RadioVisie

  • .
    .

Blad 866: MNM, Jack Curtiss, Kall-Krekel

Maatschappelijke relevantie zit in het dna van MNM 

Sinds kort rijdt in Antwerpen een zeer opvallende tram rond: de ‘Liefde is liefde’ tram van MNM die voor een langere periode wordt ingezet (foto). Het concept en design werd door het Brusselse creatief bureau Hurae ontwikkeld. Hannes Coudenys, creatief directeur van Hurae, vult aan “Van deze regenboogtram kan je alleen maar gelukkig worden. Deze tram werd dan ook met veel liefde gecreëerd door de teams van Hurae en MNM. De ‘Liefde is liefde’-boodschap op de buitenkant kan je niet missen maar ook binnen in de trein werden kleine boodschapjes toegevoegd aan de hand van stickers en wobblers. Dat we daarbij aan de slag konden met de nieuwe branding van MNM was voor ons een heel fijne ervaring. Met deze tram willen we de broodnodige steun voor de LGBTQIA+ community tonen; en niet alleen vandaag of tijdens de pride maand maar ook voor een langere periode.” (PUB)

Offshore radiowereld opnieuw in rouw

Na Dennis Jason is afgelopen week ook Jack Curtiss in zijn woonplaats Seattle overleden. Hij werd 78. Jack heeft voor diverse media in verschillende landen gewerkt. In de Lage Landen en vooral in Engeland werd hij bekend door zijn werk voor de radiostations aan boord van het zendschip de Laissez Faire. Hij was er DJ en programmaleider voor Swinging Radio England en Britain Radio. Als programmaleider en general manager stond hij in 1966 aan de wieg van Radio Dolfijn. In 1967 keerde hij terug naar Californië. Enkele jaren geleden schreef hij het voorwoord in het prachtige boek ‘Radio Golven, de roemruchte geschiedenis van zeezenders Radio Dolfijn en Radio 227’ van Look Boden. (Mediapages)

Waterschade in zendersite Kall-Krekel

Milling Broadcasting Services, een zendbedrijf in Kall-Krekel in Euskirchen (Eifel, foto boven: uit betere tijden), heeft enkele foto’s gepubliceerd van de (water)schade in de grotten waar zich de zenders bevinden. De regio werd bijzonder zwaar getroffen door het noodweer en zal het wellicht wekenlang moeten stellen zonder gas, water, elektriciteit en telecommunicatie, om nog te zwijgen van de enorme schade aan de bruggen, wegen en spoorwegen. De zendergrot kreeg zo’n 15.000 liter water te slikken en het gevaar dat de stuwdam van Steinbach het begeeft is nog steeds niet geweken. Het zal niet eenvoudig worden om voor sommige oudere zenders nog de nodige reserveonderdelen te vinden. Zoals we vorige week al schreven is, op dezelfde zendersite, ook de kortegolfzender van Mi Amigo 6085 uit de lucht, al bleven die installaties gelukkig wel gespaard van het water. Er is gewoon geen stroom. Mi Amigo werkt hiervoor samen met ShortwaveService, dat dezelfde grotten gebruikt.


Spotlight
Blad 2649: DAB+ Tsjechië, Morandini, Nielsen, Radio Noordzee

Blad 2649: DAB+ Tsjechië, Morandini, Nielsen, Radio Noordzee

• Tsjechië: operatoren plannen zenders vanuit Duitsland • Frankrijk: Bolloré op de rooster voor aanblijven Morandini • VS: tegenklacht Nielsen tegen Cumulus Media • Nederland: Radio Noordzee start met Top
Blad 2648: Chris Van den Abeele, IPTV, DAB+ in Ierland, Qmusic

Blad 2648: Chris Van den Abeele, IPTV, DAB+ in Ierland, Qmusic

• Radiojournalist Chris Van den Abeele (61) overleden • Internetproviders moeten illegale IPTV blokkeren • Ierland: proef-DAB+ breidt fors uit • Dubbel jaarloon voor Stijn dankzij Qmusic
Blad 2647: Balearen, Wallonië, Noordrijn-Westfalen

Blad 2647: Balearen, Wallonië, Noordrijn-Westfalen

• Balearen: eerste officiële regionale DAB+ start schoorvoetend • Wallonië: weer zeven optimalisaties in FM-band • Noordrijn-Westfalen: drie extra radiostations op DAB+
Blad 2646: Radio Veronica, maRadio, Bose, MENTpopradio

Blad 2646: Radio Veronica, maRadio, Bose, MENTpopradio

• Nederland: meer 80’s bij Radio Veronica • Wallonië: nieuwe campagne digitale radio • Bose stopt cloudondersteuning SoundTouch • Meer synergie tussen MENTpopradio en MENTpop(tv)
Blad 2645: Bart Arens, WILLY, Hitradio Ö3, Johan Visser

Blad 2645: Bart Arens, WILLY, Hitradio Ö3, Johan Visser

• Nederland: Bart Arens wint laatste RadioRingen • Willy week lang Belgisch • Oostenrijk: Hitradio Ö3 onbedreigd marktleider • Johan Visser keert terug met Stuurboord
Blad 2644: Radio Rand, Paris Radio Show, Audacy

Blad 2644: Radio Rand, Paris Radio Show, Audacy

• Radio Rand verhuist naar CC Westrand • Frankrijk: radiobeurs in Parijs • VS: ingrijpende herstructurering bij Audacy
Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!