NRJ en TikTok lanceren Radio NRJ TikTok
In Noord-Amerika heeft SiriusXM al enkele jaren zijn TikTok Radio, een samenwerking tussen de Amerikaanse satellietradio en ByteDance, het Chinese bedrijf achter sociale media-app. Zopas heeft het Franse NRJ hiervan een soort Europese tegenhanger gelanceerd. Radio NRJ TikTok is een gezamenlijk digitaal online radiostation van NRJ en TikTok (ByteDance). Je hebt er gratis toegang tot de TikTok Music Charts, dat is de Top 50 van Frankrijk. NRJ en TikTok werkten al eerder samen in het kader van de NRJ Music Awards. Het nieuwe product is sinds enkele dagen alvast beschikbaar in Frankrijk, België, Duitsland en Oostenrijk. Andere landen volgen later. In België vind je de nieuwe stream via Radioplayer.
Nederland: Pim Fortuyn herleeft via AI
22 jaar na zijn dood, op 6 mei 2002, krijgt de vermoorde Nederlandse politicus Pim Fortuyn een nieuwe stem. Zijn boeken worden nu ingesproken door een via AI-gesimuleerde stem van Fortuyn zelf. Die werd getraind op basis van bestaande audiofragmenten. Het project is een samenwerking tussen Vesper Publishing, dat de rechten heeft van de vier boeken van Fortuyn en de Nederlandse tech-startup XS2Content. De familie Fortuyn is nauw betrokken bij het project en geeft haar goedkeuring. Een crowdfundingcampagne is gelanceerd om 20.000 euro op te halen om de AI-stem te trainen en de audioboeken te produceren. Een staaltje is al te horen in bijgevoegd filmpje. “Dit is een unieke kans om Fortuyns werk op een nieuwe manier met een breed publiek te delen”, zegt uitgever Jonathan Ursem. De audioboeken zullen later dit jaar verschijnen.
Eerste Franse vrouw op de radio was Belgisch
Op de heemkundige website ‘Les Radios au Temps de la TSF’ verscheen een boeiend artikel over de van oorsprong Belgische Lola Robert. Haar leven leest als een filmscenario. Ze werd in 1900 in Brussel geboren als Joséphine Hombrouckx. Lola brak door toen ze in 1935 als eerste vrouwelijke stem aan de slag mocht bij het populaire radiostation Poste Parisien. Haar man was een jaar eerder gestorven, waardoor ze zelf op zoek moest naar een inkomen. Lola las nieuws, besprak films, en presenteerde een kinderprogramma waarin ze zelfgeschreven verhalen voorlas. Haar populariteit groeide nog meer in 1938 met het programma “Courrier du Cœur,” waarin ze luisteraars advies gaf over liefdeszaken. Haar warme, flexibele stem, met een vleugje sex-appeal, werd gewaardeerd door luisteraars en critici. Een vooraanstaande vrouwenclub bekroonde Lola tot “de meest harmonieuze stem van Frankrijk”. Na de Duitse invasie werkte ze echter ook kort voor Radio Paris, het station van de Duitse bezetter, en die daad van collaboratie achtervolgde haar nog jaren. Ze verhuisde naar Argentinië, waar ze een van de Franse stemmen werd bij het Servicio Internacional Radiofónico Argentino (SIRA). In 1953 keerde ze terug en presenteerde ze tot 1962 verschillende programma’s op Radio Monte Carlo. Lola Robert overleed in 1966 in Monaco. Helaas zijn er van haar, voor zover bekend, geen opnames bewaard.
Info radio apollo heeft nieuwe studio ( info website rtv )