VS: Talk, religie en sport regeren op AM
Volgens Inside Radio is ‘talk’ momenteel het primaire format op de Amerikaanse AM, goed voor 680 radiostations. Dat hoeft geen verrassing te zijn want conservatieve presentatoren van talkshows als Sean Hannity en Mark Levin stonden de afgelopen tijd uitgebreid op de bres voor het behoud van de middengolf in het dashboard van de Amerikaanse auto’s. Het op één na populairste formaat op AM-radio is Religious Teaching (512 stations), gevolgd door sport (503), nieuws/talk (398) en ‘classic hits’ (293). De top 10 wordt volgemaakt door ‘classic country’ (263), country (243), oldies (172), regional Mexican (146) en ‘inspirational gospel’ (137). Twee AM-stations in New York hebben het hoogste bereik. WCBS-AM (880) van Audacy heeft 891.700 luisteraars (per maand), gevolgd door WABC-AM (Red Apple Media) met 491.700 luisteraars en KFI-AM Los Angeles (640) met 477.300 luisteraars op maandbasis.
Nederland: opnieuw meeste streams voor NPO Radio 1
In Nederland was NPO Radio 1 ook in juni het meest beluisterde kanaal op internet. Aldus de Streaming Audio cijfers van het NMO. Voor de vijfde maand op een rij voert de publieke nieuws- en sportzender de lijst aan. De stream werd gemiddeld 1,92 miljoen keer gestart, zo’n 60.000 keer meer dan in mei. Qmusic heeft dankzij de ‘Foute Maand’ de tweede plaats van NPO Radio 2 overgenomen, Radio 538 heeft Radio 10 opnieuw ingehaald. Radio 10 60s & 70s Hits is op 13 de meest beluisterde thema stream, RADIONL op 14 het grootste niet-landelijke commerciële station. Radio Gelderland is op 29 de best beluisterde regionale publieke radiozender. Als gekeken wordt naar het gemiddeld aantal actieve streams, dan staat Qmusic bovenaan met gemiddeld 21.119 actieve streams tussen 29 mei en 2 juli, gevolgd door NPO Radio 2 en Radio 10. (DP)
DPG Media meet vertrouwen in traditionele media
Een kleine twee maanden geleden verscheen het jaarlijkse Digital News Report. Onder de vlag ‘Vertrouwen in de media’ levert nu ook DPG Media een bijdrage aan het onderwerp met een eigen nieuwe studie. Waarbij meteen enig voorbehoud hoort, want dergelijke eigen studies van grote mediahuizen hebben meestal enkel als doel de eigen marketing te ondersteunen. Dit gezegd zijnde: de resultaten werden gepresenteerd tijdens een (hieronder te herbekijken) webinar, ingeleid door Freek Braeckman. Vervolgens presenteert Bernd Strauven, Digital Researcher bij DPG Media, de belangrijkste bevindingen van het onderzoek dat vijfhonderd Nederlandstalige respondenten tussen 18 en 65 jaar vroeg naar hun nieuwsconsumptie. Bijna zeven op tien kijkers en luisteraars hebben vertrouwen in tv (69 procent) en radio (67 procent), voor kranten (62 procent) en hun elektronische versies (60 procent), BVOD (Broadcast Video on Demand, 55 procent) en tijdschriften (34 procent). Meer cijfers en uitleg in onderstaande videobijdrage. (DP)