RadioVisie

  • .
    .

Blad 398: radioreclame, licenties, Veronica

Actueel Blad Nederland podcast reclame USA

Een podcast over de do’s-and-don’ts in radioreclame

Een podcast over radioreclame, dat is waar DPG Media Advertising mee uitpakt in de vorm van ‘De Wet van Eustachius’. Er wordt in uitgelegd hoe merken audio beter kunnen gebruiken om via het gehoor binnen te dringen, emoties te bespelen en de weg naar het hart van de consument te vinden. Het doelpubliek zijn de marketeers, kwestie van hen te overtuigen van de kracht van goede audio als essentieel onderdeel in een crossmediale aanpak. De podcast bestaat uit acht afleveringen met telkens één thema. De eerste twee afleveringen, ‘De Merkenversterker’ en ‘Het Geestes-oor’, staan sinds gisteren online en gaan dieper in op audio als merkenbouwer en als het ‘theatre of the mind’. De podcast is te beluisteren via Spotify, Google Podcast en Apple Podcasts.

Een Amerikaanse radiolicentie kopen voor 750 dollar?

In de VS is het verhandelen van radiolicenties al decennia een zeer lucratief handeltje. De bedragen lopen er meestal in de miljoenen dollars. Dat heeft vooral te maken met het feit dat in het hele land zowat alle plekjes in de ether, die toegewezen zijn aan commerciële radio, al lang bezet zijn. De laatste veiling van radiolicenties door de FCC dateert intussen al van juli 2015. Maar diezelfde Federal Communications Commission heeft nu aangekondigd dat ze vanaf 28 april 130 FM-licenties gaan veilen, verspreid over 30 staten. Daar zijn slechts weinig grote of middelgrote markten bij. Sacramento is met een half miljoen inwoners verreweg de grootste stad op de lijst. Het startbod hier bedraagt 100.000 dollar. Al kun je ook licenties op de kop tikken vanaf 750 dollar in plekjes als Yakutat (Arkansas, 662 inwoners), Essex (Californië, 89 inwoners) en Wamsutter (Wyoming, 451 inwoners). Om deel te mogen nemen moeten geïnteresseerden zich voor 11 februari aanmelden en moeten ze tegen 20 maart ook een voorschot storten.

Veronica Inside wint Gouden RadioRing

Veronica Inside won gisteravond de Gouden RadioRing. De Veronica-middagshow van Wilfred Genee, die pas een jaar geleden van start ging, is bekroond tot beste Nederlandse radioprogramma van het afgelopen jaar. Deze publieksprijs werd uitgereikt aan presentator Wilfred Genee, sidekicks Rick Romijn en Niels van Baarlen en nieuwslezeres Celine Huijsmans tijdens het Gouden RadioRing Gala. Iedere middag worden in Veronica Inside de actualiteiten van de dag besproken en het laatste sportnieuws doorgenomen. Wilfred Genee presenteert het programma iedere maandag tot en met donderdag van 16.00 uur tot 18.00 uur met sidekicks Niels van Baarlen en Rick Romijn en nieuwslezeres Celine Huijsmans. Op vrijdagmiddag presenteert Jan Joost van Gangelen het programma.


Blad 2574: Matthias Holtmann, Ster, Alitu, Édouard Branly

Blad 2574: Matthias Holtmann, Ster, Alitu, Édouard Branly

• Duitsland: Matthias Holtmann overleden • Vlaamse reclame op Nederlandse NPO-tv? • Podcasters doen het vooral voor de passie • Geen Marconi zonder Branly
Blad 2573: Kees Borrell, Mediahuis, Szabad Európa

Blad 2573: Kees Borrell, Mediahuis, Szabad Európa

• Kees Borrell is niet meer • Mediahuis-kranten kregen Luister-knop • VS trekt stekker uit Hongaarse tegenstem
Blad 2572: Joe, bel RTL, Dorien Matthijs, BRUZZ, Oorkondes

Blad 2572: Joe, bel RTL, Dorien Matthijs, BRUZZ, Oorkondes

• JOE en bel RTL openden kerstkanaal • Dorien is nieuwe dj bij Qmusic • Ontslagen bij BRUZZ • Oorkondes: Vlaamse podcastprijzen uitgereikt
Blad 2571: RTV Noord, Caroline North, Billboard, Spotify

Blad 2571: RTV Noord, Caroline North, Billboard, Spotify

• Nederland: RTV Noord getroffen door hackers • UK: Caroline North ook op de Kanaaleilanden • VS: Billboard weert (te) oude liedjes • VS: Doet Spotify aan ‘payola’?
Blad 2570: DAB+ in Luxemburg, Michiel Koudstaal, Rick Dees

Blad 2570: DAB+ in Luxemburg, Michiel Koudstaal, Rick Dees

• Luxemburg: landelijke DAB+ gestart met testuitzendingen • Nederland: ere-award voor overleden Michiel Koudstaal • VS: leuke babbel met Rick Dees
Blad 2569: Radio Zuidrand, JOE, 192TV, BNR

Blad 2569: Radio Zuidrand, JOE, 192TV, BNR

• Radio Zuidrand laat scholieren radio ontdekken • Cleymans & Van Geel starten radioshow bij JOE • Nederland: geen oude Top 40’s meer bij 192TV • Nederland: BNR Dutch Podcast
Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!