AI Radio Player: nog meer software om AI-radio te maken
Er duiken meer nieuwe spelers op die professionele software ontwikkelen om artificiële intelligentie in de radio te integreren. Een voorlopig nog mysterieuze nieuwkomer, blijkbaar van Zweedse origine, is AI Radio Player. De website bestaat momenteel enkel uit een demo-video, al oogt die wel veelbelovend. De demo werd gemaakt in functie van de komende NAB Show in Las Vegas (van 13 tot 17 april). Opmerkelijk is alvast dat hier gekozen werd voor een integratie in Omniplayer, een playout-systeem dat vooral wordt gebruikt door de grote radiospelers in de Benelux maar daarbuiten weinig of geen grote klanten heeft. Volgens de demo werkt het systeem ook met andere playout-systemen, maar daar zijn geen details over. Voorlopig werkt de software enkel met Amerikaans en Brits Engels. Duits, Spaans, Zweeds én Nederlands zouden er snel aankomen. Voor de rest kun je je enkel inschrijven op een wachtlijst. De ontwikkelaars hebben ook een werkende demostream op AI Radio One met als AI-dj ene Ava Summers. Beide domeinnamen zijn pas sinds augustus vorig jaar geregistreerd, maar ze werden geparkeerd bij een provider, waardoor de feitelijke eigenaars niet te traceren zijn.
VS: Alweer radiogroep in de financiële penarie
In de Verenigde Staten heeft deze week alweer een radiogroep bescherming tegen faillissement – het zogenaamde Chapter 11 – moeten zoeken. Het gaat om het High Plains Radio Network (HPRN). Het in Vernon, Texas gevestigde bedrijf exploiteert 18 stations in Texas, 14 in Arkansas, één in New Mexico, één in Colorado, vier in Oklahoma en twee in Mississippi. Een derde van die stations zou naar verluidt al langere tijd uit de lucht zijn. De FCC trok eerder deze maand de licenties voor KICA-AM en KICA-FM in omdat beide stations meer dan een jaar stil lagen. KICA verloor in 2022 de huurcontracten voor zijn zendmasten. In juli vorig jaar was er sprake van de verkoop van elf radiostations en twee FM-translators (steunzenders) in Arkansas en Mississippi van HPRN aan Broadcast Industry Group van Jay en Devon Brentlinger. Later bleek dat de deal voor ongeveer 3 miljoen dollar was afgeblazen. Ook in 2020 was er al een mislukte poging om dezelfde stations aan dezelfde bieder te verkopen. Details over het Chapter 11 van HPRN zijn er nog niet. Er zou sprake zijn van 50 tot 100 schuldeisers.
FM Goud’s 30+ fuif breekt record
Vorige zaterdag lokte de 30+ fuif van FM Goud meer dan duizend bezoekers naar ’t Poorthuis in Peer. Zelden trok het evenement meer volk de afgelopen 28 jaar. De 30+ fuif is een begrip in Peer en was inmiddels al aan haar 28ste editie toe. Het was de derde editie onder de vlag van radiozender FM Goud. Het lijkt intussen wel alsof 30+ fuiven populairder dan ooit zijn. “We voelden vooraf aan alles dat er veel ‘fuzz’ was rond de fuif”, vertelt een tevreden radiobaas Michel Vanderfeesten. “We hoopten op minstens 600 bezoekers. Uiteindelijk werden het er net iets meer dan duizend. Daar kunnen we alleen maar blij om zijn. We zijn fier dat we dit Peers monument levend kunnen houden en zijn er zeker van dat het nog een mooie en lange toekomst heeft.”