RadioVisie

  • .
    .

Het Avondblad van 10 september 2018

Actueel Blad deejays pers VRT

Vandaag in het Avondblad van 10 september 2018:

Wordt u gezocht?

VRT is en blijft een sterk merk. Ooit wees een onderzoek uit dat heel wat jongeren de publieke omroep als één van hun voorkeurwerkgevers zien. Mocht dit ook bij u het geval zijn, dan is het volgende – misschien – een mogelijkheid. Tenminste als u gek bent van radio, copywriting, reclame en/of sounddesign? U bent creatief en u speelt speelt graag met woord, geluid en misschien wel met beeld en grafiek? Dan bestaat de kans dat u stage mag lopen bij de VRT-radiospotcel. U komt er in aanraking met alle VRT-merken en u wordt ondergedompeld in de wereld van radiovormgeving en -reclame. Uw kandidatuur stellen doet u hier. 

Boze oud-journalist

Jan Van Rompaey (77), inmiddels een éminence grise, die we àltijd – nog steeds dus – heel graag bezig hoorden op de radio én aan het werk zagen op televisie, schrijft nog iedere week trouw zijn column voor Het Nieuwsblad. U raadt het al; stukjes die we met veel genoegen lezen. Deze week nam hij het op voor de tv-kijkende medemens die straks zonder digitale ether-televisie van de VRT verder door het leven moet. Waaronder… hijzelf. Jan stelt zich de terechte vraag of de openbare omroep niet moreel verplicht is om z’n uitzendingen gratis ter beschikking te stellen? Om te eindigen: “Onze omroep wordt op die manier betaaltelevisie. Schandelijk!”. Nog niet gelezen? Haal die krant uit uw papierbak, leen ze van een buur of ga ze alsnog kopen. 

Minister Malheur

Vorig weekend was er een bierfestival op de Grote Markt in Brussel. De minister van media en radioman Peter Naessens waren ter plekke. Sven Gatz is een bierfan. Gentenaar Naessens is omnipresent in de Vlaamse showwereld. Niet vreemd voor iemand die de ‘Vlaamse Top  40’ en ‘Tiplijst’ doet op webradio Puurvlaams.be, waar hij tevens de promotie verzorgt van Vlaamse artiesten. Minister en presentator liepen elkaar tegen het lijf. Deze laatste deelde prompt zijn vreugde via sociale media. Wie, wie trakteert is onduidelijk. De minister komt wel eens negatief in het nieuws, een positieve noot mag dus ook wel eens. Dat hij een Malheur (Brouwerij De Landtsheer) aan ’t drinken was voor de foto, is een toeval. Uiteindelijk bewijst de opname vooral dat hij ook maar een gewoon iemand is, die op gewone plaatsen, met gewone dingen ontstresst.   


Spotlight
1 Reactie
Inline feedback
Bekijk alle reacties
marc
marc
10 september 2018 - 20:19 20:19

Zouden ze niet beter hoorspelen maken in die studio’s?
~~
“De VRT-radiospotcel maakt in opdracht van al onze radio- en tv-netten (Radio1, Radio 2, Klara, MNM, Studio Brussel, Eén, Canvas en Ketnet) elk jaar zo’n 2000 radiospots en nog veel meer radiovormgeving. Van uiterst gekke tot heel serieuze producties. Een flexibel en dynamisch team van zo’n 13 creatieve talenten is er elke dag mee bezig in 7 speciaal hiervoor ingerichte studio’s. Check radiospotcel.vrt.be of @VRTradiospotcel op Twitter voor meer informatie.”

Blad 2537: Radio Barbier, RTBF, DAB+ in Slovenië

Blad 2537: Radio Barbier, RTBF, DAB+ in Slovenië

• Radio Barbier opent vinylstudio • Wallonië: heibel om reclamedeal RTBF/France Télévisions • Twee nieuwe DAB+ netwerken gestart in Slovenië
Blad 2536: Marc Platel, Bjorn Verhoeven, TuneIn, BBC Radio 1

Blad 2536: Marc Platel, Bjorn Verhoeven, TuneIn, BBC Radio 1

• Oud-radiojournalist Marc Platel overleden • De unieke K3-zomer van Bjorn Verhoeven • VS: TuneIn integreert noodmeldingen • UK: Carlos Sainz verraste Greg James
Blad 2535: CIM ONE, VRR, YouGov, NRB

Blad 2535: CIM ONE, VRR, YouGov, NRB

• CIM ONE start op 1 januari • Vrije Radio Rumst tien dagen in de ether • VS: 13 procent luistert radio nog dagelijks • VS: religieuze omroepen manen FCC
Blad 2534: Klara, 80s80s, Chérie25, Bert Weiss

Blad 2534: Klara, 80s80s, Chérie25, Bert Weiss

• Klara’s Iedereen Klassiek onthult affiche • Duitsland: aanbesteding landelijk FM-net in Mecklenburg-Voor-Pommeren • Frankrijk: NRJ verkoopt laatste tv-station • VS: Bert Weiss stopt met The Bert Show
Blad 2533: SRG, DAB+ in Duitsland, AM-act

Blad 2533: SRG, DAB+ in Duitsland, AM-act

• Zwitserland: SRG zet themazenders in etalage • Duitsland: DAB+ maakt flinke sprong • VS: AM-act zal uitdovend worden
Blad 2532: Sélestat, MNM, RadioReport

Blad 2532: Sélestat, MNM, RadioReport

• Frankrijk: middengolfmasten Sélestat opgeblazen • MNM gaat "bloot" • Het vierde RadioReport van Hans
Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!