werd geluisterd in het stadhuis van Antwerpen.

Sterkte aan familie, kennissen en vrienden van Rik in deze moeilijke periode.

Blad 2618: Frits Spits, Army Radio, Nostalgie Luxembourg, DAB+ Liechtenstein

Blad 2618: Frits Spits, Army Radio, Nostalgie Luxembourg, DAB+ Liechtenstein

• Nederland: Collega’s en artiesten over Frits Spits • Israël: regering doekt kritische Army Radio op • Het verdwijnmysterie van Nostalgie Luxembourg • Krijgt Liechtenstein eigen DAB+?
Blad 2617: Wim Oosterlinck, Zaki, Kim Wilde, ORF

Blad 2617: Wim Oosterlinck, Zaki, Kim Wilde, ORF

• Wim Oosterlinck wordt een 4/5-Willy • Waarom Zaki Gent nooit losliet • Wallonië: opnieuw kerstspecial met Kim Wilde • Oostenrijk: ORF reageert op DAB+-test
Blad 2616: STV Radio, Frits Spits, YouTube, Billboard

Blad 2616: STV Radio, Frits Spits, YouTube, Billboard

• UK: Schotse commerciële tv lanceert ambitieuze STV Radio • Nederland: uniek jingle-afscheid aan Frits Spits • VS: YouTube trekt zich terug uit Billboard
Blad 2615: Hitradio Ö3, Ben Liebrand, Nostalgie

Blad 2615: Hitradio Ö3, Ben Liebrand, Nostalgie

• Oostenrijk: ORF’s Hitradio Ö3 plots op DAB+ • Nederland: Ben Liebrand naar Grand Prix Radio • Coldplay op 1 in Nostalgie Top 3000
Blad 2614: DAB+ in Frankrijk, Roger van Dam, De Standaard

Blad 2614: DAB+ in Frankrijk, Roger van Dam, De Standaard

• Frankrijk: gestage groei van DAB+ • Roger van Dam overleden • Exclusieve DS-podcasts via Spotify
Blad 2613: DAB+ in NRW, Tonny Eyk, BIPT, RMC

Blad 2613: DAB+ in NRW, Tonny Eyk, BIPT, RMC

• Noordrijn-Westfalen: daar zijn de regionale muxen • Nederland: tunes-icoon Tonny Eyk overleden • Mobiele abo’s werden concurrentiëler • Frankrijk: nieuw logo voor RMC
Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!