RadioVisie

  • .
    .

Het Avondblad van 8 augustus 2018

Actueel Blad techniek tv

Kim is de eerste bij NRJ

Morgen, donderdag 9 augustus, stelt NRJ in Antwerpen z’n team, programmering en meer fraais voor aan de pers. Al pakte Het Nieuwsblad vandaag al uit met een lichte primeur. We gaan ervan uit het voor hen net iets makkelijker is om nieuws los te peuteren over deze nieuwkomer in het Vlaamse radiolandschap, uiteindelijk is hun uitgever – Mediahuis – één van de mede-eigenaren. Maar dit geheel terzijde… De krant meldt dat Kim Muylaert (foto bovenaan – credits: Het Nieuwsblad) er de ochtend op gang gaat trekken. Dat vroege blok is haar niet helemaal vreemd, want bij Studio Brussel verving ze al eens meer Linde Merckpoel tijdens vakanties en andere afwezigheden. Kim zal er, in tegenstelling tot bij veel andere zenders die koppels laten aantreden in de morgen, helemaal in haar eentje achter de microfoon zitten. “Maar ik zal mijn best doen om voor twee te tellen. De essentie van NRJ is hitmuziek”. Vanaf 3 september te horen. 

Toekomst ethertelevisie bij 5G?

Tijdens de Europese Kampioenschappen, die tot 12 augustus in Berlijn en Glasgow doorgaan, testen, onder de vlag van de European Broadcast Union (EBU) IRT en RAI ethertelevisie via een mobiel 5G netwerk in respectievelijk München en Aosta. Beide zijn volop bezig met de ontwikkeling van tv-diensten via 5G. De komende jaren worden dit soort netwerken overal in Europa opgericht. Behalve snel internet is mobiele IPTV ethertelevisie één van de mogelijkheden van deze datatechniek. In de huidige testopstelling worden in bestaande mobiele masten zware 5G-zenders geplaatst. De streams kunnen voorlopig slechts door een beperkt aantal vooraf geselecteerde personen gevolgd worden.

Audi en Ericsson testen 5G-technologie

Het is de bedoeling om samen na te gaan of dit een communicatietechnologie is die voldoet aan de hoge eisen van onder ander de auto-industrie. In de komende maanden zal een team van deskundigen van Audi en Ericsson tests uitvoeren met een 5G-zender in een van de technische centra van het Audi Production Lab in Gaimersheim, nabij Ingolstadt. 5G is de nieuwe generatie van mobiele communicatie: het zal de mogelijkheden van bestaande netwerken uitbreiden om aan de toekomstige behoeften van gebruikers en industrieën te voldoen. De technologie biedt tal van mogelijkheden op vlak van autonoom rijden, intelligente mobiliteitsoplossingen, voor industrie 4.0 en voor de efficiënte communicatie van de draadloze toestellen van morgen. (Belga)

Podcasts vinden wordt makkelijker 

En tot slot nog even deze tip meegeven. Zoeken naar bepaalde podcasts op uw smartphone is makkelijk, maar hoe doe u dat op het wereldwijde web? Podlink helpt u daarbij. U zoekt op trefwoorden, en krijgt een link die u kan delen.


Blad 2572: Joe, bel RTL, Dorien Matthijs, BRUZZ, Oorkondes

Blad 2572: Joe, bel RTL, Dorien Matthijs, BRUZZ, Oorkondes

• JOE en bel RTL openden kerstkanaal • Dorien is nieuwe dj bij Qmusic • Ontslagen bij BRUZZ • Oorkondes: Vlaamse podcastprijzen uitgereikt
Blad 2571: RTV Noord, Caroline North, Billboard, Spotify

Blad 2571: RTV Noord, Caroline North, Billboard, Spotify

• Nederland: RTV Noord getroffen door hackers • UK: Caroline North ook op de Kanaaleilanden • VS: Billboard weert (te) oude liedjes • VS: Doet Spotify aan ‘payola’?
Blad 2570: DAB+ in Luxemburg, Michiel Koudstaal, Rick Dees

Blad 2570: DAB+ in Luxemburg, Michiel Koudstaal, Rick Dees

• Luxemburg: landelijke DAB+ gestart met testuitzendingen • Nederland: ere-award voor overleden Michiel Koudstaal • VS: leuke babbel met Rick Dees
Blad 2569: Radio Zuidrand, JOE, 192TV, BNR

Blad 2569: Radio Zuidrand, JOE, 192TV, BNR

• Radio Zuidrand laat scholieren radio ontdekken • Cleymans & Van Geel starten radioshow bij JOE • Nederland: geen oude Top 40’s meer bij 192TV • Nederland: BNR Dutch Podcast
Blad 2568: Crooner Radio, De Tijdloze, Australië

Blad 2568: Crooner Radio, De Tijdloze, Australië

• Frankrijk: het mysterie Crooner Radio • Canon van De Tijdloze wordt salontafelboek • Australië: nieuwe nationale producten op DAB+
Blad 2567: Radio Centraal, BNNVARA, Radio Riviera

Blad 2567: Radio Centraal, BNNVARA, Radio Riviera

• Radio Centraal viert 45 jaar • Nederland: BNNVARA vierde eeuwfeest • Frankrijk: het vergeten verhaal van Radio Riviera
Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!