RadioVisie

  • .
    .

Blad 2006: Business AM, MNM, Radio Viervoeter

Actueel Blad Business AM MNM AI Nederland

Talkradio Business AM: Gheysens reageert in De Morgen

Na het VRT-artikel over MediaNation (o.a. Business AM) berichten nu ook de andere nationale media over de financiële malaise binnen de mediagroep van Paul Gheysens en Wouter Verschelden. Zelfs De Morgen kreeg van die laatste geen reactie, maar DM slaagde er wel in om Gheysens zelf aan de lijn te krijgen. Volgens de krant is de talkradio van Business AM er vooral op aandringen van Paul Gheysens zelf gekomen, iets wat we bij RadioVisie overigens nooit eerder hoorden en dus ook niet kunnen bevestigen. Volgens Gheysens gaat het radioproject enkel ‘on hold’, wachtend op een gunstiger advertentiemarkt. “Tot voor kort kon een radiostation 2 miljoen euro per jaar aan advertentie-inkomsten ophalen, maar daar schiet niets van over”, zegt Gheysens. “Dan moet je op tijd je conclusie trekken.” Het is een wel zeer vreemde uitleg als je weet dat het radioproject amper vier maand een erg bescheiden opstart werd gegund, met enkel een vers ochtendprogramma, terwijl ook Gheysens’ uitspraak over de radioreclame hoegenaamd niet klopt. Die markt floreert in Vlaanderen alweer enkele jaren op rij. Maar je mag anno 2023 natuurlijk niet verwachten dat nationale adverteerders al vanaf dag één staan aan te schuiven voor een nieuw radioproduct dat nog alles te bewijzen heeft.

MNM experimenteert met AI (en dat hadden ze beter gelaten)

MNM introduceert deze week de AI-synthesestem ‘ImAIne’ (foto boven), gebouwd naar het ‘evenbeeld’ van MNM-dj Imane Boudadi. In deze week tussen kerst en nieuw wordt ImAIne een week lang gebruikt tijdens het programma van 19 tot 21 uur om MNM Happy Hits “persoonlijker te maken” (sic). De experimentele aanpak wil onderzoeken of een synthetische stem radioprogramma’s zonder een live-dj kan verbeteren. De AI-tool ChatGPT hielp bij de geproduceerde presentatieteksten. Hoewel AI delen van radioprogramma’s kan automatiseren, benadrukt netmanager Steven Lemmens dat menselijke betrokkenheid cruciaal blijft. “Het doel is efficiëntie en inzichten te vergroten, niet presentatoren te vervangen.” Onze mening? Dat de VRT volop experimenteert met AI is niet meer dan normaal. Er valt daar nog ontzettend veel te leren en te ontdekken. Maar het klinkt in deze fase nog heel erg ‘fake’ en het gaat te ver om zo’n experiment nu al te doen op een hoofdproduct van de VRT, dat bovendien uit zichzelf al aaneen hangt van de ‘artificialiteit’. Gebruik dan liever een van de vele overbodige muziekkanalen, misschien bij voorkeur de minst beluisterde. Of laat het draaien op een interne stream en kom er pas mee naar buiten als het echt iets voorstelt.

Nederland: Opnieuw Radio Viervoeter in oudejaarsnacht

NPO Klassiek verandert op oudejaarsavond zijn reguliere programmering voor het derde jaar op rij in ‘Radio Viervoeter,’ een kalmerend klassiek programma van 20.00 tot 02.00 uur. Presentator Hein van Eekert leidt de avond met rustgevende muziek, gericht op huisdieren die gestrest raken door vuurwerk tijdens de jaarwisseling. De kalme klassieke muziek werkt angstverlagend voor zowel huisdieren als hun eigenaren, klinkt het. Van Eekert, die zelf geen huisdieren heeft maar een hond in een asiel financieel steunt, benadrukt het kalmerende effect van klassieke muziek. Volgens hem biedt het programma een rustgevende en gezellige sfeer voor de laatste uren van het jaar, zowel voor huisdieren als liefhebbers ervan.


1 Reactie
Inline feedback
Bekijk alle reacties
PVM
PVM
4 januari 2024 - 06:59 06:59

Sedert enkele dagen is er een “ijzige stilte” te horen op het DAB+ kanaal van Business AM. Ook op hun site is de link naar het radiostation verdwenen. Jammer dat er zo een einde komt aan alweer een mooi radioproject!

Blad 2535: CIM ONE, VRR, YouGov, NRB

Blad 2535: CIM ONE, VRR, YouGov, NRB

• CIM ONE start op 1 januari • Vrije Radio Rumst tien dagen in de ether • VS: 13 procent luistert radio nog dagelijks • VS: religieuze omroepen manen FCC
Blad 2534: Klara, 80s80s, Chérie25, Bert Weiss

Blad 2534: Klara, 80s80s, Chérie25, Bert Weiss

• Klara’s Iedereen Klassiek onthult affiche • Duitsland: aanbesteding landelijk FM-net in Mecklenburg-Voor-Pommeren • Frankrijk: NRJ verkoopt laatste tv-station • VS: Bert Weiss stopt met The Bert Show
Blad 2533: SRG, DAB+ in Duitsland, AM-act

Blad 2533: SRG, DAB+ in Duitsland, AM-act

• Zwitserland: SRG zet themazenders in etalage • Duitsland: DAB+ maakt flinke sprong • VS: AM-act zal uitdovend worden
Blad 2532: Sélestat, MNM, RadioReport

Blad 2532: Sélestat, MNM, RadioReport

• Frankrijk: middengolfmasten Sélestat opgeblazen • MNM gaat "bloot" • Het vierde RadioReport van Hans
Blad 2531: NPO, KilRock, Radio Victoria, Radio Scorpio

Blad 2531: NPO, KilRock, Radio Victoria, Radio Scorpio

• NPO schrapt radio- en tv-kanalen • KilRock keert terug op Zeeuwse AM • Radio Victoria met ”dementievriendelijke ochtendshow” • Radio Scorpio Ledegem heeft nieuwe uitvalsbasis
Blad 2530: Pete Murray, FM6, Mi Amigo

Blad 2530: Pete Murray, FM6, Mi Amigo

• UK: Pete Murray werd honderd • Denemarken: erkenningsronde voor FM6-pakket • Virtueel bezoek aan MV Mi Amigo
Blad 612: NRJ, Radio 1 & Jabra

Blad 612: NRJ, Radio 1 & Jabra

Blad 1878: TMF, Belpop, Giel Beelen

Blad 1878: TMF, Belpop, Giel Beelen

Het Avondblad van 26 september 2018

Het Avondblad van 26 september 2018

Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!