RadioVisie

  • .
    .

Blad 1690: BBC Arabic, DAB+ in Tsjechië, Spotify

BBC Arabic Radio gestopt na 85 jaar

Na 85 jaar ging vrijdag de Arabische radiodienst van de BBC voor de laatste keer uit de lucht. De sluiting van de BBC Arabic werd in september vorig jaar aangekondigd als onderdeel van een breder plan om de kosten van de BBC World Service met 28,5 miljoen Britse pond te verlagen en de focus te verleggen naar de productie van digitale inhoud. Minstens 382 mensen verliezen hun baan. De BBC World Service stopt ook met het produceren van radioprogramma’s in 10 andere talen, waaronder Chinees en Hindi. BBC Arabic Radio werd begin 1938 voor het eerst gelanceerd vanuit Egypte. Het was de eerste radio-uitzending in een vreemde taal van de ‘BBC Empire Service’. Volgens de BBC bereikt BBC Arabic wekelijks 39 miljoen mensen per week, maar slechts 12 procent van het totale publiek luisterde nog naar de radioprogramma’s en 5 procent luisterde alleen via de radio.

Tsjechië: digitaal frequentieplan gelekt

In Tsjechië is een concept opgedoken van het nieuwe digitale frequentieplan voor commerciële radio. Het gaat om twee landelijke en 27 regionale muxen voor DAB+. Eerst werd aangekondigd dat er tot 1 maart een openbaar onderzoek zou lopen waarbij experten en ondernemers hun opmerkingen kunnen maken, maar enkele uren later werd dat alweer ingetrokken en klonk het dat de openbare raadpleging voorbarig was. Alleen entiteiten die financieel onafhankelijk van elkaar zijn, zouden mogen deelnemen aan het selectieproces. Bedrijvengroepen kunnen slechts één aanvraag indienen voor de aanbesteding. Het zou de bedoeling zijn de kavels in twee rondes te veilen. Meer info over het frequentieplan vind je hier.

Spotify: meer abonnees, maar ook meer verlies

De muziek- en podcaststreamingdienst Spotify maakte cijfers bekend over het vierde kwartaal 2022. En er is goed en slecht nieuws. Om met het eerste te beginnen: er zijn nu 205 miljoen premium (dus betalend) abonnees, wat 10 miljoen meer is dan in het derde kwartaal. In totaal zijn er bijna een half miljard maandelijkse actieve gebruikers. Het slechte nieuws: alhoewel er 3,17 miljard euro inkomsten waren, blijven de verliezen zich opstapelen. Dat bedroeg in het vierde kwartaal 270 miljoen dollar, tegenover 39 miljoen in dezelfde periode in 2021 tevoren. Ook hier ligt de oorzaak bij de massale aanwervingen als gevolg van de groei. Engadget gaat dieper in op de cijfers. (HVG)


Blad 2662: Radio 5 FM, 10FM, IB3, Klara, JOE

Blad 2662: Radio 5 FM, 10FM, IB3, Klara, JOE

• Radio 5FM uit de ether, 10 FM terug in de ether • Balearen: eerste legale DAB+ krijgt vorm • Klara lanceert nieuwe garde Twintigers • JOE Datenight nu ook
Blad 2661: Radio Tequila, Radio TOS, Koos Postema, Radio Report

Blad 2661: Radio Tequila, Radio TOS, Koos Postema, Radio Report

• Tequila en TOS kregen deadline van VRM • Nederland verliest Koos Postema (93) • Hans’ eerste Radio Report van 2026
Blad 2660: NPO, Grand Prix - Sportradio, FCC, Jim Kerr

Blad 2660: NPO, Grand Prix – Sportradio, FCC, Jim Kerr

• NPO herschikt directies Media • Grand Prix - Sportradio behoudt Formule 1 • VS: FCC intimideert met ‘equal time’-regel • VS: Jim Kerr vijf jaar langer bij Q104.3
Blad 2659: bel RTL, BRF, UK radio, Radio Seagull

Blad 2659: bel RTL, BRF, UK radio, Radio Seagull

• Wallonië: Maréchal naar ochtend bij bel RTL • Oostkantons: een beetje luistercijfers • UK: regering evalueert de toekomst van radio • Nederland: Jenni Baynton gaat buitengaats
Blad 2658: NRJ Zweden, BBC, RFA, Baken 16

Blad 2658: NRJ Zweden, BBC, RFA, Baken 16

• Zweden: NRJ verliest nationale radiolicentie • UK: BBC staakt AM-zenders Kanaaleilanden • Radio Free Asia hervat uitzendingen naar China • Baken 16: De Mi Amigo Tour keert terug
Blad 2657: Radio Maria, Sonia Mabrouk, Apple Podcasts, David Greene

Blad 2657: Radio Maria, Sonia Mabrouk, Apple Podcasts, David Greene

• Radio Maria verhuisde naar Tienen • Frankrijk: Mabrouk definitief weg bij Europe 1 • Nu ook videopodcasts bij Apple • VS: kopieerde Google bekende NPR-stem?
Populair bij RadioVisie
Don`t copy text!