Serge De Marre genomineerd voor Voice Arts Award
Doorwinterde radiofielen herinneren Serge De Marre (foto boven) wellicht nog als dj bij Qmusic, waar hij van 2004 tot 2010 in de avond zat. Nadien verhuisde hij naar Houston (Texas), waar hij als Vlaamse stemacteur een fraaie carrière uitbouwde in zowel het Vlaams als ‘internationaal Engels’. Zo leende Serge zijn stem al aan (onder andere) Durex, Doritos, Dominos Pizza, Google en Head & Shoulders. Enkele maanden geleden was zijn stem nog te horen in deze nationale Amerikaanse campagne voor Tubi. En nu is Serge De Marre genomineerd voor een prestigieuze Voice Arts® Award – zeg maar de ‘Oscars van de stemwereld’ – in de categorie Outstanding Body of Work – International – Best Voice Actor. De uitreiking vindt plaats op 8 december in Los Angeles. Overigens combineert Serge zijn stemtalent ook met maatschappelijke betrokkenheid via Voice Over for the Planet, een initiatief dat duurzaamheid en voice-over werk samenbrengt door non-profits te ondersteunen.
Duitsland: eerste Bundesmux rondt kaap van 170 zenders

Het uitbreidingsprogramma voor 2024 van de eerste nationale DAB+ in Duitsland is succesvol afgerond, meldt operator Media Broadcast. Vijf nieuwe zendlocaties werden toegevoegd in Bad Tölz (Beieren), Hohe Wurzel (Hessen, foto), Schleswig (Sleeswijk Holstein), Wilhelmshaven (Nedersaksen) en de op Oostenrijks grondgebied gelegen Sender Inntal (Ebbs) wat het totale netwerk nu op 170 zendlocaties brengt. 91 procent van de Duitse bevolking kan thuis met een binnenantenne de eerste Bundesmux ontvangen. Voor mobiel gebruik bedraagt de dekking ruim 97 procent, terwijl die op de autosnelwegen 99 procent is. Ook in 2025 wordt het netwerk verder uitgebreid. De precieze locaties en data worden nog uitgewerkt. “Het doel blijft om de landelijke DAB+ dekking nog verder te optimaliseren en meer luisteraars toegang te bieden tot digitale radio van hoge kwaliteit”, aldus de operator. De eerste Bundesmux bevat de vier producten van de openbare Deutschlandfunk en negen private radiostations.
UK: Ken Bruce en Fleur East over de magie van radio
“Behind-the-scenes: A day in the life for two of the nation’s most-loved radiopresenters.” Kijk, dat zijn titels waar we bij RadioVisie blijven aan plakken bij het surfen op YouTube. Ken Bruce en Fleur East, twee van de belangrijkste radiosterren bij Bauer, reflecteerden onlangs, tijdens The Future of Media London, op de veranderingen in de radiowereld en het blijvende succes van het medium. Een promobabbel uiteraard, maar best wel leervol én uitstekend gedaan. Ondanks de enorme technologische vooruitgang blijft de kern van goede radio volgens Bruce hetzelfde: een persoonlijke, één-op-één connectie met het publiek. Ken Bruce maakt al sinds 1977 radio en hoort al sinds toen de voorspellingen over “het einde van radio”. Vooral het aspect van menselijke interactie op live-radio in combinatie met innovatieve formats houdt het medium relevant, vindt hij. Fleur East, ook bekend als zangeres en sinds vijf jaar de ochtendpresentatrice bij Hits Radio, vindt dat radio, in tegenstelling tot andere traditionele media, zich succesvol aanpast aan nieuwe uitdagingen.