RadioVisie

  • .
    .

Blad 2296: Mux 11A, Kathleen Huys, 4EVER49

Extra zenders voor mux 11A

Het zendernetwerk van de Vlaamse multiplex 11A – waar alle belangrijke commerciële radio’s in Vlaanderen hun plekje op DAB+ hebben – werd in de afgelopen 24 uur in stilte uitgebreid van 23 naar 28 zenders. Verschillende lezers meldden ons dat de ontvangst binnenhuis plots ‘fenomenaal’ beter is op plaatsen waar er de laatste maanden – sinds de overstap van het netwerk van Norkring in juni naar On Tower Netherlands (Broadcast Partners) – duidelijk ontvangstproblemen waren. Via ons netwerkje van luistersmurfen konden we intussen achterhalen dat het gaat om extra zenders in Aalst (Erembodegem), Tienen, Oostduinkerke, Millen (Haspengouw) en Geel.

Nieuwslezeres Kathleen Huys uitgewuifd

“Ik kan het nieuws niet beter maken, ik kan niet laten horen wat ik van iets vind, maar ik kan wel uitleggen en dat zo duidelijk mogelijk doen.” Radio 1 nam vandaag afscheid van Kathleen Huys (foto boven, VRT), die na 32 jaar haar laatste nieuwsbulletin voorlas. Ze gaat met pensioen. Kathleen begon haar carrière als leerkracht en werkte ook een tijdlang in de Senaat voor ze in 1992 startte bij Studio Brussel. In 1996 maakte ze de overstap naar Radio 1 en sinds 2001 werkte ze bij de radionieuwsdienst. Kathleen Huys stond bekend om haar streven om het nieuws helder en begrijpelijk te brengen, zonder zelf op de voorgrond te treden. Ze volgde het principe dat “de boodschap centraal moet staan” en – zoals Jan Becaus het ooit zei – een nieuwslezer “smaakloos, geurloos en kleurloos” moet zijn. Nu kijkt ze uit naar een nieuwe fase waarin “niets meer moet en alles mag”. In Nieuwe Feiten blikte ze terug op haar carrière. Hier te herbeluisteren.

Nederland: 4EVER49 in zee met Talpa Media

Het Nederlandse 4EVER49 Radio, gericht op de actieve generatie 49+, sluit een exclusieve samenwerking met Audio Advertising Services BV (AAS), One Media Sales (OMS) en Talpa Media. De samenwerking bevestigt dat 4EVER49 Radio in korte tijd een sterke basis legde met een programmering van herkenbare classics en verrassende hits. Het station heeft een landelijke dekking via DAB+, kabel, internet en een eigen app. AAS is verantwoordelijk voor de verkoop van reclamezendtijd voor veertien commerciële zenders. OMS, een onderdeel van Talpa Media, ondersteunt de zender met hun expertise.


5 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Dimitri
Dimitri
5 januari 2025 - 11:28 11:28

Weet niet of de toevoeging in Aalst een rechtstreeks gevolg is maar de laatste tijd maakt mijn ontvanger makkelijker stiltes op het signaal van de VRT.

Ward Renus
Ward Renus
2 december 2024 - 08:32 08:32

Wat is het prijskaartje om van 23 naar 28 sites te gaan voor mux 11A?
Broadcastpartners nu een pak ☝️ duurder dan Norkring (?). VRM = goed bezig !
Ps: Radiovisie: graag nu ook eens details ipv één kant en het “mooie” van het verhaal te publiceren!

Rudy De Saedeleir
Beheerder
2 december 2024 - 17:09 17:09
Antwoord aan  Ward Renus

Prijzen worden in dat wereldje zelden of nooit openbaar gemaakt, maar je kunt aan de hand van het erkenningsdossier wel een schatting maken die in de buurt zal komen. Dat dossier vermeldt voor BP de inkomsten bij 23 zenders en bij 36 zenders. Met de regel van drie kun je dus min of meer de prijs bij 28 zenders berekenen, al kan dat per locatie eventueel nog verschillen, afhankelijk van het vermogen. Zelf kom ik op die manier uit op een extra kost van 1.631 euro per maand (per kanaal van 72 CU’s, 96 kbp/s).

De VRM komt daar niet in tussen, die levert enkel de zendvergunningen af voor de nieuwe locaties. De 5 extra zenders zijn in dit geval louter een onderlinge overeenkomst tussen BP en de klanten, met dien verstande dat de uitbreiding pas kon doorgaan als alle klanten meededen. Noch BP noch de betrokken radiostations communiceren over de uitbreiding. Ik kan wel enkele redenen zien waarom ze daar (in onderling overleg) liever geen aandacht rond willen. Het is wat het is. Maar nieuwe zenders kun je niet verbergen en dankzij onze immer attente lezers konden we de puzzel samenleggen en was RadioVisie toch maar weer mooi de enige die er onmiddellijk over berichtte.

desaever
desaever
29 november 2024 - 13:56 13:56

welke zenders zitten op mux 11 oostduinkerke

Rudy De Saedeleir
Beheerder
29 november 2024 - 14:40 14:40
Antwoord aan  desaever
Blad 2618: Frits Spits, Army Radio, Nostalgie Luxembourg, DAB+ Liechtenstein

Blad 2618: Frits Spits, Army Radio, Nostalgie Luxembourg, DAB+ Liechtenstein

• Nederland: Collega’s en artiesten over Frits Spits • Israël: regering doekt kritische Army Radio op • Het verdwijnmysterie van Nostalgie Luxembourg • Krijgt Liechtenstein eigen DAB+?
Blad 2617: Wim Oosterlinck, Zaki, Kim Wilde, ORF

Blad 2617: Wim Oosterlinck, Zaki, Kim Wilde, ORF

• Wim Oosterlinck wordt een 4/5-Willy • Waarom Zaki Gent nooit losliet • Wallonië: opnieuw kerstspecial met Kim Wilde • Oostenrijk: ORF reageert op DAB+-test
Blad 2616: STV Radio, Frits Spits, YouTube, Billboard

Blad 2616: STV Radio, Frits Spits, YouTube, Billboard

• UK: Schotse commerciële tv lanceert ambitieuze STV Radio • Nederland: uniek jingle-afscheid aan Frits Spits • VS: YouTube trekt zich terug uit Billboard
Blad 2615: Hitradio Ö3, Ben Liebrand, Nostalgie

Blad 2615: Hitradio Ö3, Ben Liebrand, Nostalgie

• Oostenrijk: ORF’s Hitradio Ö3 plots op DAB+ • Nederland: Ben Liebrand naar Grand Prix Radio • Coldplay op 1 in Nostalgie Top 3000
Blad 2614: DAB+ in Frankrijk, Roger van Dam, De Standaard

Blad 2614: DAB+ in Frankrijk, Roger van Dam, De Standaard

• Frankrijk: gestage groei van DAB+ • Roger van Dam overleden • Exclusieve DS-podcasts via Spotify
Blad 2613: DAB+ in NRW, Tonny Eyk, BIPT, RMC

Blad 2613: DAB+ in NRW, Tonny Eyk, BIPT, RMC

• Noordrijn-Westfalen: daar zijn de regionale muxen • Nederland: tunes-icoon Tonny Eyk overleden • Mobiele abo’s werden concurrentiëler • Frankrijk: nieuw logo voor RMC
Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!