Guy De Pré werd 70
Guy De Pré vierde vrijdag zijn 70ste verjaardag. Guy mag dan al enkele jaren de oudste nog actieve radiomaker zijn op een landelijke Vlaamse radiozender, er komt gelukkig nog lang geen sleet op zijn stem en kwaliteiten. Op zijn Facebook plaatste hij een foto (boven) dat hij zijn verjaardag vierde in een restaurant met grote speeltuin voor zijn kleinkinderen Mauro en Nena. Oud-journalist Ronny De Schepper haalde voor Guy’s verjaardag op zijn blog een stukje uit 1985 uit de kast uit de toenmalige Rode Vaan, waarin hij het heeft over Funky Town. Dat was van 1981 tot 1990 de Vlaamse tegenhanger van de Nederlandse Soulshow van Ferry Maat, al was Funky Town in feite afgekeken van het funkprogramma op de Franstalige Radio Cité. Het idee voor Funky Town kwam oorspronkelijk van Ivan Hermans, een toenmalige stagiair bij Omroep Brabant die intensief bezig was met zwarte dansmuziek. Producer Wim Mertens pikte het op en stelde een team samen met Annemie Coppieters, Gust De Meyer en Guy De Pré. Het wekelijke programma van drie uur en veertig minuten, uitsluitend gewijd aan zwarte en heel sporadisch ook blanke dansmuziek, lokte volgens de Rode Vaan aanvankelijk nogal wat protest uit. De Pré bleek zich echter van geen kwaad bewust. Over Funky Town bestaat trouwens ook een vrijwel allesomvattende historische blog van Gust De Meyer.
UK: radioprogramma’s voorbereiden met AI
Radio Prep, een handige Britse radiotool waarmee je alle facetten van je radioprogramma’s kunt voorbereiden, kreeg een volledige make over. Het is voortaan beschikbaar als online software waarbij ook geavanceerde AI werd ingebouwd. Radio Prep bestaat als software al sinds 2006 en het won een jaar later al de Radio Academy Award van BBC Radio 1. Het was en is nog steeds het geesteskind van Matt James, een Brit met 25 jaar ervaring bij Global Radio, Disney en Nichelodeon. In de nieuwste versie wordt AI gebruikt om presentatoren en producers te helpen bij onder meer het genereren van gespreksonderwerpen en het opzoeken van muziek. Wat het allemaal kan en hoe het werkt – weliswaar enkel in het Engels – dat kun je bekijken in een instructievideo op de website. Radio Prep kan gratis worden gebruikt, maar er zijn ook formules als premium service.
Sergio zoekt de irritatiegrens op
De opmerkelijkste Vlaamse radiospot de laatste tijd? Eentje die bij de luisteraar de ‘irritatiegrens’ opzoekt? Wat dacht u van de ‘Immoscoop man’? Het gaat om een merkcampagne voor het vastgoedplatform met als doel de merkbekendheid te verhogen en de modale burger duidelijk te maken dat een ‘immoscoop only’-pand exclusief op immoscoop.be prijkt, nog voor het op de andere immosites staat. De campagne werd bedacht door Famous Grey en die besliste volop in te zetten op radio. Voor deze oorwurm werd one-hit wonder Scatman John vanonder het jaren ’90-stof gehaald. De enige echte Sergio Quisquater kroop voor beide spotjes in de rol van Scatman.
Dus toch “Immoscoop MAN“. Dan had ik die “MAN” toch goed gehoord!
Kon het niet goed plaatsen.
Inderdaad. Nu herken ik de stem van Sergio Quisquater. De andere stem die zingt, is wel beter.Toch redelijk irritant, maar blijft wel helemaal hangen.
Het is ook veel beter dan die slechte musical act van welk waspoeder is het nu weer? “D…h”? Helemaal heel irritant!