RadioVisie

  • .
    .

Blad 517: Caroline Flashback, 3FM en La Raza

Misschien moet u ervoor op uw zolder gaan zitten

U moet er op de juiste plek voor wonen. Is dat het geval dan raden we een zeer goede antenne voor AM-ontvangst aan en ook nog eens een uitstekend radiotoestel. Een vintage lampenradio is prima geschikt. We hebben het over Radio Caroline Flashback. Momenteel te beluisteren op 927 kHz, vanuit Engeland. Zegt deze golflengte u iets? Inderdaad het is de oud-frequentie van Radio 1 op de middengolf. Maar daar definitief gestopt in de nacht van 31 december/1 januari 2012. Caroline Flashback is overdag non stop en ’s avonds Engelstalig met  golden oldies. Het gaat niet om een nieuw project, want de eerste signalen werden reeds opgevangen in januari 2019. Proberen ’s avonds kan, maar hou er dan rekening mee dat het evenzogoed slechter kan worden, want TRT Radyo 1, blaast met 200 kW op dezelfde frequentie vanuit Turkije. (PL)

Afkicken van festivals die niet doorgaan

Dit jaar geen festivals, maar wél de ‘3FM Festival Top 999’, waarvoor u vanaf nu kunt stemmen. Een lijst met classics, meezingers en anthems van way back, plus tracks en artiesten die u in de toekomst wilt zien op festivals. Misschien in 2021, misschien ook niet. Te beluisteren van 27 juni (vanaf 12:00 uur) tot 3 juli, dagelijks tussen 09:00 en 21:00 uur. Of het nu dat ene vuige bandje uit de X-Ray is, u tijdens Best Kept Secret een toffe nieuwe dj hebt ontdekt of op de Zwarte Cross hebt staan meegalmen in de Undercovertent, alles mag erin, als u uw stem maar indient voor 25 juni om 18:00 uur. Het stemformulier is uitgebreid van 10 naar 25 nummers. Staat een van uw favorieten er niet bij in de stemlijst op de site? Toevoegen kan via de vrije-keuze-knop. De lijst wordt de hele zomer bijgewerkt met nieuwe toevoegingen. (NUG)

With a little help from friends

La Raza (KNMV) uit Minneapolis, dat als gevolg van een brand sedert eind mei uit de lucht was, zendt sinds 5 juni weer uit. De brand was een gevolg van de uit de hand gelopen rellen na de dood van George Floyd. De Amerikaan die om het leven kwam door politiegeweld. De collega’s van Fresh Air Radio 90.3 (KFAI), een gemeenschapsstation, gaf een het getormenteerde station een studio in bruikleen, waarna het signaal van daaruit weer naar de zender kon. “De hulp die we La Raza kunnen geven in deze moeilijke tijden past precies bij onze missie bij KFAI als een gemeenschapsradio”, liet Jaque Pokorney van KFAI weten. “We zijn er trots op dat we het station terug in de lucht hebben kunnen helpen en een belangrijke programmering voor de Spaanstalige gemeenschap te herstellen.” (TB)


3 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Marc
Marc
10 juni 2020 - 16:08 16:08

Verliest Caroline straks zijn freq, of is de 927 legaal?

Rudy De Saedeleir
Beheerder
10 juni 2020 - 17:17 17:17
Antwoord aan  Marc

Die 927 is een Engelse piraat, vermoedelijk regio Ipswich. Gaat al een tijdje mee, maar zendt niet continu uit. Caroline zelf heeft daar niets mee te maken.

Marc
Marc
11 juni 2020 - 00:10 00:10
Antwoord aan  Rudy De Saedeleir

Was er deze avond al niet meer? De 1476 hoorde ik wel zwak in de woonwijk (in de auto), in de … natuur … is dat beter …

Blad 2614: DAB+ in Frankrijk, Roger van Dam, De Standaard

Blad 2614: DAB+ in Frankrijk, Roger van Dam, De Standaard

• Frankrijk: gestage groei van DAB+ • Roger van Dam overleden • Exclusieve DS-podcasts via Spotify
Blad 2613: DAB+ in NRW, Tonny Eyk, BIPT, RMC

Blad 2613: DAB+ in NRW, Tonny Eyk, BIPT, RMC

• Noordrijn-Westfalen: daar zijn de regionale muxen • Nederland: tunes-icoon Tonny Eyk overleden • Mobiele abo’s werden concurrentiëler • Frankrijk: nieuw logo voor RMC
Blad 2612: Warmste Week & JOE's Pakjes

Blad 2612: Warmste Week & JOE’s Pakjes

• Warmste Week is er aan begonnen • 1,6 miljoen euro voor JOE’s Pakje van je Hart
Blad 2611: Geel FM, DAB+ in Frankrijk, FM in Zweden, Star Radio

Blad 2611: Geel FM, DAB+ in Frankrijk, FM in Zweden, Star Radio

• Jules Verwimp (Geel FM) overleden • Frankrijk: 90 extra DAB+-zenders • Zweden: 10 aanvragen voor drie landelijke commerciële FM-licenties • Duitsland: zeezender Star Radio raakte nooit van de grond
Blad 2610: Radio Veronica, Junglinster, Münsterland

Blad 2610: Radio Veronica, Junglinster, Münsterland

• Nederland: Radio Veronica met alternatieve Top V-1000 • Luxemburg: petitie voor behoud antennes Junglinster • Noordrijn-Westfalen: Media Broadcast operator mux Münsterland
Blad 2609: Radioman, Hans Schiffers, Radio Schlagerparadies, Ballermann Radio

Blad 2609: Radioman, Hans Schiffers, Radio Schlagerparadies, Ballermann Radio

• Radioman in première: de recensies • Nederland: Marconi Oeuvre Award voor Hans Schiffers • Duitsland: ambianceproducten gaan samenwerken
Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!