De zomers van de jaren ’70
Zou de zomer van 2021 brengt evenveel zon, plezier aan zee en dezelfde warme hits als in de jaren 70 van de vorige eeuw brengen? Vooruitkijken in de tijd is lastig, achteruit blikken lukt een stuk eenvoudiger. Om het risico niet te lopen op toekomstige zon-, zee- en andere muzikale ontgoochelingen (het zijn immers hele vreemde tijden), speelt Radio Extra Gold op veilig en kijkt daarom terug op de maanden juni, juli en augustus uit de periode 1970 tot en met 1979. Alle zomermaanden komen muzikaal voorbij. Welke liedjes zongen we toen maar ook alweer mee? Van 11 juni tot en met 27 augustus is er elke vrijdagochtend bij Erik en Gerrit tussen 09:00 en 12:00 uur de ‘Zomer Top 500′ van de jaren 70 in ´70’s Suite’. De lijst werd speciaal voor Radio Extra Gold samengesteld door Hitnoteringen.nl. (TB)
Zo kuist u de luidsprekers van uw computer, smartphone of tablet
Een berichtje uit de wondere wereld wereld van de triviale uitvindingen. Of net niet. Volgt u even mee… Radio en muziek beluisteren doen we steeds vaker met onze smartphone, tablet of computer. Die hebben allemaal luidsprekers die stof, vet en mogelijk nog andere viezigheid vergaren. Schoonmaken is de boodschap. Maar die dingen zijn (piep)klein en voor u het weet, raken ze beschadigd als u ze te lijf gaat. Maar kijk, Minicreo staat klaar om te helpen. Zij helpen om luidsprekers reinigen. De site laat een ultralaag geluid laten horen op 165 Hz, dat water en stof uit de luidsprekers zal verdrijven. Makkelijk en gratis. De schoonmaak begint hier. (HVG)
Vijftig jaar geleden beleefde de autoradio zijn grote doorbraak
Bij de viering van 100 jaar radio in Frankrijk, vorige week, kwam ook een leuk filmpje uit 1972 aan de oppervlakte, meer bepaald over de opkomst van de autoradio. In 1972 waren er in Frankrijk drie miljoen autoradio’s in gebruik, wat betekende dat een kwart van het Franse wagenpark al was uitgerust met zo’n toestel. Vooral de komst van FM zorgde sinds enkele jaren voor een echte doorbraak van de autoradio. Het filmpje legt uit dat de autoradio het stadium van ‘gadget’ intussen voorbij is. In die jaren was er in het dashboard meestal echter nog geen plek voorzien voor een autoradio, wat meteen de deur opende voor gespecialiseerde ‘garages’ die de toestellen, de luidsprekers en de (telescoop)antennes installeerden. Men heeft het ook over ‘parasieten’, de fameuze elektrische storingen op AM. De oplossing? FM, natuurlijk. En de allernieuwste gadgets van het ogenblik: een autoradio die ontvangt in stereo en die ook cassettes kan afspelen.