RadioVisie

  • .
    .

‘Allrounder’ Elias Smekens bij Nostalgie

Elias Smekens is terug bij Nostalgie, dat werd eerder deze week reeds bekend toen de commerciële zender z’n plannen voor de komende vakantiemaanden de wereld instuurde. Vanop de dijk in Nieuwpoort gaat hij in duo met Fleur Brusselmans het programma ‘Festival Fever’ presenteren. Met live muziek, tips én nieuws over de festivalzomer 2023. Vanaf 15 juli aanstaande op zaterdag en zondag.

Smekens is een allrounder. Bekend als gezicht van de Antwerpse Nederlandstalige band Paljaz, en naast herkenbaar vanwege zijn radiostem, ook die van de vele (tv)commercials. Hij was één van de vaste stemmen voor de programmatrailers op Eén en reportages voor het magazine 1000 zonnen. In 2013 stapte hij over naar de Vlaamse Media Maatschappij (Medialaan) om er de vaste huisstem van VTM te worden. Sinds 2020 doet hij ditzelfde werk voor VIER.

Al blijft radio als een rode draad doorheen zijn hele carrière lopen. Hij zat voor het eerst op zijn twaalfde achter de microfoon. Hij is er nu vijfendertig. Eerst bij Radio Centraal, vervolgens bij O Radio, Radio Donna, MNM, Qmusic, NRJ en Nostalgie. Staat allemaal mooi op een CV.

Waarna het even wat stiller werd in de ether. Een gevolg van z’n vele opdrachten voor televisie en het succes van zijn band, waarmee hij een cd opnam. Het radiovirus behoort echter tot de categorie ‘chronisch’. Smekens weet dat nu ook helemaal zeker. Straks gaat hij ieder weekend tussen 16:00 en 19:00 uur, samen met Fleur Brusselmans alles ontrafelen wat zich op de vele festivalvelden afspeelt. 

En omdat ook muziek nooit weg is uit het leven van Smekens, gaat hij in het programma tegelijk op zoek naar een zingend talent dat op zaterdag 5 augustus, samen met de gelegenheidsgroep Nostalgie All Stars, de tweede dag van het eigen Beachfestival mag openen. (BVP)


Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!