RadioVisie

  • .
    .

Blad 181: DAB+, cijfers en een blote Klara

Actueel Blad dab+ pers VRT

Geen spoedeisendheid in procedure om DAB+ kavel 5A/5D

In het beroep over de toewijzing van de DAB+ kavel 5A/5D aan Norkring heeft de Raad van State de spoedeisendheid afgewezen. Zo blijkt uit een arrest dat vandaag online werd geplaatst. Het beroep werd ingesteld door de Nederlandse operator Broadcast Partners, één van de twee andere kandidaten voor deze kavel, en is gericht tegen de Vlaamse Regulator voor de Media. Op zich is dit arrest geen verrassing, want spoedeisendheid wordt in dit soort procedures slechts heel uitzonderlijk toegestaan. De procedure zal nu verder ten gronde worden gevoerd, met Norkring als tussenkomende partij.

Veel cijfers, ook Belgische

Het Reuters Institute Digital News Report 2019 is verschenen. Dat is een wereldwijd onderzoek naar de nieuwsconsumptie in allerlei landen. Het is gewoontegetrouw een heel lijvig rapport geworden (153 pagina’s). Ook België, netjes opgesplitst in een Nederlandstalig en een Franstalig deel, komt redelijk uitgebreid aan bod (vanaf pagina 72). Voor ons land werd het onderzoek uitgevoerd door de Vrije Universiteit van Brussel (VUB). Alles wat maar enigszins media ademt werd opgenomen; print, radio, televisie, internet, social media, podcasts… Vooral interessant is het om de Belgische cijfers (onderling tussen de deelstaten) te vergelijken met die van onze buurlanden, waarna u zelf uw conclusies kan trekken. Dit meer dan interessante document kan u hier bekijken/downloaden. (IK)

Een blote Klara is teveel gevraagd in 2019

Dat Klara deze week een reeks uitzendt over het iconische Woodstock festival, wist u. U las het bij ons, hoorde het op de radio, zag het op televisie of op social media. In de vierdelige reeks (nog tot en met morgen donderdag) gaan Lies Steppe en Geert Buelens dieper in op de festivalcultuur van de jaren zestig. De periode van seks, drugs en fantastische muziek. Maar ook eentje van een nieuwe cultuur, eentje om zoveel mogelijk kleren uit te trekken op festivals. Om dit en de sfeer van weleer helemaal precies voor te stellen zette Klara op haar Facebook-pagina een heel apart filmpje online met beelden die anno 2019 gecensureerd zijn. In de radioreeks worden blote en andere woorden, gelukkig (nog) niet weggebiept. (TB)


Blad 2574: Matthias Holtmann, Ster, Alitu, Édouard Branly

Blad 2574: Matthias Holtmann, Ster, Alitu, Édouard Branly

• Duitsland: Matthias Holtmann overleden • Vlaamse reclame op Nederlandse NPO-tv? • Podcasters doen het vooral voor de passie • Geen Marconi zonder Branly
Blad 2573: Kees Borrell, Mediahuis, Szabad Európa

Blad 2573: Kees Borrell, Mediahuis, Szabad Európa

• Kees Borrell is niet meer • Mediahuis-kranten kregen Luister-knop • VS trekt stekker uit Hongaarse tegenstem
Blad 2572: Joe, bel RTL, Dorien Matthijs, BRUZZ, Oorkondes

Blad 2572: Joe, bel RTL, Dorien Matthijs, BRUZZ, Oorkondes

• JOE en bel RTL openden kerstkanaal • Dorien is nieuwe dj bij Qmusic • Ontslagen bij BRUZZ • Oorkondes: Vlaamse podcastprijzen uitgereikt
Blad 2571: RTV Noord, Caroline North, Billboard, Spotify

Blad 2571: RTV Noord, Caroline North, Billboard, Spotify

• Nederland: RTV Noord getroffen door hackers • UK: Caroline North ook op de Kanaaleilanden • VS: Billboard weert (te) oude liedjes • VS: Doet Spotify aan ‘payola’?
Blad 2570: DAB+ in Luxemburg, Michiel Koudstaal, Rick Dees

Blad 2570: DAB+ in Luxemburg, Michiel Koudstaal, Rick Dees

• Luxemburg: landelijke DAB+ gestart met testuitzendingen • Nederland: ere-award voor overleden Michiel Koudstaal • VS: leuke babbel met Rick Dees
Blad 2569: Radio Zuidrand, JOE, 192TV, BNR

Blad 2569: Radio Zuidrand, JOE, 192TV, BNR

• Radio Zuidrand laat scholieren radio ontdekken • Cleymans & Van Geel starten radioshow bij JOE • Nederland: geen oude Top 40’s meer bij 192TV • Nederland: BNR Dutch Podcast
Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!