Zomer. Muziek. Zee. Er ontbreekt nog slechts één woord voor een perfect klavertje vier: radio. Eerder en gisteren hadden het reeds over de verhuis van Radio2 naar Blankenberge, maar ook de overige radiostudio’s van de Reyerslaan krijgen er eentje bij. Niet enkel aan de kust, maar doorheen het hele Vlaamse land. Zelfs Klara trekt naar buiten. Een overzicht, minus de openbare familie-omroep, want daar schreven we gisteren al over.
Studio Brussel
Studio Brussel zet opnieuw en vooral in op de zomerfestivals. Eind mei opende de zender het seizoen met live-uitzendingen vanop CORE. En ook op nog vier andere terreinen plant men een complete studio neer: Graspop Metal Meeting, Rock Werchter, Tomorrowland en Pukkelpop. In totaal is men aanwezig op liefst veertig festivals. Met dagelijkse vooruitblikken, verhalen en gratis tickets. De hele zomer lang trekken reporters naar verschillende festivallocaties.
Ook VRT MAX wordt ingezet zodat de luisteraar/kijker alles kan volgen wanneer het hem/haar uitkomt. Canvas zendt de hoogtepunten van Studio Brussel op Rock Werchter en Pukkelpop uit vanop de festivalterreinen. Michèle Cuvelier is de gastvrouw, zij praat met de artiesten. Iedereen mag mee backstage en staat op de eerste rij tijdens de optredens.
Klara
Klara’s paradepaardje van de zomermaanden is het Walden Festival, op 15 en 16 juli in en rond het Brusselse Leopoldpark. Klassiek, hedendaags, jazz en global vormen de ingrediënten van een avontuurlijk zomerfestival voor jong en oud. Muziek in al haar verscheidenheid, op verschillende podia: een strijkkwartet, oedspelers, flamencogitaristen, virtuoze jazzmusici en mysterieuze soundscapes …
Verder krijgt de luisteraar vanaf maandag 26 juni twee maanden lang de klassieke vakantiesoundtrack tijdens ‘De zomer van Klara’. Met live-uitzendingen vanuit Knokke en Mu.ZEE in Oostende, op het Contius Bach Festival in Leuven, MA Festival in Brugge, Laus Polyphoniae in Antwerpen en tijdens het Preludium-concert voor de Nationale Feestdag. Ook het Walden Festival is te volgen op de radio en online. De Klara-stem is van Katleen Van Bavel.


MNM
Deze zomer vind je MNM overal. De jongerenzender zorgt voor music and more in heel Vlaanderen en Brussel. Sander Gillis en Laura Govaerts bestormen verschillende podia met hun Gillis & Govaerts Liveband. Die ontstond na het succes van Sander en Laura hun TikTok-covers. Ook enkele luisteraars kregen een plekje in de Liveband.
Daarnaast wordt voor het dertiende jaar op rij op zoek gegaan naar dj-talent. Tijdens ‘MNM Start To DJ’ krijgen jonge dj’s de kans om hun talent te tonen en in de voetsporen te treden van onder andere 5napback, MagiK en Voltage. De winnaar van ‘MNM Start To DJ’ mag draaien op Tomorrowland Winter en wordt één van de huis-dj’s op MNM.
Zonnig voor iedereen
In overleg met de organisaties voor slechtzienden en slechthorenden maakt VRT haar Muziekzomer zo toegankelijk mogelijk voor iedereen. Zo kunnen personen met een handicap volwaardig meegenieten van Zomerhit en de Ketnet Zomertour. Ook op de Radio2-site aan de Belgium Pier in Blankenberge is er veel aandacht voor een toegankelijke en gelijkwaardige beleving. Het is meteen ook de start van een duurzame samenwerking met Inter. Dat is een agentschap opgericht op initiatief van de Vlaamse overheid, met als doel Vlaanderen toegankelijk te maken voor iedereen.