RadioVisie

  • .
    .

Editie 3 van het (vernieuwde) Radio Praatcafé

Het populaire Radio Praatcafé van begin jaren 2000 is alweer aan haar derde editie toe op de nieuwe locatie in Kuurne. Radiomakers, luisteraars en fans kunnen er in een gezellig kader samen zijn om het (vooral) over hun passie – radio dus – te hebben.  De voorbije edities kwamen de bezoekers uit Engeland, Nederland en – uiteraard – Vlaanderen. Op 28 juni is Nicolas Bauwens eregast.

Nicolas Bauwens werd voornamelijk bekend in West-Vlaanderen door allerlei filmpjes via sociale media. Als medewerker van Quindo, met thuisbasis in Kortrijk, heeft hij aardig wat bagage. Bij Quindo maken jongeren immers video’s, podcasts en radio. Ze komen samen en leren van elkaar. Er wordt evidence-based gewerkt. Steeds vertrekkend vanuit bewezen methodieken. Het doet de grens tussen mediamaker en onderwerp verdwijnen en focust op het versterken van sociale en digitale vaardigheden van de producent.

Radio als taalbad

Straks is het dus even 2025 in het Radio Praatcafé, maar net zo goed wordt de focus gelegd op het verleden, offshore radio is er nooit ver weg. ‘Daar moet ik bij zijn’, dacht Richard Myerson. Een Brit die Nederlands leerde via de… radio. Het waren er meer en omgekeerd werkte het ook. Lage Landers die Engels leerden door te luisteren naar Radio Caroline, Radio London en Radio Northsea International. Om maar deze drie te noemen.

Richard kwam in 2007 in België terecht. In zijn tienertijd woonde hij in Suffolk en luisterde vooral naar Radio Noordzee Internationaal (RNI) en Radio Atlantis. Op de kortegolf ontdekte hij de Nederlandse Wereldomroep en raakte gefascineerd door de taal. Langzaam leerde hij hoe je Nederlands het best uitspreekt.

Na 1974 toen zijn favoriete zeezenders – door de Nederlandse overheid gedwongen – moesten stoppen, was het de beurt aan Radio Mi Amigo en Caroline om zijn ‘taallessen’ bij te spijkeren. Nederlands had hij nooit op school gehad. “Als je de klanken al kent, leer je veel sneller de woordenschat”, aldus Richard. Franse les had hij wel gekregen, wat hem inspireerde om ook naar Franse radiostations te luisteren op de lange golf.

Zijn kennis van het Frans bracht hem naar het vaste land. Eind jaren 90 behoorde het Verenigd Koninkrijk nog tot de Europese Unie. Zonder problemen konden Britten zich toen in een ander Europees land vestigen. In 2000 vond Richard een vaste job in het Noord Franse Lille. Later verhuisde hij naar West-Vlaanderen, zo kon hij zijn Nederlands verder verbeteren. In zijn gezin wordt zowel Engels, Frans als Nederlands gesproken. Richard werkt – geen verrassing – als taalleraar.

Aanstaande zaterdag opent editie 3 van het Radio Praatcafé de deuren om 15:00 uur. Je kan terecht in de Middenstand aan het Marktplein in Kuurne. (ADG)

° Promo Radio Praatcafé 3


Inschrijven
Abonneren op
guest

0 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Populair bij RadioVisie
Al is de leugen nog zo snel…

Al is de leugen nog zo snel…

Don`t copy text!
0
Deel hier gerust uw gedachtenx