RadioVisie

  • .
    .

Blad 1469: Arno, NPO Radio 1, Radio 538

Actueel Blad luistercijfers Nederland VRT

Afscheid van Arno op ’t strand van Oostende

Afgelopen zaterdag 30 april stond Oostende op met de woorden ‘Arno revoir’ op hun strand. Reclame-agentschap Bonka Circus pakte uit met dit eerbetoon aan stadsgenoot Arno. Nodig waren dik 250 strandbloemen. Eén per nummer dat hij ooit uitbracht. Samen vormen ze de woorden ‘Putain, putain’. De bloemen zijn zwart, een eerbetoon aan de ‘kleur’ die Arno altijd droeg (foto bovenaan). “Putain, putain. Arno is niet meer. Le plus beau heeft afscheid genomen en laat een prachtig arsenaal aan muziek achter. Muziek die wij bij Radio 1 altijd vol trots hebben afgespeeld en zullen spelen,” stelde Jan Knudde, nethoofd van het eerste publieke radionet. “We hebben tijdens zijn carrière heel fijn samengewerkt. Hij was een bijzonder man, vandaar dat we iets bijzonders wilden doen voor zijn afscheid.” (SV)

Nederland: Publiek NPO Radio 1 wordt ‘jonger’ dankzij sportprogramma’s

De gemiddelde leeftijd van de luisteraar van NPO Radio 1 is in 2021 iets gedaald. Oud(er) maar met 63 jaar toch een jaartje jonger dan in 2020. Vooral in de zomermaanden heeft dit mogelijk te maken met de grote sportevenementen. De NOS heeft het meeste zendtijd op de zender. In 2021 is het weekbereik van NPO Radio 1 gestegen van 2,2 miljoen in 2020 naar 2,3 miljoen. Vooral in de winter, tijdens de periode met de avondklok, en de zomermaanden, lag het weekbereik hoger. Met gemiddeld 2,3 miljoen zit NPO Radio 1 weer op het niveau van 2018 en 2019. Door de oorlog in Oekraïne pieken de luistercijfers ook dit jaar. De online marktaandelen stegen met 75 procent. Ook de luistercijfers in de reguliere meting van het Nationaal Luister Onderzoek (NLO) nemen toe. (TB)

Nederland: 538 non-stop vervangt 538 Top 50 op DAB+

Radio 538 verving in Nederlands’ eerste commerciële DAB+ (blok 11C) het kanaal ‘538 Top 50’ door ‘538 non-stop’. 538 Top 50 is nu enkel nog online te beluisteren. De aanpassing komt er in het verlengde van de start van de nieuwe commerciële mux op 9C, waar Radio 538 het kanaal ‘538 Classics’ verdeelt. Overigens wordt die nieuwe mux officieel pas voor juni aangekondigd en geldt mei als een proefperiode, ook omdat het aantal zenders nog niet op aantal is vanwege leveringsproblemen. Radio 538 heeft online in totaal negen aanvullende themakanalen.


Blad 2618: Frits Spits, Army Radio, Nostalgie Luxembourg, DAB+ Liechtenstein

Blad 2618: Frits Spits, Army Radio, Nostalgie Luxembourg, DAB+ Liechtenstein

• Nederland: Collega’s en artiesten over Frits Spits • Israël: regering doekt kritische Army Radio op • Het verdwijnmysterie van Nostalgie Luxembourg • Krijgt Liechtenstein eigen DAB+?
Blad 2617: Wim Oosterlinck, Zaki, Kim Wilde, ORF

Blad 2617: Wim Oosterlinck, Zaki, Kim Wilde, ORF

• Wim Oosterlinck wordt een 4/5-Willy • Waarom Zaki Gent nooit losliet • Wallonië: opnieuw kerstspecial met Kim Wilde • Oostenrijk: ORF reageert op DAB+-test
Blad 2616: STV Radio, Frits Spits, YouTube, Billboard

Blad 2616: STV Radio, Frits Spits, YouTube, Billboard

• UK: Schotse commerciële tv lanceert ambitieuze STV Radio • Nederland: uniek jingle-afscheid aan Frits Spits • VS: YouTube trekt zich terug uit Billboard
Blad 2615: Hitradio Ö3, Ben Liebrand, Nostalgie

Blad 2615: Hitradio Ö3, Ben Liebrand, Nostalgie

• Oostenrijk: ORF’s Hitradio Ö3 plots op DAB+ • Nederland: Ben Liebrand naar Grand Prix Radio • Coldplay op 1 in Nostalgie Top 3000
Blad 2614: DAB+ in Frankrijk, Roger van Dam, De Standaard

Blad 2614: DAB+ in Frankrijk, Roger van Dam, De Standaard

• Frankrijk: gestage groei van DAB+ • Roger van Dam overleden • Exclusieve DS-podcasts via Spotify
Blad 2613: DAB+ in NRW, Tonny Eyk, BIPT, RMC

Blad 2613: DAB+ in NRW, Tonny Eyk, BIPT, RMC

• Noordrijn-Westfalen: daar zijn de regionale muxen • Nederland: tunes-icoon Tonny Eyk overleden • Mobiele abo’s werden concurrentiëler • Frankrijk: nieuw logo voor RMC
Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!