RadioVisie

  • .
    .

Het Avondblad van 4 maart 2019

Actueel Blad deejays muziek offshore

BBC Radio 2 houdt niet meer van Michael

BBC Radio 2 heeft in alle stilte Michael Jackson gebannen. Aanleiding is de gecontesteerde documentaire ‘Leaving Neverland’, waarin de ‘King of pop’ wederom wordt opgevoerd als iemand die nogal losjes omsprong met zijn liefde voor kinderen. Zaterdag 23 februari zal waarschijnlijk de geschiedenis ingaan als de dag waarop voor het laatst een nummer van de artiest werd gedraaid; ‘Rock with You’. In de bewuste documentaire (aanstaande vrijdag te zien op Canvas), beweren James Safechuck (40) en Wade Robson (36) dat ze als kind jarenlang werden gelokt, seksueel misbruikt en verkracht. De nabestaanden van Jackson hebben nu een rechtszaak aangespannen tegen HBO, het kabeltv-netwerk dat de documentaire draaide. (PVB)

Norderney naar zee? Vroege 1 aprilgrap?

De plannen om nog één keer de Norderney, het oud-zendschip van Radio Veronica, te laten uitzenden vanaf de Noordzee zijn enerzijds op enthousiasme onthaald door fans en ex-luisteraars, anderzijds worden ze ook vrij sceptisch bekeken. Vooral de vaagheid van het project, de warrige website en de aanwezigheid van één van de initiatiefnemers, roepen vragen op. Spreekbuis.nl sprak daarom met Wout van der Meer, de spil van het gebeuren. De conclusie van het verhaal laat weinig aan de verbeelding over: ‘Veel lezers denken dat bovenstaande initiatief een vroege 1 april is.’ Lees hier het korte gesprek. (TB)

Qmusic loopt, Siska ontwerpt

Op 23 maart knalt ‘Q-Run To You 2019’ door de straten van Mechelen. Mooi moment om de ‘Q-Run To You’-cd uit te brengen. Dat gebeurde vorige week, u kan ‘m hier vinden en bestellen…/… Ook Siska Schoeters, onlangs Radio 2 Madam geworden, heeft enig commercieel en creatief inzicht want ze lanceert, tegenwoordig is dit blijkbaar ‘bon ton’ in BV-land, een kledingcollectie. Voor kinderen van nul tot acht jaar, met een kleine overlapping met stukken voor de mama’s. ‘Een zijsprongetje’ zegt ze zelf want alhoewel erg gepassioneerd met kinderkledij bezig, blijft radiomaken uiteraard haar belangrijkste bekommernis. (TB)


Blad 2574: Matthias Holtmann, Ster, Alitu, Édouard Branly

Blad 2574: Matthias Holtmann, Ster, Alitu, Édouard Branly

• Duitsland: Matthias Holtmann overleden • Vlaamse reclame op Nederlandse NPO-tv? • Podcasters doen het vooral voor de passie • Geen Marconi zonder Branly
Blad 2573: Kees Borrell, Mediahuis, Szabad Európa

Blad 2573: Kees Borrell, Mediahuis, Szabad Európa

• Kees Borrell is niet meer • Mediahuis-kranten kregen Luister-knop • VS trekt stekker uit Hongaarse tegenstem
Blad 2572: Joe, bel RTL, Dorien Matthijs, BRUZZ, Oorkondes

Blad 2572: Joe, bel RTL, Dorien Matthijs, BRUZZ, Oorkondes

• JOE en bel RTL openden kerstkanaal • Dorien is nieuwe dj bij Qmusic • Ontslagen bij BRUZZ • Oorkondes: Vlaamse podcastprijzen uitgereikt
Blad 2571: RTV Noord, Caroline North, Billboard, Spotify

Blad 2571: RTV Noord, Caroline North, Billboard, Spotify

• Nederland: RTV Noord getroffen door hackers • UK: Caroline North ook op de Kanaaleilanden • VS: Billboard weert (te) oude liedjes • VS: Doet Spotify aan ‘payola’?
Blad 2570: DAB+ in Luxemburg, Michiel Koudstaal, Rick Dees

Blad 2570: DAB+ in Luxemburg, Michiel Koudstaal, Rick Dees

• Luxemburg: landelijke DAB+ gestart met testuitzendingen • Nederland: ere-award voor overleden Michiel Koudstaal • VS: leuke babbel met Rick Dees
Blad 2569: Radio Zuidrand, JOE, 192TV, BNR

Blad 2569: Radio Zuidrand, JOE, 192TV, BNR

• Radio Zuidrand laat scholieren radio ontdekken • Cleymans & Van Geel starten radioshow bij JOE • Nederland: geen oude Top 40’s meer bij 192TV • Nederland: BNR Dutch Podcast
Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!