We brachten eerder al bijdrages over de vele zomerse uitstappen van de VRT-radio’s. Daar gaan we je niet nog eens mee indoctrineren. Maar er valt nog meer aan weetjes te rapen in de VRT-planning. Zo trekt MNM naar Brussel en Bredene, gaat Radio 1 Arno huldigen en mag Sharon Slegers bij Radio2 twee maand lang de ochtend verzorgen.
MNM op het Muntplein
MNM pakt deze zomer uit met een mix van feestelijke ochtendshows, dj-sets en podcasts. Te beginnen op 3 juli in Brussel. Tot en met 20 juli maakt de jongerenzender er live radio vanop het Muntplein.
Van maandag 24 juli tot en met zondag 13 augustus trekt men vervolgens naar de zeedijk van Bredene voor ‘MNM Summertime’, telkens van 12:00 tot 20:00 uur. Daarvóór laat MNM de luisteraars nog meefeesten met Tomorrowland in Boom.
In juli en augustus neemt Manu Van Acker samen met Charlotte Sieben (foto boven) de MNM Ochtendshow voor zijn rekening. DJ’s Cato Peeters, Esther Nwanu en Jaël Ost gaan als de MNM Summer Squad naar de luisteraars toe en brengen ter plaatse verslag uit. Van de leukste festivals tot de gezelligste zomerbars.
Er komt ook een vierde seizoen aan van ‘Lotte gaat diep!’ DJ en seksuologe Lotte Vanwezemael praat opnieuw met bekende Vlamingen over liefde, relaties en seks. Met onder andere Herman Brusselmans, Sam De Bruyn, Jaël Ost, Lieven Scheire en Eva De Roo. Vanaf 26 juni een hele zomer lang op VRT MAX.
Radio2: Siska, Niels, Sharon en Karolien
Siska Schoeters en Niels Destadsbader trappen de zomer van Radio2 af en presenteren de eerste week van juli tussen 9 en 12 uur ‘Radio2 Zomerhit’. Ze blikken vooruit op de start en nemen de luisteraars ook mee doorheen de geschiedenis van een halve eeuw Zomerhit. Elke dag komt er een ex-presentator langs met een straf verhaal. Niels nodigt ook vier voormalige winnaars uit en praat met hen van artiest tot artiest. Op vrijdag 7 juli maken Siska en Niels de genomineerden bekend voor Zomerhit 2023.
Vanaf maandag 10 juli trekt Radio2 dan, zoals bekend, naar de volledig gerenoveerde ‘Belgium Pier’ van Blankenberge. Sharon Slegers blijft echter in Brussel en staat de hele zomer op met de luisteraars in ‘Sta op met Radio2’. Ze laat hen weten waar ze in Vlaanderen moeten zijn om iets fijns te beleven.
In ‘Camping Karolien’ nodigt Karolien Debecker elke zaterdag tussen 08:00 en 11:00 uur een Bekende Vlaming uit, iemand waar zij eigenlijk stiekem wel eens mee op reis wil gaan. En ook de ‘Radio2 Mysteries’ komen terug deze zomer. Ward Schouppe en Sam De Meulder ontrafelen acht mysteries doorheen heel Vlaanderen.


Radio 1: hulde aan Arno
Radio 1 brengt op 22 juni een hommage aan één van de grootste Belgische muziekhelden met het huldeconcert voor Arno dat op 17 en 18 juni in de AB plaatsvond. Vanaf begin juli wordt Tom Lanoye naar aanleiding van zijn 65ste verjaardag geëerd met de podcast ‘Viva Lanoye’. ‘Culture Club zomer’ is elke zaterdag te gast op een culturele locatie en elke weekdag om 12:00 uur komen opnieuw de meest diverse onderwerpen aan bod in #Weetikveel.
“In ‘Camping Karolien’ nodigt Karolien Debecker elke zaterdag tussen 08:00 en 11:00 uur een Bekende Vlaming uit”
–> Het zoveelste programma dat bekende Vlamingen als bakstenen naar onze hoofden smijt, terwijl ‘gewone’ mensen vaak zo veel interessantere zaken te vertellen hebben.
De vrije val van de zender is definitief ingezet als ze denken ons daarmee te moeten of te kunnen overtuigen.
Dat is een straatje MET een einde ,!