RadioVisie

  • .
    .

Blad 1649: Willy Class X, Business AM, Google, iHeartMedia

Actueel Blad Business AM Willy dab+ USA

Sinterklaas bracht Willy Class X

De Sint bracht voor Willy een leuk cadeautje, want sinds vandaag is het bij RadioVisie al eerder aangekondigde Willy Class X te horen in de Vlaamse commerciële DAB+ 5A/5D. Waarmee dit kanaal dus de opvolger is van het naar online gedegradeerde Joe Lage Landen. Het nieuwe product wordt als volgt omschreven: “Class X, dat is non-stop de beste rock klassiekers, zeer herkenbaar en met af en toe een plaat die verrast, een plaat die je misschien wel was vergeten, maar waarvan je blij zal worden om ze nog eens te horen. De zender richt zich op de muziekliefhebber, met een voorliefde voor rock in de brede zin van het woord. Van Tom Petty tot Green Day en van The Smiths tot Soundgarden.” Naast DAB+ kun je de stream sinds vandaag ook beluisteren via Radioplayer, willy.radio en via de Willy-app.

Business AM start op 9 januari

Ook nieuw bij Radioplayer is de stream van Business AM, voorlopig nog steeds met een trailer in loop. Wat ons tot de vraag leidt: hoe zou het nog zijn met dit ‘nakende’ digitale (talk)radioproject? De trailer via de tweede commerciële Vlaamse DAB+ draait al sinds 15 oktober en werd intussen al enkele keren aangepast. Intussen wordt 9 januari 2023 als startdatum meegedeeld. Aan het rijtje medewerkende namen dat al eerder werd vrijgegeven – Sofie Sonck, Dennis Janssen en Frank Ceulemans – werd nu ook die van Lennart Creël toegevoegd. Hem kennen we het laatste jaar vooral van Pink! Radio, maar de man heeft de laatste tien jaar al flink wat radiowatertjes doorzwommen. Wat zijn functie wordt binnen het ochtendprogramma (6-9 uur) waarmee van start wordt gegaan, zal binnenkort duidelijk worden. Overigens horen we ook luiden dat MediaNation, de mediagroep achter Business AM, niet één, maar twee digitale radiokanalen in de steigers zet. Aftellen dus!

Miljoenenboete voor iHeartMedia en Google

In de Verenigde Staten moeten onder meer Google, iHeartMedia en enkele kleinere radiogroepen samen 9,4 miljoen dollar aan boetes betalen omdat hun radiopresentatoren lovende “persoonlijke ervaringen” hadden gedeeld over de Pixel 4, een smartphone-model van Google. Dat deden ze echter zonder dat ze het toestel ook maar hadden gezien. Het gaat om feiten uit 2019 en 2020, waarover de betrokken radiostations en de adverteerder (Google) nu een schikking hebben getroffen met de Federal Trade Commission (FTC). Volgens de FTC ging het om samen 29.000 misleidende ‘advertenties’ ter waarde van 4,6 miljoen dollar. Op zich is het in de VS niet verboden dat radio-dj’s “persoonlijke ervaringen” delen van een product, maar de regels schrijven wel voor dat die teksten niet mogen gescript zijn en dat men voor elke dj moet kunnen aantonen dat “deze ervaringen waarheidsgetrouw zijn”. In dit geval lazen de dj’s gewoon een gescripte tekst voor en had Google slechts vijf toestellen ter beschikking gesteld, één voor elk van de markten waar de advertentie liep.


3 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Ghettoblaster
Ghettoblaster
8 december 2022 - 18:44 18:44

Ik luisterde voorheen naar Willy maar ben nu toch overgeschakeld naar Willy classix . Is meer mijn ding . Ik hoop dat die blijft want er wordt nogal wat geswitcht op DAB

Dimitri
Dimitri
6 december 2022 - 23:02 23:02

Het uurtje Class X dat ik geluisterd heb gaf mij een vage herinnering aan het StuBru van midden jaren 90. Waarschijnlijk wil men meer in die sfeer teruggaan en minder direct de Tijdloze gaan beconcurreren.

PVM
PVM
6 december 2022 - 20:22 20:22

Ik ben benieuwd hoe Business AM zal klinken, en ook benieuwd wat dit tweede radiokanaal zal bieden!

Blad 2648: Chris Van den Abeele, IPTV, DAB+ in Ierland, Qmusic

Blad 2648: Chris Van den Abeele, IPTV, DAB+ in Ierland, Qmusic

• Radiojournalist Chris Van den Abeele (61) overleden • Internetproviders moeten illegale IPTV blokkeren • Ierland: proef-DAB+ breidt fors uit • Dubbel jaarloon voor Stijn dankzij Qmusic
Blad 2647: Balearen, Wallonië, Noordrijn-Westfalen

Blad 2647: Balearen, Wallonië, Noordrijn-Westfalen

• Balearen: eerste officiële regionale DAB+ start schoorvoetend • Wallonië: weer zeven optimalisaties in FM-band • Noordrijn-Westfalen: drie extra radiostations op DAB+
Blad 2646: Radio Veronica, maRadio, Bose, MENTpopradio

Blad 2646: Radio Veronica, maRadio, Bose, MENTpopradio

• Nederland: meer 80’s bij Radio Veronica • Wallonië: nieuwe campagne digitale radio • Bose stopt cloudondersteuning SoundTouch • Meer synergie tussen MENTpopradio en MENTpop(tv)
Blad 2645: Bart Arens, WILLY, Hitradio Ö3, Johan Visser

Blad 2645: Bart Arens, WILLY, Hitradio Ö3, Johan Visser

• Nederland: Bart Arens wint laatste RadioRingen • Willy week lang Belgisch • Oostenrijk: Hitradio Ö3 onbedreigd marktleider • Johan Visser keert terug met Stuurboord
Blad 2644: Radio Rand, Paris Radio Show, Audacy

Blad 2644: Radio Rand, Paris Radio Show, Audacy

• Radio Rand verhuist naar CC Westrand • Frankrijk: radiobeurs in Parijs • VS: ingrijpende herstructurering bij Audacy
Blad 2643: VRT, EBU, YouTube, FCC

Blad 2643: VRT, EBU, YouTube, FCC

• VRT-podcasts: 2025 in cijfers • EBU kritisch voor Digital Networks Act • “YouTube is bewust ambigu” • VS: FCC blijft strijden tegen radiopiraten
Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!