RadioVisie

  • .
    .

Radioblad 118: Radio 1, Caroline, vallende mast

Classics-lijst blijft een mannenzaak

Stairway to Heaven’ van Led Zeppelin staat opnieuw bovenaan in de lijst van 1000 muziekklassiekers van Radio 1. ‘Bohemian Rhapsody’ van Queen en ‘Wish You Were Here’ van Pink Floyd vervolledigen de top 3. Ook dit jaar staan er geen vrouwelijke leadmuzikanten bij de hoogste tien. Het is wachten tot nummer 13, ‘Go Your Own Way’ van Fleetwood Mac, voor we zangeres Stevie Nicks prominent horen. Sinead O’Connor is met ‘Troy’ op plaats 51 de eerste solovrouw. Bij StuBru liep eind vorig jaar liep nog een campagne om het gebrek aan vrouwelijke artiesten in muziekoverzichten aan te kaarten, onder de opvallende naam “#Tietloze”. Jacques Brel is met acht nummers de Belg met de meeste klassiekers in de lijst. Gorki kreeg met ‘Mia’ de hoogste plaats als Nederlandstalige artiest (14). Hier vindt u het volledige overzicht terug.

Caroline’s Paasdagen van 1984

Pasen en Radio Caroline zijn nauw met elkaar verbonden. 55 jaar geleden – Pasen 1964 – klonken de eerste uitzendingen van deze zeezender via de middengolf. Het was daarom ook niet toevallig dat men de paasdagen van 1979 uitkoos om een doorstart te maken. Het paasweekeinde van 1984 viel op 22 en 23 april. Caroline vierde de twintigste verjaardag vanaf de Ross Revenge met het uitzenden van de Top 500. De lijst was te horen van zaterdag tot en met maandag. In de avond- en nachturen herhaalde men het deel van de lijst dat overdag was uitgezonden. In augustus 1984 werd voor zij die iets of alles hadden gemist de Top 500 nogmaals uitgezonden. We gaan precies 35 jaar terug in de tijd met een pdf-lijst.  (TvH)

Alabama: vallende radiomast splijt caravan

In Tuscaloosa County, in de Amerikaanse staat Alabama, heeft een neergestorte radiomast een wooncaravan doormidden gekliefd. Dat gebeurde donderdagavond, toen de bovenste stukken van een grote Ham-radiotoren afknapten bij een hevige storm. De bewoners van de caravan hadden gelukkig tijdig in de gaten dat de mast onstabiel werd en beslisten in hun auto te schuilen, op een veilige afstand. Daar filmden ze zelf het moment dat delen van de mast het begaven. De stacaravan is onbewoonbaar, zoals ook blijkt uit de reportage van het lokale televisiestation WBRC. De verhuurder van het pand haalde intussen de rest van de radiomast neer en bood de getroffen familie hulp aan om tijdelijk een ander onderkomen te vinden. (RDS)


2 Reacties
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Koen
Koen
21 april 2019 - 14:53 14:53

Vorige donderdag 18 april, tussen Luik en Eupen de DAB+ Mux ODR PB ontvangen, met daarop Radio Carloine & Radio Seagull !

Rudy De Saedeleir
Beheerder
21 april 2019 - 15:06 15:06
Antwoord aan  Koen

ODR staat voor Open Digital Radio. Zal wel een piraat geweest zijn. http://www.opendigitalradio.org/

Blad 2572: Joe, bel RTL, Dorien Matthijs, BRUZZ, Oorkondes

Blad 2572: Joe, bel RTL, Dorien Matthijs, BRUZZ, Oorkondes

• JOE en bel RTL openden kerstkanaal • Dorien is nieuwe dj bij Qmusic • Ontslagen bij BRUZZ • Oorkondes: Vlaamse podcastprijzen uitgereikt
Blad 2571: RTV Noord, Caroline North, Billboard, Spotify

Blad 2571: RTV Noord, Caroline North, Billboard, Spotify

• Nederland: RTV Noord getroffen door hackers • UK: Caroline North ook op de Kanaaleilanden • VS: Billboard weert (te) oude liedjes • VS: Doet Spotify aan ‘payola’?
Blad 2570: DAB+ in Luxemburg, Michiel Koudstaal, Rick Dees

Blad 2570: DAB+ in Luxemburg, Michiel Koudstaal, Rick Dees

• Luxemburg: landelijke DAB+ gestart met testuitzendingen • Nederland: ere-award voor overleden Michiel Koudstaal • VS: leuke babbel met Rick Dees
Blad 2569: Radio Zuidrand, JOE, 192TV, BNR

Blad 2569: Radio Zuidrand, JOE, 192TV, BNR

• Radio Zuidrand laat scholieren radio ontdekken • Cleymans & Van Geel starten radioshow bij JOE • Nederland: geen oude Top 40’s meer bij 192TV • Nederland: BNR Dutch Podcast
Blad 2568: Crooner Radio, De Tijdloze, Australië

Blad 2568: Crooner Radio, De Tijdloze, Australië

• Frankrijk: het mysterie Crooner Radio • Canon van De Tijdloze wordt salontafelboek • Australië: nieuwe nationale producten op DAB+
Blad 2567: Radio Centraal, BNNVARA, Radio Riviera

Blad 2567: Radio Centraal, BNNVARA, Radio Riviera

• Radio Centraal viert 45 jaar • Nederland: BNNVARA vierde eeuwfeest • Frankrijk: het vergeten verhaal van Radio Riviera
Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!