Lilly the Pink (10) gaat radiomaken
Ook op de radio valt de appel soms niet ver van de boom. Bij de West-Vlaamse vrouwenzender PINK! mag Lilly, de 10-jarige dochter van radiobaas Lennart Creël, binnenkort op woensdagmiddag tussen 14 en 16 uur een eigen programma maken. Lilly liep al op zeer jonge leeftijd met papa Lennart rond in menig radiostudio en dat voedde haar interesse. Lennart was trouwens zelf ook amper 10 jaar toen hij voor de eerste keer radio mocht maken. Sindsdien maakte hij carrière via HitFM, ClubFM, Roxx, BNL en Business AM.
Vlaamse Regulator heeft extra aandacht voor Nostalgie+
Zouden ze bij de Vlaamse Regulator voor de Media gewoon graag naar Nostalgie+ luisteren? Volgens de VRM-pagina ‘monitoring van radio-uitzendingen‘ werden de uitzendingen van dit station in de afgelopen zes weken, al vijf volle dagen gemonitord. Dat is best heel veel naar VRM-normen. Ter vergelijking: de andere twee netwerkradio’s – TOPradio en Stadsradio Vlaanderen – worden maandelijks gemiddeld zo’n twee halve dagen gemonitord. Uiteraard heeft die extra aandacht voor Nostalgie+ alles te maken met het onderzoek naar de vraag of het station conform werkt met de erkenningsvoorwaarden van netwerk 1. Ter herinnering: sinds eind september is Nostalgie+ de vervanger van NRJ op de FM-frequenties van netwerkradio 1. Waarom dit wettelijk gezien wellicht niet helemaal zuiver op de graat is, deden we u eind september al uitgebreid uit de doeken.
Podcast: de invloed van radio en tv op onze taal
Tot slot nog een luistertip: een Nederlandse podcast over uitdrukkingen die onze Nederlandse taal ingeslopen zijn, en die eigenlijk afkomstig zijn van tv, radio, zelfs van reclamefilmpjes. Woorden en uitdrukkingen als asjemenou, doemdenken, popie jopie, computer says no of even Apeldoorn bellen, maar ook ‘Don’t mention the war’ uit Fawlty Towers, of de Postbus 51-boodschap ‘Drank maakt meer kapot dan je lief is’. Er is heel veel uit Nederland – ze waren daar veel vroeger met commercials op radio & tv – , en je moet al enkele jaartjes op je teller hebben staan om je alles nog te herinneren. Maar wel een heel leuke podcast om naar te luisteren! Klik hier voor ‘Jemig de podcast’. (HVG)