Peter Van de Veire niet welkom in Keerbergen?
Bij HLN lees je dit weekend een uitgebreide reportage over de online radio Hitradio Keerbergen. Pieter Boets (33) maakte, ondanks autisme en het Tourette-syndroom, zijn droom waar met dit station. Hij biedt er niet alleen zichzelf, maar ook nog een tiental andere radiomakers met een beperking een plek achter de microfoon. De zender, ooit gestart als Sterrenradio, heeft een diverse groep vrijwilligers, waaronder DJ Wheelz, die vanuit een rolstoel draait, en Rafael Rodriguez, die naast autisme en Tourette ook ADD heeft. Pieter begon zijn radiocarrière bij Radio Venus en ontdekte dat radio maken therapeutisch voor hem werkte. Hitradio Keerbergen heeft soms tot twintig luisteraars tegelijk via de website en app. Pieter is ook vastbesloten de zender voort te zetten, ondanks de uitdagingen en technische haperingen. In het belang van inclusie in de media. Iedereen krijgt er een kans. “Behalve Peter Van de Veire. Zijn prietpraat zou op Hitradio Keerbergen niet waar zijn.” Al kan die laatste uitspraak misschien ook gewoon een sollicitatie zijn naar wat extra aandacht via Radio2? Abonnees van HLN kunnen de reportage hier lezen.
Nog één keer Piet Keizer
Een andere ‘longread’ van HLN die ons wat was ontgaan, maar die alsnog aandacht verdient, is het ‘Levensverhaal van Piet Keizer‘, alias Freddy Jorus, die begin deze maand onverwacht overleed op 69-jarige leeftijd. HLN-journalist Philippe Truyts liet zich hiervoor op een Antwerps terrasje uitgebreid van legendarische verhalen voorzien door drie medepioniers van het eerste (Antwerpse) uur, Serge Hadermann, Guy Van Antwerpen en Bob Mertens. Zij herinneren onder meer hoe Keizer nieuwe medewerkers geblinddoekt binnenbracht, hoe hij een kokertje met geld op Linkeroever begroef, wat een massa mensen met schoppen aantrok. Serge vertelt ook hoe de humor van Piet zelfs in de rechtbank naar voren kwam. Guy herinnert aan de hilarische acties en wereldrecords, zoals de stoelendans op de Groenplaats. Kortom, een hele brok radionostalgie die nooit meer terugkomt.
Duizendste Wonderjaren bij Jess FM
Bij de Menense lokale radio Jess FM werd vorige zondag de duizendste aflevering uitgezonden van De Wonderjaren, al twintig jaar zowat de lokale tegenhanger van De Pré Historie van Radio2. Het zondagochtendprogramma met muziek uit de jaren ’60 en ’70 is met voorsprong het populairste programma bij Jess FM. De duizendste uitzending werd dan ook gevierd met een feestelijke live-ontbijteditie in restaurant Lord of the Wings in Menen met optredens van Lindy V, Fabrizio Zeva en David Calbo. De tachtig beschikbare plekjes waren bliksemsnel uitverkocht.