JOE en bel RTL openden kerstkanaal
De kerstbelletjes rinkelen sinds woensdag ook weer op de Vlaamse DAB+. Het gaat dan uiteraard om de (sinds 2019) jaarlijkse ‘verschijning’ van JOE Christmas, de digitale zender met 100% volstrekt voorspelbare kerstmuziek, te vinden via de tweede commerciële mux op 10D. In Franstalig België is er in de digitale ether geen ruimte voor een dergelijke ‘folie’ en dus lanceerde bel RTL op 50 dagen voor kerstmis dan maar het extra webkanaal bel RTL 100% Christmas, overigens eveneens redelijk voorspelbaar met alle grote klassiekers. Luisteren kan via Radioplayer.
Dorien is nieuwe dj bij Qmusic
Het bleef wat onopgemerkt, maar bij Qmusic blijkt Dorien Matthijs (23, foto boven) sinds dit najaar aangesteld als de vaste invaller in het weekend, als andere dj’s er even tussenuit zijn. Dorien, afkomstig uit Erembodegem (Aalst), was eerder dit jaar een van de vier (vrouwelijke) studenten van de Q-Academy 2025. Dorien is van vele markten thuis, maar vooral muziek speelt een grote rol in haar leven. Tien jaar geleden al, ze was nog maar 13 jaar, mocht ze al meezingen op praalwagen van (toen nog) Joe fm, tijdens de grote kerstparade in Antwerpen. Intussen heeft ze al een tijdje haar eigen band Gedoe, die vorig jaar trouwens twee heel aardige maar onderschatte singles uitbracht. Check maar eens op Spotify.
Ontslagen bij BRUZZ

De directie van het Vlaams-Brusselse nieuwsmedium BRUZZ heeft beslist vier medewerkers te ontslaan. Voorts verliezen een vijftiental freelancers hun werk of opdrachten. De Vlaamse regering besliste eerder dat de toelage aan BRUZZ vanaf 2026 krimpt met 6,5 procent. De redactie klaagt in een open brief de zware besparing van 434.000 euro aan. Naast de ontslagen krimpen ook de radio- en tv-activiteiten, verdwijnen programma’s als BRUZZ Select, Big City en wellicht valt ook het doek over de webradio ICE. De redactie stelt dat geen enkele Vlaams-Brusselse instelling zo hard getroffen is en vindt dit strijdig met de uitgesproken steun van minister Van Achter, bevoegd voor Brussel en Media, voor lokale journalistiek en de promotie van het Nederlands in Brussel.
Oorkondes: Vlaamse podcastprijzen uitgereikt
In De Grote Post in Oostende werden vrijdagavond voor de vierde keer de Vlaamse podcastprijzen, de Oorkondes, uitgereikt. Opvallend was dat verschillende onafhankelijke podcasts grote productiehuizen versloegen. ‘Kop of Munt’ van De Standaard won bij Actualiteit, ‘Drie boeken’ van Wim Oosterlinck bij Cultuur en de rouwpodcast ‘Weg’ van Sofie Verschueren bij Talk. ‘Radio Bahamontes’ kreeg de prijs voor Sport, ‘Stoffelijk’ voor Inzicht en ‘Voor de eer’ voor Story. De Publieksprijs ging naar de Antwerp-fanpodcast ‘De vierkante paal’. Eva Moeraert ontving de Carrièreprijs voor haar pionierswerk als maker en coördinator van de Podcast Academy. Alle details vind je hier.


















Minister van Achter doet net hetzelfde als haar Franstalige collega bij BX1 : subsidies afbouwen.
Stel : Mocht BRUZZ een Antwerpse zender zijn, zou die dan ook op een dergelijke manier behandeld worden?