Steve Van de Audenaerde keert terug naar RTL Belgium
Oude liefde roest niet. Steve Van den Audenaerde wordt vanaf 1 januari 2024 Head of Media Radio Operations bij RTL Belgium. Met een 30-jarige loopbaan in de audiowereld, inclusief leidinggevende rollen bij IP Belgium en DPG Media Advertising, keert hij terug naar RTL om Media Radio Director Frédéric Herbays te ondersteunen. Beiden hebben een geschiedenis die teruggaat tot bij Radio Contact in de jaren ’80. Van den Audenaerde toont zich in een persbericht “enthousiast over RTL’s industriële project” en “ziet potentieel om waarde te creëren met radio in het complexe mediawereldje”. Herbays prijst zijn expertise en passie voor radio: “Steve zal zijn talent, expertise en passie voor radio meebrengen om ons te helpen de transformatie van bel RTL te versnellen en het leiderschap van Radio Contact te consolideren. Zijn komst volgt op mijn verzoek om een operationeel manager voor de Radio media om de implementatie van onze visie te waarborgen en de efficiëntie en kwaliteit van onze initiatieven te verbeteren en zo onze doelstellingen te bereiken.”
Nederland: Radio 10 marktleider dankzij Top 4000
In Nederland is Radio 10 al voor de tweede week op rij de marktleider, wat de zender uiteraard volledig heeft te danken aan de Top 4000 die nog loopt tot en met vrijdag 22 december. Radio 10 houdt met 14 procent nipt NPO Radio 2 (13.8 procent) achter zich. Qmusic zakt terug naar 11,5 procent. Sky Radio maakt dankzij zijn speciale kerstprogrammering een sprong van 8,6 naar 10,7 procent, met een weekbereik van liefst 4,8 miljoen Nederlanders. Kind van de rekening zijn Radio 538 (van 8,6 naar 7,1 procent) en JOE (van 4,2 naar 3,3 procent), terwijl Radio Veronica afgelopen week zelfs een historisch laag marktaandeel scoorde van slechts 1,6 procent. Alle cijfers zijn hier te consulteren.
UK: Tony Blackburn verlaat BBC Radio London
Tony Blackburn (foto boven) presenteert komend weekend zijn laatste Soul On Sunday-show op BBC Radio London. Het Britse radio-icoon kondigde vanmiddag zijn afscheid aan de zender aan via X. “Ik heb besloten het station te verlaten en aanstaande zondag zal mijn laatste Soul On Sunday zijn”, schrijft hij. Tony presenteerde sinds 1981 verschillende shows op BBC Radio London, naast zijn werk op vele andere stations. Hij voegde eraan toe dat het geheel zijn eigen beslissing was en zei dat hij vele gelukkige jaren op het station heeft gehad. Hij bedankte ook de luisteraars van zijn show op de zender. Blackburn blijft zondagmiddag echter nog steeds programma’s maken voor BBC Radio Berkshire, Oxford en Solent “en natuurlijk het geweldige BBC Radio 2”. Tony Blackburn werd begin dit jaar uitgebreid gevierd voor zijn 80ste verjaardag.