Jeroen even out bij TOPradio

Luisteraars van TOPradio reageren al dagenlang ongerust omdat Jeroen Gorus al een tijdje niet meer in de ochtend te horen is. Voor de altijd immens vrolijke ochtendjock zijn het momenteel echter geen onbezorgde tijden, zo liet hij vanochtend verstaan in een telefonisch gesprekje in de show die voorlopig door Koen Van der Sloten en enkele sidekicks wordt waargenomen. Gorus zei dat hij nu even niet in staat is om “de clown uit te hangen” of een masker op te zetten. Ook op Facebook plaatste hij voor zijn vrienden een persoonlijk verzoek om wat geduld. “Soms is het leven meedogenloos. Helaas dus ook voor mij. Dat zorgt ervoor dat ik, momenteel, in de praktijk niet kan functioneren zoals normaal. Niet op het werk, niet voor vrienden. Ze verdienen nochtans allebei beter. Alles komt goed. Maar nu nog even niet. Mag ik op jullie geduld rekenen?” We wensen Jeroen via deze weg dan ook graag alle moed toe en leven met je mee.
Spanje: RNE stopt eind dit jaar met AM
Het ging al sinds vorige week de ronde en nu wordt het ook officieel bevestigd: Radio Nacional de España zet na 88 jaar een punt achter haar middengolffrequenties. De uitzendingen van Radio Nacional en Radio 5 op de AM-band stoppen volledig vóór 31 december. RTVE start een informatiecampagne om luisteraars tijdig te waarschuwen en alternatieven (FM, DAB+, DVB-T of online via RNE Audio) uit te leggen. In enkele regio’s waar het AM-signaal nog een rol speelde, wordt de FM-dekking extra versterkt. RNE zegt dat het AM-bereik al jarenlang daalt, dat momenteel nog slechts 1 procent van de Spanjaarden via AM luistert én dat nieuwe radio’s en auto’s steeds vaker geen AM-ontvangst meer hebben. Met het einde van de middengolf wil RNE kosten, energieverbruik en storingen verminderen en vol inzetten op digitale radio.
Nederland: Tom & Joe terug naar Qmusic
Na twee jaar een eigen radioshow te hebben gepresenteerd bij 3FM, keren radio-dj’s Tom de Graaf en Joe Stam (foto boven) terug naar Qmusic. De twee, voorheen bekend als de sidekicks ‘Tom van de intercom’ en ‘Joe Stagiair van de show’ bij Mattie & Marieke, stapten in 2023 over naar 3FM om hun eigen programma te maken. Vanaf februari 2026 zullen Tom & Joe een eigen, vaste weekendshow op zaterdag- en zondagavond verzorgen bij Qmusic. Programmadirecteur Ronald Snoeijer verwelkomt de “frisse talenten” en belooft een programma met een onverwacht randje. Het duo zelf spreekt van een “droom die uitkomt” en beschrijft de terugkeer als “thuiskomen”.
















