RadioVisie

  • .
    .

Blad 1689: VRT, RGR2, Radio Meteor, Stephen Arnold

Actueel Blad dab+ jingles lokale radio VRT

Ondertussen in de Vlaamse DAB+

We starten dit blad alvast met twee leuke weetjes voor de steeds talrijker wordende digitale luisteraars via DAB+.

(1) Op de VRT-mux (12A) worden naast VRT NWS ook alle 13 andere radioproducten sinds deze voormiddag plots aangeduid met de VRT als voorvoegsel (klik op het prentje van Digital Bitrate). Dat betekent dus dat je in de alfabetische lijst van je DAB+-ontvanger alle VRT-stations voortaan op één rijtje vindt onder de V en dus niet meer verspreid over het hele alfabet tussen alle andere stations. Een en ander zal ongetwijfeld ook wel passen in de eerder aangekondigde strategie om de centrale merknaam VRT via elk (sub)product nadrukkelijker in de kijker te zetten.

(2) Ook op de Vlaams-Brabantse proefmux (10B) beweegt wat. Sinds vanmorgen is daar een achtste product te beluisteren, aangeduid als ‘Enjoy The Music’. Het gaat om het signaal van de Leuvense RGR2 (Enjoy The Music). Maar dat is slechts een voorlopige aanduiding, want zowel de naam als het format (softpop) gaan ‘op de schop’. Wat het wordt, dat zal binnenkort dus moeten blijken.

Radio Meteor in Valentijn-modus

Net bekomen van het eindejaar kunnen we ons alweer opmaken voor een nieuwe uitdaging: het bedenken van een passende attentie voor onze geliefden. Het begrip is breed, de mogelijkheden een stuk kleiner. Al kan u uiteraard steeds bij de radio terecht mocht u er helemaal niet uitkomen. Zoals bij Meteor bijvoorbeeld. Daar wordt dinsdag 14 februari een groot verzoekuur georganiseerd voor partner, maar evengoed voor uw beste vriend(in), ouders en zelfs voor uw pluizige viervoeter die altijd klaarstaat. Wat is de ultieme love song (of andere plaat) van de Meteor-luisteraar? Verzoeken via e-mail zijn op Valentijn te beluisteren tussen 17:00 en 18:00 uur bij Peter 5.6. Meteor kan je beluisteren in de regio’s Aalter op 105.0 MHz en in Tielt op 105.8 MHz, plus via de West-Vlaamse proef-DAB+ (kanaal 10D) en online te horen en te zien via Radio Meteor.

Het huiskamergevoel bij Stephen Arnold Music

En dan nu… tijd voor één van onze favoriete items: jingles. Opnamestudio’s hoeven niet per se strak-wit-clean te zijn. Misschien zelfs liever niet. Deze foto laat zien dat je jingles niet alleen hoeft in te zingen in een highly designed studio met koele ledverlichting. Een warme muzikale huiskamersetting kan minstens zo fijn zijn. Kijk maar eens naar een zangsessie in de studio van Stephen Arnold Music in Dallas, juni 2017. Dat bedrijf maakt vooral muziek voor televisie en hun respectievelijke programma’s, maar produceert ook muziek voor de bekende libraries. Op de foto zingen (v.l.n.r.) Rosana Eckert, Kay Sharpe, Gary Eckert, Bruce Wermuth en Jeff Oxley hun partijen in. (Jingleweb.nl – Foto: Paul West).


2 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
INDI
INDI
31 januari 2023 - 22:19 22:19

VRT Radio2 zit zo te zien met een identiteitscrisis. Dit heeft hier eerder al eens aandacht gekregen en het is hen wellicht zelf niet ontgaan.
Een half jaar geleden werd de naam veranderd van “Radio 2” naar “radio2” op FM/DAB+ en “Radio 2 BeneBene” werd “radio2 benebene”. De hoofdletters werden duidelijk verbannen in de nieuwe stijl, tenzij in geschreven media, waar “Radio2” het vaakst te zien was. Ook programma’s, hun presentatoren en provincienamen kregen geen hoofdletters meer.
 
Met de wijzigingen van vandaag krijg je nu een mix te zien. Zender-ID is nu “Radio2”, ook provincienamen krijgen terug hoofdletters op RDS PS en DAB+. “benebene” is terug “BeneBene” geworden. Echter in RadioText/DLS blijft alles in kleine letters, een onsamenhangend allegaartje dus nu…

Dimitri
Dimitri
31 januari 2023 - 21:49 21:49

Mijn radio doet het wel met de NPO maar nog niet met de VRT, maar de Tijdloze heeft altijd al bij de t gestaan ondanks dat er vroeger StuBru voorstond.

Blad 2574: Matthias Holtmann, Ster, Alitu, Édouard Branly

Blad 2574: Matthias Holtmann, Ster, Alitu, Édouard Branly

• Duitsland: Matthias Holtmann overleden • Vlaamse reclame op Nederlandse NPO-tv? • Podcasters doen het vooral voor de passie • Geen Marconi zonder Branly
Blad 2573: Kees Borrell, Mediahuis, Szabad Európa

Blad 2573: Kees Borrell, Mediahuis, Szabad Európa

• Kees Borrell is niet meer • Mediahuis-kranten kregen Luister-knop • VS trekt stekker uit Hongaarse tegenstem
Blad 2572: Joe, bel RTL, Dorien Matthijs, BRUZZ, Oorkondes

Blad 2572: Joe, bel RTL, Dorien Matthijs, BRUZZ, Oorkondes

• JOE en bel RTL openden kerstkanaal • Dorien is nieuwe dj bij Qmusic • Ontslagen bij BRUZZ • Oorkondes: Vlaamse podcastprijzen uitgereikt
Blad 2571: RTV Noord, Caroline North, Billboard, Spotify

Blad 2571: RTV Noord, Caroline North, Billboard, Spotify

• Nederland: RTV Noord getroffen door hackers • UK: Caroline North ook op de Kanaaleilanden • VS: Billboard weert (te) oude liedjes • VS: Doet Spotify aan ‘payola’?
Blad 2570: DAB+ in Luxemburg, Michiel Koudstaal, Rick Dees

Blad 2570: DAB+ in Luxemburg, Michiel Koudstaal, Rick Dees

• Luxemburg: landelijke DAB+ gestart met testuitzendingen • Nederland: ere-award voor overleden Michiel Koudstaal • VS: leuke babbel met Rick Dees
Blad 2569: Radio Zuidrand, JOE, 192TV, BNR

Blad 2569: Radio Zuidrand, JOE, 192TV, BNR

• Radio Zuidrand laat scholieren radio ontdekken • Cleymans & Van Geel starten radioshow bij JOE • Nederland: geen oude Top 40’s meer bij 192TV • Nederland: BNR Dutch Podcast
Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!