UK: droogdokplannen Ross Revenge wijzigen
Het radioschip Ross Revenge (foto boven) van Radio Caroline, momenteel nog enkele maanden verankerd in de rivier Blackwater, zal dan toch niet naar Lowestoft worden gebracht om het te laten dokken. Hoewel de gesprekken al een jaar liepen, oordeelt de werf uiteindelijk dat het schip te zwaar is voor haar faciliteiten. In de plaats wordt nu gekozen voor een droogdok in Hull, in het noordoosten van Engeland. Dat was in feite ook het oorspronkelijke plan. In Hull wordt samengewerkt met MMS Ship Repair in het grote Alexandra Dock, dat bovendien een gespecialiseerd team heeft in Noordzeetrawlers. Voor het vertrek is nog een sleepcertificaat nodig, dat wordt voorbereid in overleg met een inspecteur van het Maritime and Coastguard Agency. De tocht, die wordt uitgesteld van mei naar juni, zal via de Humber langs Grimsby varen, de vroegere thuishaven van het schip, wat ongetwijfeld voor extra mediabelangstelling zal zorgen. Nadeel is dat de sleepkosten hierdoor behoorlijk stijgen, al wordt dat deels gecompenseerd omdat in Hull geen extra drijflichamen of duikers nodig zijn. Door de gewijzigde planning kunnen in mei alsnog bezoekersvaarten worden ingelast. De fondsenwerving voor de renovatie loopt intussen verder. Vorige maand werd de belangrijke mijlpaal van (minimaal) een half miljoen pond bereikt.
Star FM blijft verbannen van Brugse Meifoor
Het Brugse stadsbestuur weigert voor het tweede jaar op rij om de lokale radio Star FM toe te laten op de Brugse Meifoor. Star FM heeft daarom de onlinepetitie, die al vorig jaar was opgestart, nieuw leven ingeblazen in de hoop hiermee wat extra druk te kunnen zetten. Sympathisanten worden opgeroepen hun steun te betuigen via de petitie. Het station van radiomaker Peter Warlop vernam vorig jaar pas in allerlaatste instantie dat ze na tien jaar geen plekje meer kregen op de Meifoor. Volgens de bevoegde schepen Minou Esquenet volgde die beslissing op aanhoudende klachten over geluidsoverlast in de buurt Westmeers. Niet-kermisgerelateerde activiteiten die hinder veroorzaken, werden daarom geweerd. Warlop betwist dat zijn studio overlast veroorzaakte en noemde de beslissing eerder “dubieus”.
Radiocafé nodigt uit op lichtschip Mayflower
Een nieuw jaar en al een beetje lente, tijd dus voor een nieuw seizoen van het Radiocafé. Iedere maand zijn alle fans van het medium wederom welkom op de laatste zaterdag van de maand. In 2026 gaat men ‘on tour’. In februari verzamelt men aan boord van het lichtschip Mayflower dat aangemeerd ligt aan de Bargeweg 13 in Brugge. Datum van afspraak: zaterdag 28 februari, vanaf 15 uur. In maart wordt voor een andere bijzondere locatie gekozen. Kortom, iedere maand verzamelt men in een ander decor. Radiofans die samenkomen om met gelijkgestemde zielen te kunnen babbelen over hun passie, blijft de kern van het Radiocafé. Een initiatief van de vrijwilligers van de non-profitorganisatie Nordica die al jarenlang radio-evenementen organiseert en ondersteunt. Hetzelfde team is ook verantwoordelijk voor de uitzendingen van het online radiostation KL85.net.
Warmste Week van Genk naar Mechelen
De Warmste Week van de VRT vindt dit jaar plaats in Mechelen. Na de vorige editie in het Cosmogolempark in Genk strijkt de solidariteitsactie van de VRT in december neer in de provincie Antwerpen. Van vrijdag 18 tot en met donderdag 24 december wordt uitgezonden vanuit het provinciale sport- en recreatiecentrum De Nekker. Het thema van de editie 2026 wordt binnenkort bekendgemaakt. Vorig jaar bracht de actie 9.033.435 euro op, ingezameld via 6.278 acties, ten voordele van 220 projecten rond mensen die onzichtbaar ziek zijn.


















