RadioVisie

  • .
    .

Blad 2233: LRL, BOO, Wi-Fi, Android Automotive

Actueel Blad lokale radio software techniek

Limburg: LRL en BOO gaan ‘strategisch’ samenwerken

LRL en BOO, twee lokale radiozenders in Zuidoost Limburg en de Maaskant, kondigen een strategische samenwerking aan “om de continuïteit van lokaal en regionaal gerichte radioprogramma’s te waarborgen”. Beide zenders behouden hun eigen merkidentiteit en blijven opereren vanuit hun respectieve locaties: LRL in Lanaken en BOO in Bilzen. “De samenwerking biedt nieuwe kansen voor adverteerders om effectiever hun doelgroep te bereiken en versterkt het aanbod van hoogwaardige lokale content via FM en DAB+”, aldus de radiostations. De samenwerking zal bestaan uit het delen van middelen en expertise. Beide zenders willen zich blijven inzetten voor lokale cultuur en tradities met programma’s die relevant zijn voor hun gemeenschappen. De samenwerking stelt hen in staat flexibeler in te spelen op de behoeften van hun luisteraars, aldus het persbericht.

Wi-Fi is 25 jaar jong

Het ging wat onopgemerkt voorbij, maar Wi-Fi vierde zondag zijn 25-jarig bestaan. Wi-Fi werd namelijk officieel gelanceerd op 15 september 1999. Wi-Fi? Het is geen radio, maar het is natuurlijk wel een radiotechnologie. Meer nog: ook voor het medium radio zorgde de doorbraak van Wi-Fi voor ingrijpende veranderingen. Wi-Fi kreeg vorm toen een groep bedrijven samenwerkte om te garanderen dat draadloze apparaten onderling compatibel zouden worden. De technologie was het resultaat van een brede industriële samenwerking en werd dus niet door één persoon of organisatie uitgevonden. Een cruciale rol speelde Vic Hayes, die leiding gaf aan een internationaal comité dat de technische standaard Wi-Fi (IEEE 802.11b) ontwikkelde. Ondanks veel mythes, zoals de bewering dat Australische wetenschappers het uitvonden, was Wi-Fi het resultaat van vele verschillende innovaties. De Wi-Fi Alliance, opgericht door zes bedrijven, zorgde ervoor dat apparaten effectief konden communiceren. Wi-Fi maakte in die kwarteeuw al veel verbeteringen door en werd wereldwijd een essentiële standaard met een enorme impact op ons alledaagse leven. Er zijn zelfs plannen voor Wi-Fi-hotspots op de maan.

Android Automotive geeft volledige ondersteuning aan DAB+

Android 15 voor (het in-car systeem) Android Automotive werd zopas voorgesteld. Een belangrijke opsteker voor de wereldwijde radiosector is dat Google eindelijk ook volledige ondersteuning geeft voor de en DAB+- en (de Amerikaanse) HD-radiosystemen, wat voor OEM’s en autofabrikanten de integratie vergemakkelijkt. De nieuwe Android-versie is specifiek ontworpen om als het hoofdbesturingssysteem in auto’s te fungeren, los van Android Auto. Een belangrijke toevoeging is een homescreen-dock, vergelijkbaar met Android Auto, waar gebruikers favorieten kunnen vastpinnen voor snelle toegang. Daarnaast krijgt het systeem een verbeterde schermvergrendeling en Ambient View, mits autofabrikanten een screensaver implementeren. Ook worden de Bluetooth-functionaliteiten uitgebreid, waardoor het mogelijk wordt om koptelefoons en oordopjes te koppelen. Voorts is er een nieuwe optie voor het kiezen van audio-uitvoerapparaten, zodat gebruikers geluid via externe apparaten kunnen afspelen. Andere updates zijn verbeterde informatie over dataplannen, een Wi-Fi-hotspot die tijdens elke rit kan worden geactiveerd, en betere compatibiliteit met apps van derden. Het is nog onduidelijk hoe snel deze functies beschikbaar zullen zijn in bestaande voertuigen, omdat dit verschilt per autofabrikant.


Blad 2573: Kees Borrell, Mediahuis, Szabad Európa

Blad 2573: Kees Borrell, Mediahuis, Szabad Európa

• Kees Borrell is niet meer • Mediahuis-kranten kregen Luister-knop • VS trekt stekker uit Hongaarse tegenstem
Blad 2572: Joe, bel RTL, Dorien Matthijs, BRUZZ, Oorkondes

Blad 2572: Joe, bel RTL, Dorien Matthijs, BRUZZ, Oorkondes

• JOE en bel RTL openden kerstkanaal • Dorien is nieuwe dj bij Qmusic • Ontslagen bij BRUZZ • Oorkondes: Vlaamse podcastprijzen uitgereikt
Blad 2571: RTV Noord, Caroline North, Billboard, Spotify

Blad 2571: RTV Noord, Caroline North, Billboard, Spotify

• Nederland: RTV Noord getroffen door hackers • UK: Caroline North ook op de Kanaaleilanden • VS: Billboard weert (te) oude liedjes • VS: Doet Spotify aan ‘payola’?
Blad 2570: DAB+ in Luxemburg, Michiel Koudstaal, Rick Dees

Blad 2570: DAB+ in Luxemburg, Michiel Koudstaal, Rick Dees

• Luxemburg: landelijke DAB+ gestart met testuitzendingen • Nederland: ere-award voor overleden Michiel Koudstaal • VS: leuke babbel met Rick Dees
Blad 2569: Radio Zuidrand, JOE, 192TV, BNR

Blad 2569: Radio Zuidrand, JOE, 192TV, BNR

• Radio Zuidrand laat scholieren radio ontdekken • Cleymans & Van Geel starten radioshow bij JOE • Nederland: geen oude Top 40’s meer bij 192TV • Nederland: BNR Dutch Podcast
Blad 2568: Crooner Radio, De Tijdloze, Australië

Blad 2568: Crooner Radio, De Tijdloze, Australië

• Frankrijk: het mysterie Crooner Radio • Canon van De Tijdloze wordt salontafelboek • Australië: nieuwe nationale producten op DAB+
Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!