RadioVisie

  • .
    .

Blad 1678: Radio Victoria, RadioRing, WDR

Actueel Blad dab+ Duitsland lokale radio Nederland

Ook Halse Radio Victoria gaat in carnavalsmodus

In Aalst en Ninove draait het carnavalsgebeuren intussen al volop op de lokale radio’s en nu is ook Halle – dat traditioneel vrij laat op de carnavalskalender staat – aan de beurt. Bij Radio Victoria hebben ze op dat vlak een hele sterke traditie hoog te houden, des te meer nu het carnaval sinds corona eindelijk terug op volle sterkte kan worden gevierd. Deze week ging opnieuw de digitale carnavalsradio van start, waar je non-stop carnavalsmuziek kan beluisteren via de website en de app van Radio Victoria. Maar het paradepaardje blijven de live uitzendingen op maandagavond. Dat gebeurt om de week vanuit de studio en om de week vanuit een Hals café, telkens met veel gasten. De liveshow start om 20 uur en wordt voorafgegaan met uurtje fragmenten uit het enorme carnavalsarchief van Victoria’s Carnavalitis. Afgelopen maandag werd de aftrap gegeven in De Lantaarn in Halle (foto boven). Veel carnavalisten kijken ook al uit naar de Nacht van de Carnaval Top 100 op vrijdag 3 maart in het jeugdcentrum De Kazerne. Luisteraars van Carnavalitis mogen vanaf 23 januari hun favoriete carnavalshit kiezen via www.radiovictoria.be.

Nederland: stembussen RadioRing zijn open

In Nederland zijn de stembussen voor de zevende editie van de RadioRing geopend. De uitreiking vindt plaats op 26 januari in Hilversum. Tot en met woensdag 18 januari kan er gestemd worden op het beste radioprogramma van 2022 (De Gouden RadioRing), RadioRing voor Beste Presentator en RadioRing voor Beste Podcast via radioring.nl. Voor alle categorieën vindt er vanaf donderdag 19 januari een tweede stemronde plaats, waarbij er steeds gestemd kan worden op vijf genomineerden. Naast de drie publieksprijzen worden ook de Marconi Awards uitgereikt. Deze juryprijzen bestaan uit de Oeuvre Award, de Aanstormend Talent Award en de Beste Zender Award. Eerder is al bekendgemaakt dat de Marconi Oeuvre Award dit keer naar Giel Beelen gaat. De RadioRing wordt sinds 2006 uitgereikt. Het is de eerste en enige publieksprijs voor radio in Nederland.

Noordrijn-Westfalen: WDR wil tweede DAB+

In Noordrijn-Westfalen, de Duitse deelstaat die onmiddellijk aan Vlaanderen grenst, kondigt de WDR (Westdeutsche Rundfunk) plannen aan voor een tweede multiplex op DAB+. Het bericht komt van het altijd goed geïnformeerde SatelliFax. De bedoeling is dat die nieuwe mux een deel van Noordrijn-Westfalen zal dekken als agglomeratiemultiplex, in aanvulling op de bestaande eerste (landelijke) multiplex van de ARD-omroep. Op deze manier kan de WDR verder werk maken van de regionalisering van WDR 4. Tegelijk kan de audiokwaliteit van de verschillende kanalen worden verhoogd. Volgens de WDR zal enkel eigen content worden verdeeld. Er wordt dus geen ruimte gelaten voor eventuele private omroepen.


Blad 2647: Balearen, Wallonië, Noordrijn-Westfalen

Blad 2647: Balearen, Wallonië, Noordrijn-Westfalen

• Balearen: eerste officiële regionale DAB+ start schoorvoetend • Wallonië: weer zeven optimalisaties in FM-band • Noordrijn-Westfalen: drie extra radiostations op DAB+
Blad 2646: Radio Veronica, maRadio, Bose, MENTpopradio

Blad 2646: Radio Veronica, maRadio, Bose, MENTpopradio

• Nederland: meer 80’s bij Radio Veronica • Wallonië: nieuwe campagne digitale radio • Bose stopt cloudondersteuning SoundTouch • Meer synergie tussen MENTpopradio en MENTpop(tv)
Blad 2645: Bart Arens, WILLY, Hitradio Ö3, Johan Visser

Blad 2645: Bart Arens, WILLY, Hitradio Ö3, Johan Visser

• Nederland: Bart Arens wint laatste RadioRingen • Willy week lang Belgisch • Oostenrijk: Hitradio Ö3 onbedreigd marktleider • Johan Visser keert terug met Stuurboord
Blad 2644: Radio Rand, Paris Radio Show, Audacy

Blad 2644: Radio Rand, Paris Radio Show, Audacy

• Radio Rand verhuist naar CC Westrand • Frankrijk: radiobeurs in Parijs • VS: ingrijpende herstructurering bij Audacy
Blad 2643: VRT, EBU, YouTube, FCC

Blad 2643: VRT, EBU, YouTube, FCC

• VRT-podcasts: 2025 in cijfers • EBU kritisch voor Digital Networks Act • “YouTube is bewust ambigu” • VS: FCC blijft strijden tegen radiopiraten
Blad 2642: Les Locales, Cumulus/Nielsen, Jordy, Monitor

Blad 2642: Les Locales, Cumulus/Nielsen, Jordy, Monitor

• Frankrijk: Lokale radio’s tegen versoepeling tv-reclame • VS: antitrustzaak Cumulus/Nielsen op de lange baan? • “De Jordy” krijgt show bij Q-Foute Radio • VS: hoe 'Monitor' de Amerikaanse radio
Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!