RadioVisie

  • .
    Spotlight
    .

Blad 2538: Francis Delvaux, Julie Van den Steen, NPO, YouTube

Wallonië: radiomaker Francis Delvaux overleden

Francis Delvaux in 2018

Francis Delvaux, een grote naam bij RTBF-radio, is vrijdag 26 september overleden. Hij zou op 1 oktober 77 jaar zijn geworden. Francis startte in 1971 bij de toenmalige RTB in de productie van luisterspelen, maar hij maakte in 1973 samen met Pierre Guyaut furore met Impédance, het allereerste rockprogramma van de omroep dat liep tot 1975. Daarna volgden onder meer ‘Les Belges du bout du monde’, ‘Les Snuls’ en ‘Petits Miquets et Méchants Loups’, een creatief laboratorium waarin hij rock, blues, jazz, populaire literatuur en strips mengde. Hij presenteerde later ook op Radio 21 en werd ‘chef d’antenne’ van La Première van 1996 tot 2000. Vanaf 2004 vond hij zijn vaste plek bij Classic 21, met programma’s als Blues Café en Classic 21 Blues. Hoewel hij al in 2010 met pensioen ging bleef hij beide programma’s tot 2015 presenteren. Naast zijn 45 jaar radiowerk was Francis Delvaux actief als stripauteur en juryvoorzitter van het Festival BD de Durbuy.

Keert Julie Van den Steen terug naar MNM?

Vijf jaar na haar overstap naar VTM voert Julie Van den Steen (33, foto boven) gesprekken met de VRT over een mogelijke terugkeer naar MNM. Volgens HLN.be werkt ze er aan een nieuwe podcast en zou ze in stilte een radioprogramma voorbereiden. Dat zou dus een terugkeer naar haar roots betekenen, want in 2014 startte Julie bij MNM als de sidekick van Peter Van de Veire. Waarna al snel eigen (tv-)shows volgden. De onderhandelingen volgen op het stopzetten van haar exclusiviteitscontract bij VTM, waar ze de voorbije jaren zowel op televisie als bij Qmusic actief was. Julie zou wel nog projecten bij VTM behouden, maar radiogewijs lijkt MNM dus opnieuw in beeld te komen.

Nederland: EO, HUMAN en VPRO gaan samen

foto © Rogier Veldman

De EO, HUMAN en VPRO richten samen Het Huis van de Verdieping op, een gezamenlijk omroephuis binnen het publieke bestel. Dat maakten ze vanochtend samen bekend. Hiermee willen ze naar eigen zeggen hun “eigen missies behouden, maar tegelijk krachten bundelen om verhalen te brengen die raken, verbinden en verdiepen”. De samenwerking sluit aan bij de geplande hervorming van de Nederlandse Publieke Omroep in 2029, waarin omroepen worden samengebracht in functie van bezuinigingen en bestuurlijke vereenvoudiging. Vanuit hun verschillende tradities – christelijk geloof, humanisme en vrij denken – willen de drie omroepen “bijdragen aan een pluriforme samenleving en vernieuwende, digitale vormen van storytelling ontwikkelen”. Eerder werd al bekend dat AVROTROS en PowNed gaan samenwerken.

YouTube Music test met AI-dj’s

YouTube test in de VS momenteel een nieuwe functie in YouTube Music waarbij een AI-radiopresentator tussen de nummers door “leuke feitjes en verhalen” vertelt, met als doel de streamingdienst een soort radiogevoel te geven, maar dan met je volledig eigen muziekkeuze. De functie zit nog in de testfase en is voorlopig enkel beschikbaar voor een beperkt aantal gebruikers in de VS. Je kan niet deelnemen aan de test vanuit België of Nederland. Spotify heeft al twee jaar in de betalende versie een (AI-)dj-modus, maar publiceerde nog nooit cijfers over hoeveel of met welke regelmaat abonnees deze dienst al dan niet gebruiken.


Inschrijven
Abonneren op
guest

0 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Blad 2580: Jeroen Gorus, RNE, Qmusic NL

Blad 2580: Jeroen Gorus, RNE, Qmusic NL

• Jeroen even out bij TOPradio • Spanje: RNE stopt eind dit jaar met AM • Nederland: Tom & Joe terug naar Qmusic
Blad 2579: J-ET, StackAdapt, Radio Vaticaan, JOE

Blad 2579: J-ET, StackAdapt, Radio Vaticaan, JOE

• UK: handelsplatform radio breidt uit naar audio • VS: programmatic advertising ontdekt AM/FM-radio • Italië: Radio Vaticaan gratis via DAB Italia • JOE zamelt weer pakjes in
Blad 2578: iHeart & co, RTV Noord, RNE, Ofcom

Blad 2578: iHeart & co, RTV Noord, RNE, Ofcom

• VS: grote radiogroepen blijven bloeden • Nederland: RTV Noord-hack was willekeurig • Spanje: RNE bereidt luisteraars voor op AM-einde • UK: nieuwe uitzonderingen voor analoge licenties
Blad 2577: Radio Gemini, Sara Cox, Lutgart Simoens

Blad 2577: Radio Gemini, Sara Cox, Lutgart Simoens

• De feniks in Radio Gemini • UK: de marathonstunt van Sara Cox • Vijf jaar geleden: Vlaanderen verloor zijn engel
Blad 2576: Herbert Visser, GHR, Gelderland, Maarten & Dorothee

Blad 2576: Herbert Visser, GHR, Gelderland, Maarten & Dorothee

• Nederland: Herbert Visser stopt bij Mediahuis Radio • UK: AI-verkeersnieuws bij GHR en Hits Radio • FM-kavel Gelderland in de ether • Maarten & Dorothee worden Voice-coach
Blad 2575: France Inter, DAB+ in Nederland, Audify, Omroep Gelderland

Blad 2575: France Inter, DAB+ in Nederland, Audify, Omroep Gelderland

• Frankrijk: malaise bij France Inter? • Nederland: bezit DAB+ steeg met 2 procent • Nederland: audioreclame boerde goed in Q3 • 40 jaar Omroep Gelderland: de podcast
Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!
0
Deel hier gerust uw gedachtenx