Pokerspel om Raad van Bestuur VRT
Ruim 140 prominenten, waaronder ex-journalisten, artiesten en politici, uiten in een open brief in De Standaard hun bezorgdheid over de samenstelling van de nieuwe raad van bestuur van de VRT. De Vlaamse regering stelt wellicht nog deze week die nieuwe raad van bestuur aan. De ondertekenaars vinden het onacceptabel dat Open VLD, Groen en PVDA geen vertegenwoordigers krijgen door de toepassing van het systeem-D’Hondt, dat zetels proportioneel verdeelt op basis van electorale sterkte. Ze noemen het een inbreuk op het Cultuurpact, dat stelt dat minderheden beschermd moeten worden, en schadelijk voor het pluralisme. De ondertekenaars roepen op om alle politieke fracties uit het Vlaams Parlement inspraak te geven in de raad. Vlaams Belang, dat drie zitjes krijgt, reageert fel en noemt de brief “hypocriet” en “selectieve verontwaardiging”. Fractieleider Chris Janssens herinnert dat er tijdens 2015-2020 geen protest was toen Vlaams Belang niet vertegenwoordigd was en wijst er op dat het systeem-D’Hondt proportioneel werkt en geen meerderheid versterkt.
UK: Zendmasten Droitwich erkend als erfgoed?
In Groot-Brittannië wordt een beschermingsprocedure opgestart voor de twee historische zendmasten van het Droitwich Transmitting Station in Worcestershire. Die worden momenteel nog gebruikt door de langegolfzender van BBC Radio 4, in combinatie met het zogenaamde Economy 7-signaal door de energiesector. De C20 Society (Twentieth Century Society), een nationale liefdadigheidsinstelling die campagne voert om het moderne architectonische en design erfgoed van Groot-Brittannië te beschermen, wil de masten als erfgoed laten beschermen vanwege hun architectonische, technologische en historische belang, “ondanks wijzigingen aan de bijbehorende gebouwen sinds de jaren 1930”. De in 1934 gebouwde masten speelden een cruciale rol in de geschiedenis van de Britse radio en de Tweede Wereldoorlog, waaronder het uitzenden van het BBC World Service, het storen van vijandelijke communicatie en het ondersteunen van de D-Day-landingen. Met een hoogte van 213 meter waren ze de hoogste structuren in het VK en zijn ze de oudste nog bestaande telecommasten van deze omvang. De uitzendingen vanaf Droitwich werden vorig jaar nog tijdelijk verlengd, tot juni 2025, maar zenderoperator Arqiva liet al laten weten dat verdere verlenging is uitgesloten. Meer nog, de zender “kan op elk moment de geest geven” bij gebrek aan onderdelen.
Nederland: een andere Kicken op de radio
Is Kicken terug op de radio? Een beetje toch, al gaat het dit keer om DJ Henri Kicken (foto: De Radiofabriek), de oudere broer van de bij radiofans beter bekende Patrick Kicken (ex-Veronica, radiocolumnist, podcaster). DJ Kicken, de oudste dus, is al sinds de jaren ’80 actief in discotheken in binnen- en buitenland en scoorde zelfs enkele Top 40-hits (o.a. Ain’t no Party Like an Alcoholic Party en Happy Together). Hij won meerdere Party Awards en is betrokken bij het 90’s Forever festival. Vanaf vrijdag 10 januari start DJ Henri Kicken met het programma Millennium Mix op GoodLIFE Radio. Wekelijks brengt hij op vrijdagavond de beste hits uit de jaren ’90 en ’00. GoodLIFE Radio is een Nederlandse internetradio die in oktober 2020 werd gelanceerd door De Radiofabriek (ook bekend van New Business Radio, Allsportsradio, Traffic Radio en ZTACK). Het online-radiostation biedt een breed lifestyle-aanbod met muziek, updates en thema’s als gezondheid, persoonlijke ontwikkeling en entertainment.
De bescherming als erfgoed van de zendersite Droitwich zou fantastisch nieuws zijn. Een soortgelijk statuut voor de zendersite van Wavre zou ik ook toejuichen.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Zendstation_Waver
Buiten enkele “short wave curtain antennas” is alles al lang afgebroken in Wavre. Had inderdaad fantastisch geweest. Maar hier breken ze liever alles af om de grond te verkopen.
Sinds 2020 komt hij ook voorbij in At The Club op vrijdagavond bij KL85. Momenteel maandelijks, At The Club biedt de DJ de kans om ziJn eigen setje te presenteren op vrijdagavond ergens tussen 20 en 24u. At The Club – internet radio KL85