RadioVisie

  • .
    .

JLB gaat soms naar zee – 88

Starstruck bij Jerney, feestje bij Peter

Foto’s bewaren. Ooit veilig in een sierlijke lijst achter glas – een passe-partout kader – , opgehangen aan de muur van de beste kamer, zodat iedereen die langskwam ze kon zien. Met het aantal foto’s die werden genomen wijzigde de manier van bijhouden. Van albums tot digitaal op diskettes/floppy’s. Tegenwoordig op de smartphone en bij uitbreiding in de cloud. Het gaat allemaal zo snel dat ik je misschien nog even moet helpen herinneren aan de tussenfase waarbij we gebruik maakten van een floppy disk drive of diskette-station. 

De laatste exemplaren werden alweer in 2011 door Sony geproduceerd. Met een giga probleem als resultaat…. Vind dezer dagen maar eens een computer die nog een passende ‘lezer’ aan boord heeft. Geen nood, oud- en helaas ook wijlen radiocollega Dirk Desmet, wachtte altijd om de hoek tot hij dat soort miseries mocht oplossen. Foto’s uit de vorige eeuw, bewaard op een verdwenen drager, opnieuw te voorschijn toveren bleek voor hem alweer geen probleem.

In mijn archieven steken nog stapels foto-cd’s. Een aantal zijn van fotogigant Spector. Alle exemplaren, netjes opgeborgen in een schoenendoos. Ik stof er af en toe enkele af. Bij de eerste is de datum een hele ruwe benadering. Het was ergens in de tweede helft van de jaren 90. Op uitnodiging van oud RadioVisie-redacteur en huidig directeur bij Mediahuis Radio B.V. in Nederland Herbert Visser, trok ik met die andere oud RadioVisie-medewerker Luc Van Braekel naar Bussum. Op bezoek bij Noordzee FM. 

8-inch, 5¼-inch, and 3½-inch floppy disks

Jerney en Peter

Ik ontmoette in de ‘Oude Hofstede’ één van mijn absolute jeugdidolen; Jerney Kaagman PR-manager van de zender waar voornamelijk het Nederlandse product gedraaid werd. Maar in de jaren 70 de ravissante zangeres van de uit Voorschoten afkomstige nederpopband Earth & Fire. Van pure emotie vergat ik Luc te vragen om een foto van ons samen te nemen. Op diezelfde dag zag ik de allereerste GPS in een auto. In de Volvo van Luc. Daar is trouwens ook mijn liefde voor het merk ontstaan. Intussen ben ik aan m’n derde ‘Zweed’ toe en woont Luc in de VS. Maar dat zijn andere verhalen. 

Ook bij de tweede foto-cd ontbreekt de exacte datum. De opnames werden gemaakt op het verjaardagsfeestje van ook al wijlen Peter van Dam in het najaar van 1997. Bij hem thuis… Mensen die zich menen te herkennen, mogen contact opnemen. Ik zou hen graag identificeren. Intussen pink ik in stilte een traan weg voor de tot nu toe nog steeds beste Vlaamse radiomaker ooit. En mocht je het daar niet mee eens zijn, dan misschien wel met deze gedachte: ‘Peter was een unieke persoonlijkheid’. Ze moesten de man gekloond hebben… (JLB)


1 Reactie
Inline feedback
Bekijk alle reacties
Ricky
Ricky
30 oktober 2024 - 17:15 17:15

Jean-Luc,

Wat Peter betreft, ik kan u maar gelijk geven.
Zijn stem, zijn komische noot enz, alles maakte hem uniek.
Jammer dat er geen kloon van bestaat.

Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!