Relisten: spelen met playlists van radiostations
Wie naar de radio luistert, weet (meestal) graag welke muziek er te horen is. Dat u niet altijd weet wié wàt zong of speelde, daar hoeft geen tekening meer bij. Relisten is een dienst die intussen al een aantal jaren een sluimerend bestaan kent in Nederland en Vlaanderen. Via de Vlaamse versie kun je de playlists en de muziekfragmenten van een vijftiental stations herbekijken en herbeluisteren. Dat is maar een fractie van de 37 stations die de Nederlandse versie rijk is. Interessanter is dat je daarnaast zelf je toplijsten kunt samenstellen van meest gespeelde liedjes, waarbij je zelf uit de (beschikbare) stations kiest en de tijd instelt (bijvoorbeeld: de meest gespeelde liedjes in de laatste 24 uur of in de laatste 30 dagen). (MC)
Spotify wil ook audioboeken brengen
Het lijkt dat Spotify dé plek wil worden op het internet waar men alle mogelijke audio vindt. Naast muziek werpt het bedrijf zich op als specialist voor podcasts, en er is ook een uitgebreid gamma audioboeken op komst. Dat gebeurt via de overname van Findaway, een verdeler van audioboeken sedert 2004. Auteurs en boekenmakers worden in contact gebracht met partners als Apple, Google, Scribd, Audible, Nook, Rakuten Kobo, Storytel, Audiobooks.com…. Spotify houdt de 150 medewerkers van Findaway aan boord, en wil verder bouwen op de investeringen die al gedaan werden in de audio-industrie. Over de concrete uitwerking is nog niets bekend. Meer bij TechCrunch. (HVG)
Nieuwe ‘Sono Jingles’ vanuit Manchester
‘Sono Jingles’ werd gestart door Linden Wade en Les Woolam (voorheen van Phoenix & Take 2 Studios). Zij maken radiojingles op basis van drie bronnen: de instrumentale tracks van ProSono (door Les Woolam), Trak-Pak 1 van Ken R LLC (ook Stateside genoemd) en Trak-Pak 2 (gevuld met Gwinsound classic jingles). De jingles zijn bedoeld voor radiostations, internetstreams, podcasts en persoonlijk gebruik. Deze demo maakt duidelijk wat de heren recent produceerden. Een Sonovox-jingle is een gewone gesproken jingle, maar klinkt heel bijzonder omdat bij het opnemen van de stem er (meestal twee) kleine speakers tegen de keel worden gehouden met een aantal grondtonen. De combinatie van grondtonen en vervormde stem is de Sonovox jingle. Het effect werd destijds bekend uit het nummer ‘Show me the way’ van Peter Frampton, maar wordt al veel langer gebruikt in de jingle-industrie. (Jingleweb.nl)
Sonovox jingles bestaan al sedert de jaren de jaren 60 en 70, kon net een lp terugvinden in mijn platencollectie 100 sonovox-jingles van 1977 verschenen bij East Anglian production (EAP), door een zekere Ray Anderson ook geen onbekende in zeezendermiddens.
Ivm relisten. Ooit ontdekte ik de site epg.vrt.be Vandaaruit kun je heel wat verzinnen, maar als je vraagt wat mag … In ieder geval, de compositie van deze pag is al ingewikkeld genoeg … http://services.vrt.be/htmlview/?href=%2Fplaylist%2Fonair&rel=http%3A%2F%2Fservices.vrt.be%2Fplaylist%2Frel%2Fonair